Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Graži sporto tradicija – puoselėjamas trenerio Z. Sliževskio atminimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Graži sporto tradicija – puoselėjamas trenerio Z. Sliževskio atminimas
2019-11-08


Šiandien Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje prasidėjo tradicinis tarptautinis stalo teniso turnyras treneriui a.a. Zigmuntui Sliževskiui atminti. Į renginio atidarymą atvyko jo našlė Danelija Laimutė Sliževska su anūku, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Šalčininkų seniūnas Jurij Miliuškevič, A. Ratkevičiaus sporto mokyklos direktorius Marian Titko.Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lilija Rogožienė pasveikinusi svečius ir turnyro dalyvius priminė, kad kiekvieną rudenį Zigmunto Sliževskio atminimas suvienija ištikimus stalo teniso žaidėjus, šiemet jau 13 – ąjį kartą, linkėjo teigiamų emocijų, patirti pergalės džiaugsmą ir nenusiminti, jeigu kažkas nesiseks.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo pasidžiaugė puoselėjama tradicija ir skiepijamomis ilgalaikėmis stalo teniso vertybėmis.

- Aš, kaip ir Jūs, nepažinojau Zigmunto Sliževskio, bet smagu matyti, kiek daug žmonių sugeba suvienyti jo skiepytos vertybės. Jis gyveno sportu, skyrė jam labai daug dėmesio, ir, be abejonės, šiandien jis džiaugtųsi matydamas tokį gabų jaunimą. Sportas ugdo ne tik pergales, sportas ugdo ryžtą, charakterį, tad linkiu Jums kad šitas turnyras sutektų jums pasitikėjimo savimi ir būtų geras žingsnis į gyvenimą, – pasakė G. Jurgo.Turnyro dalyvių ir trenerių atėjo palaikyti ir a.a. trenerio našlė Danelija Laimutė Sliževska.

- Noriu pasveikinti Jus su labai gražia švente ir padėkoti už dalyvavimą. Linkiu sėkmės Jūsų sportiniame gyvenime. Noriu padėkoti Šalčininkų Lietuvos tūkstanmečio gimnazijai, Šalčininkų rajono savivaldybei, Sporto mokyklai, ir Jums, gerbiami dalyviai, visiems linkiu geriausios sėkmės, – pasakė ji.

Apie 200 Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos stalo tenisininkų varžysis tris dienas: lapkričio 8 d. vyks pogrupių varžybos, lapkričio 9 d. – vienetų varžybos, lapkričio 10 d. – mėgėjų varžybos.

Po turnyro atidarymo svečiai nuvyko prie trenerio kapo, padėjo gėlių, uždegė žvakes, pagerbė jo atminimą tylos minute, dalinosi prisiminimais. Treneris Viktor Frizel pabrėžė, kad a.a. Zigmunto Sliževskio vaikai taip pat žaidė stalo tenisą, savo jėgas šioje sporto disciplinoje išbandė ir jo anūkas. Anot sporto mokyklos direktoriaus Mariano Titko, Zigmunt Sliževski – vienas iš stalo teniso kultūros pradininkų Šalčininkų rajone, vienas iš sporto klubo „Relax“ iniciatorių ir įkūrėjų, puikus A. Ratkevičiaus sporto mokyklos stalo teniso treneris, vėliau Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos kūno kultūros mokytojas. Prieš daugelį metų jis dėjo daug pastangų, kad Eišiškių gimnazijoje būtų įrengta teniso salė, kuri ir šiandien tarnauja jaunų stalo tenisininkų ugdymui. Pasak M. Titko, Z. Sliževski galėjo užimti sporto mokyklos direktoriaus pareigas, bet nenorėjo, nes labiausiai mylėjo vaikus ir darbą su gabiu jaunimu. Apsilankymas prie jo kapo baigėsi žodžiais „ Ačiū Tau, Zigmai“.
Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook