Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Globa- rūpestis, saugumas, atjauta, meilė

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Globa- rūpestis, saugumas, atjauta, meilė
2017-09-11

Daugybė įvairaus amžiaus vaikų gyvena globos namuose puoselėdami didžiąją gyvenimo viltį rasti tikruosius namus. Šie vaikai turi gerų ir blogų prisiminimų, savo poreikių, svajonių, interesų. Suteikti namų šilumą jiems gali padėti Globėjas. Globėjas – tai žmogus ar šeima, kuri gali priimti vaiką, laikinajai ar nuolatinei globai, kad jam netektų atsidurti globos institucijoje.

Norint globoti vaiką, kuris yra likęs be tėvų globos, reikia baigti Globėjų ir įtėvių rengimo kursus (GIMK). Svarbus GIMK mokymų dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Būsimi globėjai (rūpintojai) ir įvaikintojai mokymų metu atvirai kalba apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsako sau į daugelį klausimų. Taip pat ketinantieji globoti ar įvaikinti kartu su socialiniu darbuotoju įvertina, ar jie gali tapti globėjais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų. Juk labai svarbu priimti galutinį sprendimą laiku ir teisingai.

Mokymų trukmė – ne ilgiau nei 3 mėnesiai nuo teigiamo pradinio įvertinimo priėmimo ir duomenų apie būsimąjį globėją (rūpintoją) pateikimo GIMK specialistams. Mokymus sudaro 10 grupinių sesijų ir ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai, tačiau pagal poreikį gali būti organizuojama ir daugiau, būsimųjų globėjų (rūpintojų) ar įtėvių namuose. GIMK atestuoti socialiniai darbuotojai grupinių ir individualių susitikimų metu ištirs Jūsų gyvenimo sąlygas, gyvenimo būdą, atliks Jūsų pasirengimo globoti (rūpinti) įvertinimą ir parengs išvadą dėl pasirengimo šeimai globoti (rūpinti).

Jeigu Jūsų širdyse ir namuose yra dar vietos bent vienam likimo nuskriaustam vaikui, kviečiame dalyvauti mokymuose. Šalčininkų rajone Globėjų ir įtėvių mokymai planuojami nuo 2017 metų spalio mėn.

Dėl dalyvavimo GIMK mokymuose prašome kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių (adresas Vilniaus g. 49, Šalčininkai, 428 kab.).


Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook