Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Atminimo žvakė Armijos Krajovos kariams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Atminimo žvakė Armijos Krajovos kariams
2019-11-04


Visų Šventųjų dienos išvakarėse, spalio 31 d., Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič ir Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje III -asis sekretorius Paweł Purski, Šalčininkų, Gerviškių, Butrimonių ir Kalesninkų seniūnijų seniūnai, harceriai ir rajono lenkų mokyklų mokiniai aplankė Armijos Krajovos karių kapus Sangėliškėse, Šalčininkuose, Kaniūkuose, Butrimonyse, Eišiškėse ir Kalesninkuose, kur buvo padėti vainikai ir uždegtos žvakės.Kreipdamasis į Šalčininkų kapines atvykusį jaunimą Šalčininkų rajono meras Z. Palevič dėkojo už žuvusių didvyrių atminimo puoselėjimą.

- Norime, kad šiandien čia atvykstantis jaunimas uždegtų žvakę ir padėtų gėlių kariams, kovojusiems dėl to, kad dabar gyventumėme taikiai. Žuvę didvyriai kovojo dėl lenkiškumo, dėl to, kad žmonės gyventų santarvėje. Šie istoriniai įvykiai neturi senaties termino. Reikia saugoti jų atminimą, perduoti jį iš kartos į kartą ir gerbti. Kol atmintis gyva, gyvas ir žmogus. Prisiminkime kiekvieną. Žmogaus gyvenimas yra trumpas, o atminimas – amžinas. Todėl šiandien esame čia, - pasakė rajono meras Zdzislav Palevič.

Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje III -asis sekretorius Paweł Purski dėkojo mokinimas ir mokytojams už Armijos Krajovos karių atminimo puoselėjimą.

- Labai svarbu, kad šie kariai nebūtų pamiršti. Lenkijos valstybė stengiasi ekshumuoti jų palaikus, atrasti juos. Svarbiausia, kad šių didvyrių atminimas visąlaik gyventų Jūsų širdyse ir galvose, - kalbėjo ambasados atstovas.Kaip atminimo ženklą prie kiekvieno kapo padėtos gėlės, uždegtos žvakės.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook