Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Išdalinti jaunimo apdovanojimai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Išdalinti jaunimo apdovanojimai
2017-04-27

Aktyvus, pilietiškas, veiklus jaunimas nusipelnė būti įvertintas! Balandžio 27 dieną kavinėje Campaneros" Šalčininkų rajono savivaldybė tradiciškai surengė jaunimo apdovanojimus, kurių metu buvo paskelbti nugalėtojai aštuoniose nominacijose „Metų mokinys“ ir „Metų mokinė“, „Metų menininkė“ ir „Metų menininkas“, „Metų jaunimo darbuotojas”, „Metų savanoris“, „Metų jaunimo iniciatyva „ ir „Metų jaunimo organizacija“.

Visiems laimėtojams buvo įteiktos Šalčininkų rajono jaunimo apdovanojimų statulėlės ir mero Zdzislavo Palevičiaus padėkos.

Prieš pradedant apdovanojimo ceremoniją renginio vedėja Elvina Obločinska pristatė šventės svečius - Šalčininkų rajono savivaldybės merą Zdzislavą Palevičių, mero pavaduotoją Jadvygą Sinkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją ir Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkę Beatą Petkevič, Jaunimo reikalų tarybos narius.


Sveikinimo žodį tarė rajono meras Zdzislav Palevič.

- Mūsų rajone jaunimas sudaro 32 proc. gyventojų, taigi galima teigti, kad Šalčininkų rajonas – tai jaunų žmonių kraštas. Jūs esate ir mūsų dabartis, ir mūsų ateitis, Jūs mūsų didžiulis potencialas. Mes, rajono valdžia, stengiamės sudaryti geras sąlygas Jūsų mokymuisi ir laisvalaikiui, rūpinamės švietimu, kuriame jaunimo erdves, organizuojame renginius. Dėkoju Jums už aktyvumą ir pilietiškumą bei kviečiu aktyviai dalyvauti jaunimo projektuose, kurie tobulintų Jus kaip asmenybes ir garsintų Šalčininkų rajoną, – kalbėjo meras Zdzislav Palevič.


Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Beata Petkevič priminė susirinkusiesiems, kad Jaunimo reikalų taryba gyvuoja pusantrų metų, o jaunimo apdovanojimai mūsų rajone organizuojami antrą kartą. Taip pat pristatė įvykdytus bei planuojamus realizuoti projektus. Po pirmininkės sveikinimo žodžių prasidėjo pagrindinė renginio dalis – jaunimo apdovanojimai.

Į „Metų mokinių“ titulą pretendavo Rafal Sobolevski (Eišiškių Stanislovo Rapalonio gimnazija), Saulius Adrukonis (Eišiškių gimnazija), Alina Turkot (Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija), Sabina Butrimovič (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija), Jovita Mackevič (Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija).Garbingais apdovanojimais, tampančiais svaria paskata sėkmingai mokytis, aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir siekti užsibrėžtų tikslų, džiaugėsi Saulius Andrukonis - rajoninių olimpiadų prizininkas, šachmatų varžybų dalyvis, vietinio ansamblio šokėjas ir Sabina Butrimovič - Lietuvos mokinių rajoninių chemijos, biologijos,  matematikos olimpiadų laimėtoja.

Pelnytomis nominacijomis „Metų menininkas“ ir „Metų menininkė“ džiaugėsi Armine Aslanian (Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinė) ir Ernest Slavinski iš Jašiūnų. Armine yra Šalčininkų Stanislovo Moniuškos menų mokyklos fortepijono klasės absolventė, daugybės konkursų laimėtoja, grupės „Art of music“ narė, taip pat kuria rankų darbo papuošalus. Ernestas – tai jaunas poetas, pradėjęs rašyti eilėraščius būdamas 14 metų, jo pamėgtas literatūrinis žanras – lyrika. Praeitais metais Ermestas išleido savo pirmąjį eilėraščių rinkinį.


Į „Metų jaunimo darbuotojo” nominaciją pretendavo Ana Nester, komandos „Šalčios šaltinis”, 2016 metais laimėjusios proejkto „Gyvenu laisvai“ Grand prix, vadovė; Tadeuš Romanovski, organizacijos „Dievo gailestingumas” įkūrėjas, Iryna Dudak, ilgametė šokių kolektyvo „Smile” vadovė.

"2016 metų jaunimo darbuotoju" paskelbta Iryna Dudak - jau beveik 20 metų vadovaujanti kolektyvui „Smile“, įgyvendinusi daugybę jaunimo sumanymų ir pelniusi nemažai apdovanojimų.

Radoslav Zubel, savanoriaujantis „Dievo gailestingumo“ organizacijoje; Olga Tkačenko, aktyvi sporto organizatorė, suburianti Butrimonių seniūnijos jaunimą; Liudmila Tkačenko, Butrimonių tinklinio komandos lyderė, laisvą nuo darbo laiką skirianti savanoriškam darbui su jaunimu – tai kandidatai į nominaciją „Metų savanoris“. Prizinė statulėlė pateko į Liudmilos Tkačenko - iniciatyvios, aktyvios, visada pasiruošusios padėti žmogui – rankas.


Dėl "Geriausios iniciatyvos" apdovanojimo šiemet konkuravo dvi idėjos: „Šalčios šaltinio“ komandos idėja reklamuoti Šalčininkų rajono kultūrinį ir istorinį paveldą sukuriant filmą apie Paulavos respubliką ir Skautų draugovės „Step“ ir „Zodiak“ narių idėja rinkti pinigus slaugos namų, skirtų sergantiems vėžiu vaikams, statybai.

Didelė Šalčininkų rajono garbė - Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos mokiniai, išgarsinę Šalčininkus, laimėję projekte „Gyvenu laisvai“. Tačiau kas yra svarbiau už vaiko, kamuojamo baisios ligos, gyvybę? Pripažinkime, nieko. Taigi "2016 metų iniciatyva" tapo „Vilties medis“ projektas, kurį realizavo „Step“ ir „Zodiak“ skautai rinkdami pinigus slaugos namų statybai. Iš viso jie surinko per 5 tūkst. eurų. Sveikiname Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos harcerius!

Skautų draugovė „Step“ ir „Zodiak“, Dieveniškių skautų draugovė „ Orly i Jaskółki” ir Kūno kultūros draugiją „Sokol“ varžėsi dėl "Metų jaunimo organizacijos" titulo. Šiemet nugalėtojo statulėlė atiteko draugijai „Sokol“ - svarbiai jaunų, sportiškų, mylinčių savo kraštą žmonių organizacijai. Savo būrelius ji turi Šalčininkuose, Eišiškėse, Baltojoje Vokėje ir Jašiūnuose, o veikla yra orientuota į sportą, kultūrą, turizmą, kraštotyrą ir savanorystę.Pramogine renginio dalimi tapo šokių grupės „Smile“ ir grupės „Art of Music“ pasirodymas.

Statulėlės ir diplomus nugalėtojams įteikė Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič.

Po apdovanojimų susirinkusieji buvo pakviesti sudalyvauti protmušyje ir pabendrauti prie puodelio arbatos.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook