Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dviejų daugiabučių gyventojai džiaugiasi renovacijos pabaiga

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Dviejų daugiabučių gyventojai džiaugiasi renovacijos pabaiga
2019-09-17

Daugiabučių namų renovacija – tai ilgas ir nelengvas procesas, reikalaujantis konstruktyvios diskusijos ir tikslingų sprendimų. Tačiau rezultatas svarbus ir estetiniu, ir ekonominiu požiūriu.

Praėjusią savaitę Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija paskyrė komisiją dviem Šalčininkų daugiabučiams, esantiems Vilniaus g. 26a ir J. Sniadeckio g. 27.

Susipažinę su dokumentais, įvertinę visas pažymas, išsamiai išnagrinėję esamą situaciją Šalčininkuose susitiko atsakingų institucijų specialistai: Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Visuomenės sveikatos centro, šilumos tiekėjo, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos atstovai, rangovai, techninės priežiūros vykdytojai ir daugiabučių administratoriaus, t. y. UAB „Tvarkyba“ atstovai.Renovacijos darbų patikrinimas ir tvirtinimas yra labai svarbus procesas, jį vainikuoja statybos užbaigimo aktas. Atvykę prie renovuotų daugiabučių komisijos nariai apžiūrėjo rūsius, šilumos punktus, stogo būklę ir kitus atliktus darbus. Anot UAB „Tvarkyba“ direktorės Danutos Suckel, modernizuotų daugiabučių pridavimo procesas užtruks apie mėnesį, po to specialistai atliks galutinius skaičiavimus ir pateiks gyventojams individualias sąskaitas už renovacijos darbų atlikimą. Gyventojai galės pasirinkti vieną iš mokėjimo būdų: mokėti įmoką dalimis arba iš karto visą sumą. Šį veiksmą reikės derinti su administratoriumi UAB „Tvarkyba“. Planuojama, kad pirmosios sąskaitos už daugiabučio modernizavimo darbus gyventojus pasieks gavus valstybės paramą už įgyvendintas energiją taupančias priemones ir UAB „Tvarkyba“ gavus VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros pritarimą. Numatoma, jog visus klausimus administratorius, t. y. UAB „Tvarkyba“, išspręs iki spalio pabaigos.Iš viso Šalčininkuose pagal Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą renovuota 11 daugiabučių, 7 (įskaitant šiuo metu priduodamus du daugiabučius) - vyksta statybos darbai, o 10 - ties daugiabučių gyventojai pritarę renovacijai, bet darbai juose dar neprasidėję.

Statybos ir architektūros skyrius primena, kad šiuo metu paskelbtas naujas kvietimas teikti paraiškas dėl daugiabučių atnaujinimo. Prašymus gali teikti daugiabučių, statytų iki 1993 metų, gyventojai. Plačiau skaitykite čia.Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook