Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Gražių verslų pavyzdžiai Šalčininkų rajone

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Gražių verslų pavyzdžiai Šalčininkų rajone
2017-03-16

Šalčininkų rajono verslininkai – viena iš varomųjų rajono jėgų, padedanti stiprinti pozicijas, gerinti įvaizdį, savo geru pavyzdžiu pritraukti kitus investuotojus. UAB „Evaldo daržovės“, UAB „Straikas“ ir UAB „Wegana“ prisidėjo prie rajono populiarinimo dalyvaudami turizmo parodoje „Adventur“.

Sausio mėnesį praėjusioje turizmo parodoje „Adventur“, Šalčininkų rajonas buvo pristatytas kaip įdomus kultūriniu paveldu, istorija, vandens trasomis, gamtos objektais. Kita vertus, prisijungus prie vienos iš parodos temų „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“ sklaidos, renginio metu buvo atskleisti ir rajone gaminamos produkcijos mastai. Svečiai buvo vaišinami tradicine, natūralia lietuviška sula, ypatingai gardžia ir specialiai parodai iškepta duona su rozmarinais ir pesto padažu, o taip pat rūkyta žuvimi.

Kartais pirkdami prekes net nesidomime, kur jos yra pagamintos. Tačiau žvilgtelėjus į kai kurių sulčių, vaikiško maisto indelius, prieskonines daržoves, duonos produktus, galime pamatyti, kad jų gaminimo vieta – Šalčininkų rajonas.

Karališkojo baziliko keliu

Sakalų kaime įsikūrusios UAB „Evaldo daržovės“ šiltnamiuose ištisus metus žaliuoja salotos, bazilikai, svogūnai, kitos prieskoninės daržovės. Netrukus darbas prasidės ir laukuose, bendrovė apdirba apie 100 ha plotą. Prieš 15 metų įsigyti šiltnamiai šiandien yra gražus verslo Šalčininkų rajone pavyzdys. Šiuo metu įmonėje įdarbinta 80 darbuotojų, tačiau vasarą sezoniniam darbui įdarbinami dar apie 20. Anot Evaldo Masevičiaus, dabar jis galėtų įdarbinti dar 5 darbuotojus. Bendradarbiaudamas su Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriumi jis bendravo su 50 kandidatų į darbo vietas, iš jų įsidarbino 8. Įmonėje dirba specialistai ne tik iš Šalčininkų, bet ir iš Vilniaus, Alytaus, dauguma jų yra senbuviai, neieškantys kitos darbo vietos.


Ūkyje naudojama moderni įranga, nuolat investuojama į jos atnaujinimą ir darbo proceso efektyvinimą. Šiltnamiuose įrengta sistema leidžia tiekti prekybininkams prieskonines daržoves ištisus metus. Anot verslininko, salotoms nuo mažo daigelio iki paruoštos vartojimui prekės reikia apie 40 dienų. Vėliau daržovės keliauja į pakavimo cechą, sandėlius ir tik tuomet vežamos į prekybos tinklus.

Paklaustas, kodėl apsisprendė investuoti būtent Šalčininkų rajone, verslininkas Evaldas Masevičius teigia, kad tai įvyko atsitiktinai pamačius skelbimą laikraštyje. Prieš 15 metų pradėjęs verslą nuo pat pradžių, verslininkas dabar sako nesigailįs atvažiavęs į Šalčininkų rajoną. Anot jo, geresnės vietos tikrai nerasi.

- Visi klausimai, kurie turėjo būti sprendžiami Šalčininkų rajono savivaldybės lygmenyje, buvo sprendžiami maksimaliai greitai. Šiuo metu vyksta statybos, deriname teritorijų planavimo dokumentus ir kol kas nėra jokios problemos, dokumentai suderinami net per dvi dienas, - sako verslininkas Evaldas Masevičius.


Paklaustas apie „Adventur“ parodai pagamintą pesto padažą, jis neslėpė, kad tai vienas iš ateities užmojų, kuriuos planuoja įgyvendinti kartu su netoliese veikiančia UAB „Straikas“. Dvi įmonės suvienys turimą potencialą – žaliavas gamybai ir pajėgumus.

Kalbėdamas apie naujų investicijų pritraukimą į Šalčininkų rajoną, verslininkas pasisako už geranorišką bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą: norint kažką gauti, reikia kažką duoti.

Verslininko teigimu, įmonė vykdo ir socialinę veiklą, prisideda prie darželinukų švietimo, sveiko maisto propagavimo, rengia konkursus, priima grupes. Atviro, abipusio bendradarbiavimo dėka kuriami patiekalų receptai, šiuo metu savo svetainėje bendrovė dalijasi salotų, sriubų, gėrimų ir kitų patiekalų receptais.

Tarp sulčių ir vaikiško maisto

UAB „Straikas“ gaminama produkcija lankytojai irgi buvo vaišinami turizmo parodoje „Adventur“ – tai natūrali beržų sula, tradicinis mūsų krašto gėrimas.

Didžiuosiuose Baušiuose nuo 2013 metų veikianti UAB „Straikas“ gamina vaisių ir daržovių sultis ir kūdikių bei mažų vaikų maistą. Įsikūrusi Šalčininkų rajone įmonė pirmiausia pradėjo gaminti sultis, užtikrintai įsitvirtinusias rinkoje, o 2014 metais numatyta kita gamybos sritis – vaikiškais maistas.


UAB „Straikas“ produkcija gaminama iš ekologiškų vaisių ir daržovių. Paklaustas apie galimybę įsigyti juos Šalčininkų rajone, verslininkas Gintaras Didžiokas akcentavo pasigedęs čia vaisių ir daržovių auginimo verslų. Tačiau atsiradus galimybei būtinai įsigytų, jeigu siūloma žaliava atitiktų kokybės reikalavimus.

Pasak UAB „Straikas“ direktoriaus Gintaro Didžioko, šiuo metu įmonėje dirba daugiau negu 40 darbuotojų, planuojama įdarbinti daugiau. Jis apgailestavo susiduriantis su paradoksalia situacija, kai Darbo biržoje registruotas ir darbo ieškantis bedarbis tiesiog atsisako įdarbinamas. Anot jo, tai didelė socialinė visos Lietuvos problema.


Anot verslininko, parodai „Adventur“ įmonė pristatė natūralią beržų sulą, kurią jis vadina ne tik puikia eksporto preke, bet ir vertingu nacionaliniu turtu, gaunamu iš gamtos. Sulos surinkimo terminas yra gana trumpas – vos kelios savaitės, o jos kelionė nuo medžio kamieno iki taros turi užtrukti ne daugiau kaip 24 valandas, todėl įmonė labai atsakingai ir racionaliai stengiasi panaudoti turimas technines galimybes. G. Didžioko teigimu, tradiciniai gėrimai – tai sveika alternatyva „nesveikiems“ gėrimams.
UAB „Straikas“ gaminama produkcija prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir eksportuojama nuo Lenkijos iki Korėjos. 

Gardžios duonos skonis

Eišiškėse įsikūrusi UAB „Wegana“ specialiai parodai „Adventur“ iškepė gardžios duonos su rozmarinais, kurios skanavę praeiviai negailėjo pagyrų. Nuo 2016 metų sausio jaunas verslininkas Marius Jakštas, perėmęs Vytauto Miškinio verslą, tęsia produkcijos gamybą ir lygiagrečiai atnaujina asortimentą. Šviesi duona su natūraliu raugu, pagardinta rozmarinais, spanguolėmis, apelsinais, alyvuogėmis, paįvairino esamą asortimentą. Anot verslininko, planuojama ne tik atnaujinti kepyklos patalpas ir įrangą, bet ir iki metų pabaigos įdarbinti dar keturis darbuotojus. Paklaustas, kodėl nusprendė plėtoti verslą Šalčininkų rajone, kaip vieną iš privalumų jis įvardija patogią logistinę vietą. Įmonės duonos gaminių, kaip ir anksčiau, galima įsigyti Šalčininkų ir Eišiškių turgavietėse, Vilniaus krautuvėse, tačiau planuose ir jos tiekimas prekybos centrams.


Šalčininkų rajonas – tai atviras ir palankus visoms verslo iniciatyvoms ir investicijoms rajonas, kuriame kiekvienas gali atrasti savo verslo nišą. Anot Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos Donatos Ašmankevičienės, Šalčininkų rajono savivaldybė parengusi laisvų pastatų ir sklypų, kuriuose galima gamybos veikla, sąrašą, tačiau laukiamos visos iniciatyvos. Kiekvienas potencialus investuotojas pasitinkamas palankiai, supažindinamas su rajonu, siūlomos visos įmanomos alternatyvos.


Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook