Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Gatvės teatrų festivalis sudrebino Šalčininkus

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Gatvės teatrų festivalis sudrebino Šalčininkus
2019-09-23


Kas pasakė, kad teatras – tai nuobodu? Tikriausiai jis nė karto nedalyvavo Tarptautiniame gatvės teatrų festivalyje Šalčininkuose. Lėlės, aktoriai, klounai, kojūkininkai – visi kūrė šventinę atmosferą, linksmino publiką, stebino netradiciniais pasirodymais.

Šalčininkų kultūros centras laužo visus stereotipus ir atveria mažiems ir dideliems žiūrovams galimybę pažinti teatrą, susipažinti su neįprastai aktoriais, pamatyti spektaklius ne įprastoje scenoje, o mums artimoje aplinkoje – parke, aikštėje, stadione. Tris dienas trukęs Gatvės teatrų festivalis Šalčininkuose baigėsi, tačiau paliko labai daug įspūdžių, emocijų ir noro susitikti kitąmet.

Penktadienį į Kultūros centrą lydimos mokytojų traukė mokinių grupės. Festivalis prasidėjo Kauno valstybinio lėlių teatro spektakliu „Žalias žalias obuoliukas“. Po jo pasirodymas persikėlė į miesto aikštę. Kijevo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina) pakvietė žiūrovus ir žaismingą pasirodymą „Linksma pasaka apie liūdną karalaitę“. Tądien paskutinis pasirodymas - Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Voro vestuvės“.Tradiciškai šeštadienį Šalčininkų kultūros centras pakvietė žiūrovus į vakaro pasirodymus miesto parke. Du teatrai iš Ukrainos „Lvivki“ ir „Highlights“ pristatė spektaklį „Klounada“, kuriame buvo cirko ir akrobatikos elementų, šokių, pantomimos, bendravimo su publika ir, žinoma, magijos. Neįprasta? Taip! Po ukrainiečių pasirodymo žiūrovai neturėjo laiko atsikvėpti ir pasinėrė į kito spektaklio bangavimą. Lenkijos teatro KTO aktoriai pravėrė „Laiko kvapo“ duris. Muzika, spalvingos dekoracijos, ugnis, pirotechnika, dekoracijos be žodžių perteikė publikai istoriją apie vaikystę. Spektaklis prasidėjo vos sutemus, todėl aktorių vaidyba tamsoje, degant keliems prožektoriams, ugnies liežuviams, fejerverkams stiprino pojūčius.Sekmadienis. Derliaus šventė. Atrodytų, kad renginio svečiai būtų susidomėję tik liaudies amatų muge, kiemelių dekoracijomis ir koncertu. Tačiau visgi smalsumas nugalėjo ir į Klounų teatro studijos palapinėje pristatytą spektaklį „Profesorius ir blusa“ gausiai rinkosi mažieji žiūrovai kartu su tėvais. Ratuoti „Dulidu“ klounai taip pat nepaliko abejingų. O vizualiai šventės dalyvių dėmesį patraukė Vilniaus kojūkininkai.Be jokios abejonės, Tarptautinis gatvės teatrų festivalis Šalčininkuose – tai reta galimybė ne tik pamatyti spektaklį taip, kaip esame įpratę, tačiau ir dalyvauti pasirodyme. Beveik visi spektakliai tyliai ir diskretiškai pavertė mus jų dalyviais, buvo įdomūs ne tik turiniu, bet ir vizualizacija. Šalčininkų kultūros centras pasistengė, kad tradiciniu jau tapęs festivalis įsimintų ilgam. Ačiū. Laukiame kitų festivalių.


Inesa Suchocka

Organizatorius:
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybė
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Lietuvos kultūros taryba
Lenkijos Respublikos Senatas
Fondas „Pagalba lenkams Rytuose“
Projektas yra dalinai finansuojamas pagal 2019 metų Lenkijos Respublikos senato globos programą Polonijai ir lenkams užsienyje.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook