Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Įgyvendintas edukacinis projektas ,,Būkime kartu”

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Įgyvendintas edukacinis projektas ,,Būkime kartu”
2017-12-06

Dieveniškių „Ryto” gimnazija kartu su mokykla partnere – Visagino Draugystės progimnazija - dalyvavo šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projektų konkurse „Būkime kartu“ ir laimėjusi įgyvendino projektą „Būkime kartu“. Projektų konkursą organizavo ir iš dalies finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Projektas veiklos buvo realizuojamos 2017 m. gegužės - gruodžio mėnesiais.

Planuodami dalyvauti projektų konkurse nusprendėme pasiūlyti prisijungti prie projekto rusakalbei Visagino Draugystės progimnazijai. Pažinti vieniems kitus, keliauti, dalintis patirtimi yra smagu, o vien tik iš vadovėlių sunku suvokti savo tautinę savastį ar perprasti įtaką Tėvynės dabarčiai.

Vykdydami šį projektą organizavome ciklą renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečiui, kurie apjungė mokyklas ir gyvino bei stiprino per ugdymą mokyklose diegiamus pagarbos valstybei, kultūrai, lietuvių kalbai, tautinėms mažumoms, pilietiškumo, tolerancijos, patriotiškumo ir kūrybiškumo siekius ir jungė mokinius veiklai, leidžiančiai pajusti vienybę su Lietuva bei suartinančiai respublikos kultūrines ir istorines aktualijas su mokyklų bendruomenių inkultūrizacijos poreikiais.Projektą įgyvendinome vadovaudamiesi patyriminio pažinimo, aktyvaus įsitraukimo, lygiaverčio ir neformalaus bendravimo metodika. Projektas buvo integruotas į ugdymo procesą.

Ruošdamiesi projekto įgyvendinimui supažindinome gimnazijos bendruomenę su projektu, suderinome veiklas su bendradarbiaujančia Visagino Draugystės progimnazija.

Ruošiantis pažintinei kelionei gimnazijoje vyko intelektualus žaidimas „100 klausimų apie Rytų Lietuvą“, pažintinės kelionės dalyviai paruošė Dieveniškių ir Ignalinos, Zarasų bei Aukštaitijos nacionalinio parko pristatymus ir klausimynus, gimnazijos pristatymą ir suvenyrus. Lietuvių kalbos pamokų metu mokiniai rinko literatūrinius tekstus apie lankytinas vietas.

Birželio pradžioje organizavome dviejų dienų pažintinę kelionę po Molėtų, Utenos, Zarasų, Ignalinos apylinkes. Ankstyvą lietingą birželio rytą pajudėjome Medininkų link. Netoli Medininkų kaimo aplankėme Juozapinės kalną, vieną iš aukščiausių Lietuvos kalvų, susitikome su Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčios dvasininku ir išgirdome labai įdomų pasakojimą apie vienos iš seniausių bažnyčių bei parapijos įkūrimą. Palaiminti tęsėme kelionę. Laukė Medininkų pilis – plotu didžiausia LDK mūrinė pilis, įsikūrusi vaizdingoje lygumoje. Čia susipažinome su LDK XIV-XVIII a. ginkluote, X-XX a. pagamintais sidabro dirbiniais, LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklės trofėjų ir medžioklės peilių kolekcija, o patekę į donžono apžvalgos aikštelę ir pasižvalgę po Medininkų apylinkes tęsėme kelionę link Europos geografinio centro. Apie pusiaudienį oras dar labiau subjuro, bet mūsų tai negąsdino. Vaizdai nuo Dubingių piliakalnio į ilgiausią Lietuvoje Asvejos ežerą buvo nepakartojami. Toliau mūsų dienos kelionės plane – Zarasų apžvalgos ratas. Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis 17 metrų aukščio statinys nuo kurio atsivėrė įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes. Dienos pabaigoje aplankėme mūsų girių karalių – Stelmužės ąžuolą ir vakaroti bei nakvoti atvykome į Visagino Draugystė progimnaziją. Čia jaunieji Draugystės mokinukai mums neleido atsipūsti ir, aprodę savo progimnaziją, išsivedė į ekskursiją po miestą. Vaizdingi pasakojimai ir įspūdingai sutvarkytos miesto erdvės paliko labai gražius prisiminimus. Pasisvečiavę ankstyvą kitos dienos rytą vykome į Visagino atominę elektrinę. Įdomus pasakojimas ir tiesioginiai vaizdai iš elektrinės kasdienybės galutinai išbaidė miegą ir toliau tęsėme kelionę link Ginučių vandens malūno, Stripeikių bitininkystės muziejaus. Čia, pasimėgavę gamtos ir kvapų terapija, išlaisvinę savo jusles, bičiuliškai pabendravę poilsio zonose, daug sužinojome apie bitininkavimą seniau ir dabar. Pasigrožėję apylinkėmis nuo Ginučių apžvalgos bokšto ir papietavę Kaltanėnuose laimingi ir su daugybe įspūdžių grįžome į Dieveniškes.Vasarą pailsėję vėl kibome į darbus. Organizavome vaikų kūrybos parodą „Mano Lietuva“. Piešiniai, kūrybiniai darbai, atspindintys Pietryčių Lietuvos istoriją, papuošė Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos ir Visagino Draugystės progimnazijos erdves.

2017 metai - Tautinio kostiumo metai, to, todėl abiejų mokyklų mokiniai piešė tautinius kostiumus ir puošė savo mokyklas, o Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos vyresnieji mokiniai kūrė lėles, kurias papuošė savo siūtais lietuvių liaudies kostiumais ir dovanojo Draugystės mokiniams.

Projekto pabaigoje apibendrindami nuveiktus darbus, interaktyviose lentose kūrėme Lietuvos žemėlapį, kuriame paveikslėliais žymėjome aplankytas vietas.

Gimnazijos bendruomenės veikla atskleidė Dieveniškių krašto etninį paveldą ir gyvas mokinių kūrybines bei kultūrines veiklas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečio paminėjimo kontekste. Mokiniai susipažino su tautinių mažumų materialinės ir dvasinės kultūros savitumais. Pažino jaunimo veiklą rusakalbėje Draugystės progimnazijos aplinkoje ir išmoko atstovauti sau ir gimtajam kraštui, t.y. sustiprino savo tautinę savimonę bei mokėsi tolerancijos. Gyvai susipažino su Lietuvos istorijos ir kultūros paminklais, kuriuos, mokantis vien tik iš vadovėlių, sunku suvokti kaip savo tautinę savastį ar perprasti įtaką Tėvynės dabarčiai. Gimnazijos bendruomenė patyrimą, įgytą vykdant projektą, nukreips tolimesniam tautinės kultūros puoselėjimui Pietryčių Lietuvoje.

Tikime, kad projektas įkvėpė jaunimą didžiuotis savo šalies kultūriniu palikimu.


Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook