Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Ir vėl prie Šalčios skamba daina...

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Ir vėl prie Šalčios skamba daina...
2018-05-20

Festivalis „Daina prie Šalčios“ – tai spalvingas, dainingas ir šokantis renginys. Ilgametė jo organizavimo tradicija įtakojo, kad jis yra viena iš Šalčininkų rajono vizitinių kortelių, o miesto gyventojai ir svečiai, pripratę prie organizavimo laiko, gausiai buriasi miesto parke.Šių metų renginys įvyko sekmadienį, gegužės 20 dieną. 23 metus organizuojamas festivalis primena apie mūsų kultūros paveldą, pristato atskirų Lenkijos regionų liaudies dainas ir šokius, o taip pat mūsų artimiausių šaknų – Vilniaus krašto - folklorą. Šiemet parko estradoje pasirodė 14 liaudies ansamblių, orkestrų, kapelų, chorų, puoselėjančių lenkų tradicijas dainomis, šokiais ir tautiniais rūbais.

Koncertinė festivalio dalis prasidėjo po Šv. Mišių, kurias aukojo Šalčininkų parapijos klebonas Vaclav Volodkovič, homiliją kalbėjo kun. Miroslav Anuškevič.Tarp renginio svečių buvo: LR Seimo narys ir Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Michal Mackevič, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje patarėjas – Konsulinio skyriaus vedėjas Marcin Zieniewicz, Italijos miesto Castelnuovo Parano meras Oreste De Bellis su delegacija, draugijos „Wspólnota Polska“ Olštyno skyriaus valdybos pirmininko pavaduotojas Andrzej Modzelewski, fondo „Pomoc Polakom na Wschodzie“ valdybos pirmininko pavaduotoja Joanna Zając bei jos kolegės Magdalena Okaj ir Malgorzata Aleksandrowicz. Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės tarybos nariai.

Susirinkusius pasveikino rajono šeimininkas – meras Zdzislav Palevič, pabrėžęs kultūros ir tradicijų išsaugojimo svarbą, o taip pat Šalčininkų rajono daugiakultūriškumą, kuris yra jo turtas ir garbė.

Jungtiniai ansamblių „Solčane“, „Eišiščane“, „Znad Merečanki“ ir „Lalymka“ chorai pradėjo „Dainą prie Šalčios“. Prieš dvejus metus žiūrovams buvo pristatytas muzikinis vaidinimas „Vestuvės“, pernai – „Krikštynos“, o šiemet festivalio programoje atsirado naujas vaidinimas „Vakaronė“, paremtas 1993 – 2001 metais Vilniaus krašte surinkta folkloro medžiaga. Skambėjo senos melodijos, poros sukosi polkos ir obereko ritmu. Kaip ir dera gerai vakaronei, čia nepritrūko muštynių, kurios, žinoma, baigėsi šalių susitaikymu, menančiu ateinančių metų festivalio scenarijų.Spalvingas, įvairiapusis, ir svarbiausia – gyvas lenkų folkloras buvo pristatytas Šalčininkų rajono meno ansamblių „Eišiščane“, „Lalymka“, „Solčane“, „Turgelianka“, „Znad Merečanki“, „Solčanka“, „Kwiaty Polskie“. Savo gebėjimus pristatė ir trijų muzikos mokyklų – Eišiškių, Jašiūnų ir Šalčininkų – auklėtiniai. Vis didesnį populiarumą pelnantis kolektyvas „Art of Music“ dainavo ne tik naujausias lenkų hitų aranžuotes, bet ir atliko dainas folkloro tematika.

   Renginio organizatoriai – Šalčininkų rajono savivaldybė, Šalčininkų kultūros centras ir Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyrius – pasirūpino stipria menine programa, skirta miesto parke susirinkusiai publikai, renginyje pasirodė įžymybė. Šių metų festivalio „Daina prie Šalčios“ žvaigžde tapo grupė „Lombard“.

Be galo energingą legendinės grupės pasirodymą sudarė žinomiausi jo hitai „Śmierć dyskotece“, „Droga Pani z Telewizji“, „Anatomia“ ir nesenstantis kartų himnas „Przeżyj to sam” – vienas garsiausių visų laikų lenkų dainos hitų.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook