Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Globa - rūpestis, saugumas, atjauta, meilė

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Globa - rūpestis, saugumas, atjauta, meilė
2018-02-06

Daugybė įvairaus amžiaus vaikų gyvena globos namuose puoselėdami didžiąją gyvenimo viltį rasti tikruosius namus. Šie vaikai turi gerų ir blogų prisiminimų, savo poreikių, svajonių, interesų. Suteikti namų šilumą jiems gali padėti Budintis globotojas. Tai žmogus ar šeima, kuri gali priimti vaiką globai, kad jam netektų atsidurti globos institucijoje.

Budintis globotojas - tai asmuo, kuris prižiūri vaiką, netekusį tėvų globos bei nesusijusį giminystės ryšiais, savo gyvenamojoje vietoje ir natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrina jam emocinį bei fizinį saugumą, vaiko poreikius atitinkantį visavertį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą. Globos trukmė iki 12 mėnesių.

Už šį darbą yra mokamas atlyginimas bei vaiko išlaikymo pinigai. Veiklą budintis globotojas vykdo pagal individualios veiklos pažymėjimą, pasirašo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su Šalčininkų r. savivaldybės vaikų globos namų Globos centru. Sutartyje nurodoma, kiek ir kokio amžiaus, kokių poreikių vaikų budintis globotojas vienu metu įsipareigoja prižiūrėti.

Budintis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau kaip 3 vaikus, išimties tvarka, neišskiriant brolių (seserų), gali būti apgyvendinamas ir didesnis skaičius vaikų, bet ne daugiau kaip 5. Bendras vaikų skaičius budinčio globotojo šeimoje su savo vaikais – ne daugiau kaip 5.

Budinčiais globotojais gali būti asmenys nuo 21 metų iki 65 metų, turintys savo būstą. Pateikus visus reikalingus dokumentus Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui (adresas Vilniaus g. 49, Šalčininkai, 428 kab.), Jums bus organizuojami Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymai (GIMK).

MMA*- Minimalioji mėnesinė alga. Nuo 2018-01-01 MMA dydis 400 Eur
BSI*- Bazinė socialinė išmoka (1 BSI - 38 Eur)


Ieškome gerų, atsakingų ir vaikus mylinčių asmenų, kurie galėtų padėti užaugti be tėvų globos likusiems vaikams. 


Susidomėjusius kviečiame š. m. kovo 22 d. 16.00 val. atvykti į susitikimą (Vilniaus g. 49, Savivaldybės salė IV aukštas) dėl budinčio globotojo darbo.Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook