Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Gražiausios rajono sodybos – sukurtos pačių šeimininkų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Gražiausios rajono sodybos – sukurtos pačių šeimininkų
2019-07-01

Š. m. birželio 27 - liepos 1 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija apsilankė uoliausiai puoselėjamose rajono sodybose. Šiemet konkursui-apžiūrai pristatytos gražiausiai tvarkomos sodybos Akmenynės, Baltosios Vokės, Jašiūnų, Gerviškių, Butrimonių, Eišiškių, Kalesninkų, Pabarės, Turgelių, Poškonių, Dainavos ir Šalčininkų seniūnijose. Iš viso vertinimo komisija aplankė 24 sodybas. 


Pirmąją išvykos dieną buvo vertinamos Poškonių, Akmenynės, Turgelių, Jašiūnų ir Baltosios Vokės sodybos.

Annos ir Ivano Dzvilių sodyba (Dailidžių k., Poškonių sen.) Jelenos ir Valerijaus Stefanovičių sodyba (Stakų k., Poškonių sen.)
Miroslavos ir Jano Klimų sodyba (Bėčiakelnių k., Akmenynės sen.) Teresos ir Pavelo Andžejevskių sodyba (Mištautonių k., Akmenynės sen.)
Miroslavos ir Henryko Kratkovskių sodyba (Tabariškių k., Turgelių sen.) Kristinos ir Jaroslavo Pušklevičių sodyba (Keidžių k., Jašiūnų sen.)
Teresos ir Stanislavo Jankelevičių sodyba (Buikų k., Jašiūnų sen.) Teresos ir Jano Bogdiunų sodyba (Jašiūnų mstl., Jašiūnų sen.)
Reginos ir Artūro Strumskių sodyba (Jašiūnų mstl., Jašiūnų sen.) Anos ir Roberto Kononovičių sodyba (Jašiūnų mstl., Jašiūnų sen.)
Kristinos Šostak sodyba (Baltosios Vokės mstl., Baltosios Vokės sen.) Kristinos Šiškovskajos sodyba (Rūdninkų k., Baltosios Vokės sen.)
Sabinos ir Vladislavo Balkevičių sodyba (Rūdninkų k., Baltosios Vokės sen.) Marijanos ir Česlavo Polubianko sodyba (Rūdninkų k., Baltosios Vokės sen.)


Antrąją dieną komisija lankėsi Gerviškių, Butrimonių, Eišiškių, Kalesninkų, Dainavos ir Pabarės seniūnijų gražiausiai besitvarkančiose sodybose.

Liucijos Počiobut ir Valerijaus Lebed sodyba (Pašalčies k., Gerviškių sen.) Nijolios ir Josifo Karpičių sodyba (Butrimonių k., Butrimonių sen.)
Janinos ir Tadeušo Semaško sodyba (Eišiškių m., Eišiškių sen.) Marijos ir Jano Mickelevičių sodyba (Tausiūnų k., Eišiškių sen.)
Justynos ir Andrejaus Verdešų sodyba (Padvarionių k., Eišiškių sen.) Barbaros ir Mareko Ligovskių sodyba (Pabarės k., Pabarės sen.)
Irenos ir Andžejaus Malinovskių sodyba (Kalesninkų k., Kalesninkų sen.) Jadvygos Zaneginos sodyba (Dainavos k., Dainavos sen.)


Trečiąją dieną komisija apsilankė Šalčininkų seniūnijos siūlomose sodybose. 

Lucijos ir Stefano Dudoit sodyba (Šalčininkų m., Šalčininkų sen.) Irenos ir Viktoro Michailovskių sodyba (Ragožiškių k., Šalčininkų sen.)

 

Kaip ir kasmet komisija, vertindama sodybas, turėjo atsižvelgti į tokius kriterijus: sodybos elementų racionalų išdėstymą; sodybų švarą, ūkinės dalies – buitinių atliekų, mėšlo, komposto, duobių, nuotekų įrenginių, naftos produktų talpyklų, tualetų, technikos laikymo tvarkingumą; inkilų, gandralizdžių, lesyklėlių, bitynų įrengimą, dekoratyvinių gyvūnų buvimą sodyboje; sodybos ribų, prieigų, tvorų, pakelių, pamiškių, vandens telkinių pakrančių, bendro naudojimo teritorijų priežiūrą. Sodybos bus vertinamos dviejose kategorijose – miesto ir kaimo. 

Anot komisijos pirmininko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo Stanislavo Lebedžio, džiugina tai, kad organizuojamas konkursas išlaiko savo tradicijas, kasmet atsiranda žmonių, galinčių didžiuotis gražiai tvarkoma aplinka ir būti gražiu pavyzdžiu kitiems sodybų puoselėtojams.

– Visada norisi pastebėti ir įvertinti kruopščiai puoselėjamų ir nepaprastai tvarkingų sodybų šeimininkus. Šis konkursas išlaiko šią tradiciją. Vertinant sodybas bus atsižvelgta į paprastų žmonių įdėtą triūsą, aukščiausius įvertinimus pelnys sodybos, kurias kūrė patys šeimininkai, o ne samdė profesionalius aplinkos dizainerius, - sakė S. Lebedis.


Konkurso nugalėtojus ir prizininkus žadama paskelbti ir apdovanoti rudenį vyksiančios Derliaus šventės metu.


Informaciją parengė Jolanta Bušmovičienė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook