Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Ekstremalių situacijų komisija: žolės deginimo problemos ir žala gamtai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Ekstremalių situacijų komisija: žolės deginimo problemos ir žala gamtai
2017-04-06

Šiandien posėdžiavusi Šalčininkų rajono Ekstremalių situacijų komisija pritarė Civilinės saugos ataskaitai už 2016 m., aptarė prevencinių priemonių gaisrams atvirose teritorijose planą ir esamą situaciją dėl deginamos žolės. Komisijai pirmininkavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak.

Posėdžio pradžioje Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Ivan Sviglinskij priminė susirinkusiems komisijos nariams 2016 metais atliktus darbus ir priemones. Pasak jo, Ekstremalių situacijų atvejais gyventojai informuojami per masines informavimo priemones, pasirašyta sutartis su radijo stotimi „Radiocentras“, gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema prižiūrima pagal grafiką. Jis taip pat pasidžiaugė, kad planuojama rengti naują įrangą, leisiančią informuoti gyventojus garso įrašu. Sirenos Šalčininkų rajone patikrinimui jungiamos 2 kartus per metus. Pasak J. Sviglinskio, 2016 m. buvo organizuojami civilinės saugos mokymai, švietimo įstaigose platinama informacija apie draudimą deginti žolę ir civilinės saugos tematika, nuolat informuojama apie saugų elgesį vandenyje, ant ledo ir kitose situacijose ,teikiama metodinė pagalba švietimo įstaigoms, organizuota Civilinės saugos diena. Svarbus ataskaitos punktas – pasirašyta LR VRM Vilniaus rinktinės ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos sutartis dėl materialinių išteklių ir paslaugų teikimo ekstremalių situacijų atvejais. Posėdžio metu ataskaitai pritarta bendru susitarimu.


Antroje posėdžio dalyje svarstytas šiuo metu labai aktualus klausimas – žolės deginimas atvirose teritorijose. Esamą situaciją plačiai apžvelgė Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta. Anot jo, šiuo metu užfiksuoti 28 gaisrai atvirose teritorijose, vienas asmuo nubaustas, kitas iškviestas pas ugniagesius dėl protokolo surašymo. Užvakar dėl pievoje sukelto gaisro vos nesudegė gyvenamasis pastatas, praėjusią savaitę Skynimuose sudegė ūkinis pastatas. V. Kapusta taip pat pasidžiaugė, kad aštuoniose rajono seniūnijose įrengta 18 ženklų, informuojančių apie vandens paėmimo vietą. Rajono ugniagesiams visos vandens paėmimo vietos žinomos, tačiau toks ženklinimas būtinas dėl kitų rajonų tarnybų, atvykstančių padėti gesinti gaisrus.

- Nė vienas atvirose teritorijose sukeltas gaisras pats nekilo. Žolės gaisrai – tai gyventojų ir dažniausiai žemės savininkų sukelti gaisrai, netyčiniai yra vienas kitas atvejai. Gesinant gaisrus atvirose teritorijose labai nukenčia mūsų technika, važiuojant laukais stipriai apgadinami automobiliai ir žarnos, - kalbėjo Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta.


Aplinkos apsaugos departamento Šalčininkų agentūros vedėjas Algirdas Miliauskas dalijosi pastebėjimais apie įsivyraujančią tendencija padegti žolę nuo bendro naudojimo ploto ir paleisti ugnį pavėjui į gretutinius sklypus. Jis taip pat pasiūlė sudaryti mobilią budėjimo savivaldos atstovų, ugniagesių ir aplinkosaugininkų komandą, kuri pagal poreikį galėtų lankytis seniūnijose ir stebėti aplinką. Anot jo, bendrų reidų organizavimas – tai tikslingai nukreipta veikla, siekiant ir prevencinių veiksmų, ir pažeidėjų nustatymo. Jis taip pat priminė apie Administracinių nusižengimų kodekse priimtas nuostatas dėl atsakomybės už sausos žolės deginimo ir priemonių nesiėmimą jam numalšinti.

Šalčininkų miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Darius Žutautas informavo, kad miškininkai yra pasiruošę ekstremalioms situacijoms – technika paruošta, darbuotojai parengti, veiksmai suderinti su institucijomis.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook