Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Baigėsi pasėlių deklaravimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Baigėsi pasėlių deklaravimas
2019-07-11

Liepos pradžioje baigėsi pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimas – Šalčininkų rajono žemdirbiai pateikė 2549 paraiškas ir deklaravo apie 52 tūkst. ha plotą.

Palyginus su ankstesniais metais paraiškų skaičius mažėja kasmet vienu šimtu, tačiau dirbamos žemės plotai – ne. Žemės ūkio skyriaus specialistų teigimu, rajono kaimo vietovėse gyventojai nustoja dirbti žemę ir perleidžia savo valdas ūkininkams, tai sąlygoja jų augimą. Be to, jaunimas perima žemės plotus iš savo tėvų.Šiemet rajono teritorijoje vyrauja žieminiai ir vasariniai rugiai ir kviečiai, avižos, rapsai. Dėl išplitusio kiaulių maro rajono teritorijoje gyventojų nebeauginamos kiaulės, todėl populiarumą praranda bulvės, daugiamečių pievų taip pat mažėja dėl mažėjančio gyvulininkystės ūkio. Kukurūzų auginimas – tai stambių ūkininkų veiklos sritis, reikalaujanti specifinės žemės ūkio technikos. Sumažėję ankštinių kultūrų plotai, o grikių sėjama daugiau.

Didžiausi apdirbamos žemės plotai fiksuojami Šalčininkų seniūnijoje – 8490 ha, čia žemę apdirba stambiausi rajono ūkininkai, išplėtę savo plotus į kaimynines seniūnijas. Antroje vietoje atsidūrė Butrimonių seniūnijos žemdirbiai, deklaravę 5349 ha, po jų – 4588 ha apdirbantys Turgelių seniūnijos žemdirbiai. Eišiškių seniūnijoje deklaruotas 3831 ha plotas, Kalesninkų seniūnijoje – 3447 ha, Akmenynės – 3298 ha, Dieveniškių seniūnijoje – 3142 ha.

Daugiausia deklaracijų pateikta Kalesninkų seniūnijoje, čia jas užpildė 298 žemdirbiai. Pastebėtina, kad šį skaičių įtakoja smulkių žemdirbių gausa. 253 paraiškos pateiktos Turgelių seniūnijoje, po 233 – Dieveniškių ir Eišiškių, 223 – Pabarės, 219 – Butrimonių, 217 – Šalčininkų.

Šalčininkų rajono teritorijoje nuolat mažėja apleistų ir nedirbamų laukų plotai, tačiau žemdirbiai susiduria su vienu didžiausiu iššūkiu – nederlinga žeme. Čia žemės ūkio naudmenų našumo balas yra žemas, žemesnis negu šalies vidurkis, todėl geresnis derlius reikalauja didesnių investicijų.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook