Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Bendruomenės tradicijos – nuotoliniu būdu

Bendruomenės tradicijos – nuotoliniu būdu

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos bendruomenė nuo 2018 metų švenčia gegužės 15-ąją – Tarptautinę šeimos dieną. Atvirų integruotų kūrybinės veiklos sesijų diena „Kūrybinės laboratorijos“ – graži nauja mūsų tradicija, kurią puoselėti nesutrukdė karantinas.

Gegužės 15 d. gimnazijos 5-8, I-II G klasių mokiniams, esantiems namuose prie kompiuterių, planšečių ar telefonų, buvo organizuotos integruotos netradicinės veiklos nuotoliniu būdu. Mokinių tėveliai galėjo prisijungti prie edukacinių veiklų drauge su savo vaikais. Pasirodo, kalbinis ir literatūrinis ugdymas gali turėti bendra su gamtos mokslais ir matematika, menai draugauja su matematika, na, o chemija ir biologija – dvynės. Edukacinių veiklų patrauklumą rodo ir integruotų pamokų – sesijų (dvi subendrintos pamokos) temos: „Paprastieji mechanizmai aplink mus. Daikto aprašymas“ (lietuvių kalba ir fizika, 8 kl., mokytojos Aušra Indrišiūnienė ir Violeta Bukatka), „Erdvinės figūros buityje (Žemaitės „Marti“)“ (lietuvių literatūra ir matematika, I G kl., Aušra Indrišiūnienė ir Violeta Bukatka), „Chemijos pramonė ir ekologinės problemos“ (chemija ir biologija, II G kl., mokytojos Irena Bogdevič ir Asta Raulinaitytė), „Mokausi kurti kino scenarijų“ (lietuvių kalba ir teatro bei neformalusis ugdymas, 6 - 7 kl., mokytojas Ernestas Vėta),  „Mano šeimos vertybių namas“ (etika ir informacinės technologijos, 5 kl., mokytojai Ernestas Vėta ir Jelena Januškevič), „Įvairių laikų muzika“ (muzika ir matematika, 8 kl., mokytojos Ona Balachnina ir Jelena Januškevič), „What is a Family?“ (anglų kalba ir informacinės technologijos, II G kl., mokytojos Jelena Voitkevič ir Jelena Januškevič).


 

Mokiniai mokėsi aktyviai: tyrinėjo savo gyvenamąją aplinką, fotografavo, filmavo, rengė pranešimus ir pristatymus. Po pamokų savo veiklų rezultatus mokiniai pristatė vieni kitiems ir mokytojams  bendrame 5-8, I-II g klasių moksleivių susitikime, kuriame jie pasidžiaugė savo pasiekimais. Mokinių savivalda nustebino mokytojus sukūrusi jiems filmuką, kuriame mokiniai žodžiais, piešiniais, eilėmis išreiškė jiems dėkingumą. Susitikimas buvo smagus ir jaukus, kaip ir turėtų būti didelėje draugiškoje „Šilo“ gimnazijos šeimoje.

Informaciją pateikė Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos metodinė taryba