Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai : 29-oji Tarptautinė parapijada jaunimui iš Baltosios Vokės bei Šalčininkų praėjo turiningai!

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

29-oji Tarptautinė parapijada jaunimui iš Baltosios Vokės bei Šalčininkų praėjo turiningai!
2017-08-03

Š. m. liepos 8 - 28 d. Baltosios Vokės bei Šalčininkų miesto jaunimas dalyvavo Tarptautinėje 29-oje parapijadoje. Iš viso Šalčininkų rajonui atstovavo 30 vaikų ir 3 globėjai. Jaunimas kartu su kitais parapijados dalyviais rungėsi tarpusavyje įvairiose sporto šakų, piešimo bei dainavimo konkursuose. 


Pirmąją savaitę jauni žmonės dalyvavo 29-oje Tarptautinėje parapijadoje Varšuvoje, kur susibūrė jaunimas ir vaikai iš 8 valstybių: Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Slovakijos. Šalčininkų rajono jaunimas rodė savo gebėjimus sporto varžybose, meno, dainavimo ir žinių konkursuose. Laisvalaikiu jie gamino bižuteriją, lankė „Zumba“ šokius bei dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Jėgas jaunimas atgaudavo baseine. Programoje labai svarbią vietą užėmė jaunimo dorovinis ugdymas. Dvasingumu buvo ženklinama kiekviena diena. Visi dalyviai ryte ir vakare meldėsi kartu su kunigais, vienuoliais ir vienuolėmis. Taip pat buvo suteikta galimybė atskiroje adoracijos palapinėje pasimelsti individualiai. Jaunimas pagal individualius pomėgius pasirinko veiklas, sėkmingai išbandė savo jėgas, susirado draugų ir bendraminčių iš įvairių šalių. Visus vienijo sportas, menas ir malda. Šalčininkų rajono jaunimas varžėsi ringo, stalo teniso, plaukimo, šaudymo, krepšinio, lengvosios atletikos, šachmatų ir šaškių sportinėse rungtyse. Taip pat jis parodė savo unikalius gebėjimus piešimo ir dainavimo konkursuose.


Šalčininkų rajono jaunimas iškovojo prizines vietas šiose sporto disciplinose:

Baltoji Vokė:

Ringo (P) berniukai:
I vieta – Deivid Piatikonis

   Ringo (P) mergaitės:
II vieta - Gabriela BojarinRingo (G) berniukai:
II vieta – Daniel Bukin


   


Ringo (O) moterys:
II - Olga Versockaja

     Šalčininkai:

Krepšinis (L) berniukai
I vieta – Šalčininkų komanda

   Stalo tenisas (G) mergaitės:
II – Adriana Ruris


Po sportinių varžybų dalyvių laukė išvyka į kalnus, kur praleido dvi savaites. Kartu su mūsų rajono atstovais stovykloje dalyvavo grupė iš Ukrainos miesto Boryslavo. Viešnagės metu jaunimas kopė į kalnus: Galicovą Grapą (lenk. Galicowa Grapa), Doliną Koscielską (lenk. Dolina Kościeliska – antroji pagal dydį kalnų perėja Lenkijos Tatruose, jos ilgis 9 kilometrai), Jaskinią Mylną (lenk. Jaskinia Mylna), Halią Ornak (lenk. Hali Ornak), Smočą Jamą (lenk. Smocza Jama) ir Smerečinskio tvenkinį (lenk. Smreczyński Staw). Pasiekę kalnų viršūnes džiaugiesi įspūdingais gamtos vaizdais, lynų keliu kelėsi į Gubalovką 1120 m ( lenk. Gubałówka), pakeliui grožėdamiesi stačiomis uolomis, žaliuojančiais miškais, srauniais kalnų upeliais.Taip pat buvo organizuota įdomi išvyka į Slovakiją. Čia jaunimas apsilankė įspūdingame Demanovskos ledo urve (slovak. Demänovská ľadová jaskyňa), gražioje Oravos pilyje (slovak. Oravský hrad) bei Liptovskio Mikulašo (slovak. Liptovský Mikuláš) miesto centre.Jauni žmonės taip pat apsilankė Lenkijos žiemos sostinėje – Zakopanė (lenk. Zakopane), kur jiems buvo organizuota ekskursija po miestą, išvyka į Tatrų Tytuso Chalubinskio muziejų. Kiekvieną dieną dalyviams buvo organizuojami integraciniai bei talentų vakarai, šokiai, sportiniai bei edukaciniai užsiėmimai, orientaciniai žaidimai, bižuterijų dirbtuvės bei grupių pristatymai.


Parapijada padėjo jaunimui sustiprėti fiziškai ir dvasiškai, įgyti naujų draugų, bei nuotaikingai praleisti laiką. Jie taip pat turėjo galimybę bendrauti su kitų šalių bendraamžiais bei susipažinti su jų šalies kultūra ir istorija. Jaunus žmones suvienijo sportas, kultūra bei religija.

 

29-osios Tarptautinės parapijados garbingas globėjas – Lenkijos Prezidentas Andžej Duda.Baltosios Vokės jaunimo grupės vadovė
Olga Versockaja

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook