Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Eišiškėse praūžė Gegužinė

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Eišiškėse praūžė Gegužinė
2018-05-13

Gegužinė? Eišiškėse? Taaaaaip! Ir dar be galo spalvinga, muzikali, triukšminga ir, kas svarbiausia, tradicinė! Jau 7- ąjį kartą Gegužinės muzika, šokiai ir dainos sudrebino Eišiškes.

Tikriausiai nėra nė vieno rajono gyventojo, kuris nebūtų girdėjęs apie spalvingą, šokančią ir dainuojančią Gegužinę Eišiškėse. Kartą metuose miestas prisipildo ypatingos atmosferos ir palikios nuotaikos, nes vietos scenoje pasirodo talentingi Eišiškių vaikai, jaunimas ir suaugusieji.

Šiemet į šventę atvyko su Šalčininkų rajono savivaldybė bendradarbiaujančio Volštyno miesto (Lenkija) delegacija, nes šiemet sukanka gražus dviejų savivaldybių bendradarbiavimo 15 – asis jubiliejus.

Į šventę atvykusi Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič akcentavo Gegužinės tradicijos svarbą.

- Po kasdienio sunkaus darbą žmonės gali ateiti, susitikti, pasilinksminti, pabendrauti. Gegužinė Eišiškėse – tai gera proga pademonstruoti eišiškiečių talentus. Kviečiu visus smagiai praleisti dieną. Nuoširdžiai linkiu gerų įspūdžių. Šiandien yra puiki proga padėkoti Jums, eišiškiečiai, už tradicijų puoselėjimą, - kalbėjo J. Sinkevič.

Anot seniūno Mirolavo Bogdiuno, Gegužinė – tai Eišiškių ir jų apylinkių gyventojų šventė, atvira visiems svečiams ir skirta kiekvienam – nuo mažo vaiko iki jo senelių.Šiandien skambioje Eišiškių scenoje pasirodė visos vietos žvaigždės nuo pačių mažiausių.

Pirmieji į sceną įžengė svečiai – dainų ir šokių ansamblis „Solčane“. Dainininkai ir šokėjai eilinį kartą pakvietė publiką kartu pasinerti į tradicines mūsų krašto melodijas. Vėliau į sceną žengė Eišiškių lopšelio – darželio „Žiburėlis“ auklėtiniai, kurie sužavėjo publiką emocionaliu pasirodymu. Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos jaunučių choras džiugino nuotaikingomis dainomis. Muzikos mokyklos talentai – neatsiejama kiekvieno renginio dalis. Mikliai judindami pirštus jaunieji akordeonistai panardino klausytojus į muzikos jūrą, o solistė Ugnė Kiriuškinaitė pradžiugino Džono Legendo daina. Nemažiau gražų pasirodymą surengė ir muzikos mokyklos smuikininkai.Eišiškių vizitinė kortelė – dainų ir šokių ansamblis „Eišiščane“, kurio atliekamos dainos nuvilnijo per visą miestą, nes yra artimos kiekvienam čia gyvenančiam žmogui. Renginyje taip pat skambėjo Eišiškių kaimo kapelos atliekamos nuotaikingos melodijos. Pasipuošę tautiniais rūbais publiką džiugino Eišiškių gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Kwiaty Polskie“. Šokių studija „Todes“, subūrusi energingų ir nepavargstančių šokėjų būrį, kaip degtukai savo trykštančia energija uždegė visus šventė dalyvius. Publika taip pat išgirdo Eišiškių gimnazijos solistų Deniso Bežanovo ir Agatos Dorodko atliekamas dainas.Eišiškių lenkų namuose veikiantis vokalinis ansamblis „Fantazija“ – tai dainingų merginų kolektyvas, pradžiuginęs ritmingomis dainomis. Kai suskamba „Romany Jagury“ atliekamos dainos – abejingų nelieka. Jų pasirodymas – tai geros nuotaikos garantas.
Į sceną įžengęs kvartetas „Šansas“ nuteikė renginio publiką artėjančiai diskotekai, o jaunatviška roko grupė „Black Guitars“ dovanojo gyvo garso pasirodymą ir gitarų stygų virpėjimą.

Gegužinėje taip pat koncertavo Vokalinis ansamblis „Gioielli” iš Volštyno (Lenkija).

Netrūko geros muzikos, šventinės nuotaikos, liaudies ir šiuolaikinių šokių, tradicinių ir ekstravagantiškų melodijų, šypsenų ir geros nuotaikos. Koncertinė programa buvo sudaryta taip, kad tiktų skirtingo amžiaus ir pomėgių publikai.

Renginį organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras ir Eišiškių seniūnija, renginio rėmėjas – Šalčininkų rajono savivaldybė.

Gegužine, iki pasimatymo kitąmet!Inesa Suchocka

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook