Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/w9571/domains/salcininkai.lt/public_html/mod/anti_spam.php on line 37 Warning: strpos(): Empty needle in /home/w9571/domains/salcininkai.lt/public_html/m/m_article/files/v_article.php on line 296

Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Informacija apgyvendinimo paslaugų teikėjams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos
Informacija apgyvendinimo paslaugų teikėjams
2018-07-03

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Šalčininkų skyrius (toliau – Šalčininkų skyrius) informuoja, kad šiais metais Šalčininkų r. savivaldybės kaimo turizmo sodybose numatyta atlikti 10 valstybinių visuomenės sveikatos saugos kontrolių. Pernai atlikta 6, pažeidimų nenustatyta. Kontrolės tikslas – nustatyti, ar apgyvendinimo paslaugų teikėjai laikosi visuomenės saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir ar tinkamai juos vykdo.

Kai kurie apgyvendinimo paslaugų teikėjai veiklą pradeda vykdyti tik vasaros sezono metu, todėl Šalčininkų skyriaus specialistai primena, kad apgyvendinimo paslaugų vartotojas turi būti apgyvendintas švariame, tvarkingame kambaryje, o išvykus vartotojui, kambario patalpos turi būti išvalomos ir išvėdinamos. Patalpoms, įrangai valyti bei dezinfekuoti turi būti naudojamos teisės aktų nustatyta tvarka leistos naudoti priemonės. Valymo ir dezinfekcijos priemonės turi būti naudojamos pagal paskirtį ir gamintojo instrukcijas. Vonios (dušo) patalpų grindys, vonia (dušas), vonioje (duše) patiesti kilimėliai (jeigu tokie yra) valomi ir dezinfekuojami fungicidiniu (grybelio sukėlėją naikinančiu) poveikiu pasižyminčiomis priemonėmis. Dėl valymo ir dezinfekcijos priemonių duomenų saugos lapų ir naudojimo instrukcijų siūlome kreiptis į pardavėją ar dezinfekcijos priemonių tiekėją.

Atkreipiame dėmesį, kad kartą per metus ar prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią, apgyvendinimo paslaugų teikėjas privalo atlikti geriamojo (šalto ir karšto) vandens mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti. Jeigu paslaugos teikiamos tik tam tikru metų laiku, tyrimas atliekamas prieš apgyvendinimo paslaugų teikimo sezono pradžią. Tyrimų protokolai saugomi apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje ne trumpiau kaip 2 metus. Legioneliozės profilaktikai svarbu, kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius būtų profilaktiškai pakeliamas iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Atliekant vandens tiekimo sistemos nukenksminimo darbus, svarbu garantuoti vartotojų saugą. Lietuvos higienos norma HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ įpareigoja paslaugų teikėjus užtikrinti, kad karšto vandens čiaupe temperatūra būtų ne žemesnė kaip 50 °C, o šalto – ne aukštesnė kaip 20 °C.

Jeigu apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje yra įrengtas baseinas, jo priežiūra turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 109:2016 „Baseinų visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ reikalavimams. Jeigu apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje yra įrengta pirtis, jos priežiūra turi atitikti HN 39:2016 „Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ reikalavimams.


Kontaktai žiniasklaidai: 
Lilija Ugrevič
Tel. (8 380) 52 056
El. p. lilija.ugrevic@nvsc.lt

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook