Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Darbinis pasitarimas: dėmesys rinkliavos įvedimui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Darbinis pasitarimas: dėmesys rinkliavos įvedimui
2018-02-05

Nuo š. m. sausio 1 d. Šalčininkų rajone įvesta rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą, todėl siekdamas operatyvaus reagavimo į esamą situaciją į darbinį pasitarimą Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pakvietė ir UAB „VSA Vilnius“ generalinę direktorę Ingridą Petrauskienę ir jos kolegą Igorį Ikonikovą.

Susitikime dalyvavo mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, seniūnai, įmonių ir įstaigų vadovai.Susitikimas prasidėjo šiuo metu aktualaus visiems klausimo nagrinėjimu: rinkliavos įvedimo problemų sprendimo galimybės ir būdai. Anot rajono seniūnų, dalis gyventojų vis dar neturi konteinerių, nes aprūpinimas vyksta per lėtai, kai kuriems gyventojams per klaidą pristatyta po kelis konteinerius, kartais atliekos vežamas ne laiku, nevykstama į kai kuriuos kaimus. Anot Komunalinio ūkio skyriaus specialisto Miroslavo Neverkevičiaus, šiuo metu rajone yra 7226 konteineriai, iš jų nauji yra 1500.

UAB „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė apgailestavo, kad dalis gyventojų vis dar neturi konteinerių, tačiau kai kurie iš jų neturi adresų, todėl sudėtinga pristatyti konteinerius.

- Sistema yra automatizuota, kiekvienas konteineris turi savo numerį, kuriuo identifikuojamas tiek mokėtojas, tiek jo adresas. Mūsų suinteresuotumas – susitvarkyti su problema šiandien. Dedame visas pastangas, kad apvažiuotume rajono seniūnijas. Suprantame, kad uždavinys nelengvas. Tikiuosi, kad po kelių mėnesių turėsime geresnes nuotaikas, - kalbėjo J. Petrauskienė.

Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak buvo gana kritiškas paslaugos tiekėjo atžvilgiu ir akcentavo, kad UAB „VSA Vilnius“ laiku neaprūpino gyventojų konteineriais, laiku jų neaptarnauja ir vengia atvirai komunikuoti.

- Pradžia visada yra nelengva, tačiau turime dirbti kartu, išgirsti vieni kitus ir glaudžiai bendradarbiauti. Ši problema kelia įtampą, tačiau dėl žmonių gerovės būtina pasistengti dar labiau, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.Antroje pasitarimo dalyje diskutuota kelių priežiūros tema. Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič priminė, kad Šalčininkų rajono viešo naudojimo kelius prižiūri dvi pagrindinės įmonės - UAB „Šalmesta“ ir UAB „Jaraks“. Situacija keliuose šiuo metu kontroliuojama.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis priminė susirinkusiems, kad nuo vasario 1 iki vasario 28 d. priimamos paraiškos asbestinių stogų keitimui. Vienas paramos gavėjas gali pretenduoti į ne didesnę kaip 2 000 Eur paramą, jam bus kompensuojama iki 50 proc. visų patirtų išlaidų. Gyventojus konsultuoja seniūnijų žemės ūkio specialistai ir Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius, tel. (8 380) 30199. Šalčininkų rajono savivaldybėje paraiškos bus priimamos š. m. vasario 21 dieną Savivaldybės posėdžių salėje nuo 9 - 14 val.Pasitarimo pabaigoje pasisakė ir Savivaldybės įmonių ir įstaigų direktoriai. Autobusų parko direktorius Edgar Obločinski kalbėjo apie įmonės patiriamus sunkumus dėl brangstančio kuro, Šalčininkų poliklinikos direktorė akcentavo, kad šiuo metu į medikus kreipiasi labai daug sergančių asmenų, serga ir vaikai, ir suaugę, užfiksuota nemažai vaikų susisirgimų roto virusu, greitosios pagalbos komandos taip pat apkrautos. Ligoninės vadovas Zbignev Semenovič taip pritarė kolegei ir apgailestavo, kad į ligoninę guldoma nemažai žmonių su peršalimo ligų komplikacijomis. Jis taip pat kalbėjo, kad ligoninei trūksta specialistų, šiuo metu iš 50 gydytojų 26 yra atvažiuojantys į Šalčininkus iš kitų gydymo įstaigų. Vaikų globos namų direktorė Oksana Obločinska priminė, kad vyksta aktyvi budinčių globėjų, kurie gaus atlygį už laikiną globą, paieška. Šiuo metu įstaigoje gyvena 45 vaikai, tris vaikus planuoja įvaikinti užsienio piliečiai, du vaikai bus globojami šeimose.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook