Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai : V.V. Landsbergio „Kino akademijos stovykla 2017“

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

V.V. Landsbergio „Kino akademijos stovykla 2017“
2017-09-05

Projekto „Gyvenu laisvai!“ Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos Versmės komanda paskutines vasaros dienas, nuo rugpjūčio 25 iki 31 dienos, praleido Kino akademijos stovykloje, kuri vyko Molėtų rajone. Į Alantos technologijos ir verslo mokykloje esantį bendrabutį (Molėtų r.) rugpjūčio 25-osios rytą sugužėjo 35 jaunieji menininkai – projekto „Gyvenu laisvai“ dalyviai, jaunieji šauliai, skautai bei ateitininkai. Pasiruošę vasarą užbaigti kūrybingai kartu su režisieriais - Vytautu V. Landsbergiu, Ramune Rakauskaite, operatoriumi ir montuotoju Povilu Baltinu, kūrėme trumpą filmą apie 1991 m. Sausio 13-osios įvykius. Kino akademijos programa buvo labai įdomi ir turininga, 7 dienos prabėgo nenumaldomai greitai. Taip greitai ir vieni su kitais susipažinome, todėl, tokio gero galutinio rezultato greičiausiai ir nebūtų. Dalyvavome kasdienėse kūrybinėse - psichologinėse laboratorijose, kur su režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu improvizavome ir kūrėme įdomias istorijas. Kūrybiškumo vedami dažnai žiūrėjome ir įvairiausius filmus, juos aptardami.


Dar ilgai atsiminsime ir neeilinę, teminę ekskursiją į Vilnių, kurios tikslas buvo praplėsti savo žinias apie istorinę Lietuvos dieną. LR Seime susitikome su Aukščiausiosios Tarybos nariu – deputatu Algirdu Kaminsku, kuris pasakojo apie Parlamento gynybą 1991-aisiais. Vėliau keliavome į LRT būstinę, kur mūsų jau laukė žurnalistė Eglė Bučelytė su kraują stingdančiais pasakojimais, kadangi būtent ji, sovietiniams desantininkams šturmuojant Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, iki paskutinės akimirkos transliavo įvykius.


Grįžę į Naujasodį, jau sekančią, taip ilgai lauktą dieną, Alantos dvare susitikome su vienu svarbiausių Sausio 13-osios įvykių liudininku - Aukščiausiosios Tarybos pirmininku prof. Vytautu Landsbergiu. Visi pasakojimai pripildė mūsų žinių bagažą ir leido meniškai užbaigti mūsų kurtą filmą. Visi be galo džiaugiamės dėl naujų pažinčių, darbo ir savęs išbandymo kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo taip gera, kad negalvojome apie rezultatą, gyvenome ta akimirka. Ir visgi nelengvas darbas, apkrautos mintys turėjo prasmę. Nepabūgę prisiminti skaudžių įvykių sukūrėme labai įdomų ir emocionalų filmą „Antroji karta nuo Sausio“. Lietuvos valstybė – mirti ar gyventi, Lietuvos valstybė – pasaulio Lietuva.... Lietuva. Komandos vardu dėkoju visai kūrybinei grupei, Alantos technologijos ir verslo mokyklos darbuotojų personalui, draugams iš Biržų, Klaipėdos, Vilniaus, Visagino, Kauno. Taip pat nuoširdžiai dėkojame visą laiką mus globojusiai mokytojai Tatjanai Sidorovič.

   Projekto „Gyvenu laisvai“ dalyvė, IVG klasės mokinė Marta Voronovičiūtė

 

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook