Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Jašiūnuose pasodinti ąžuoliukai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Jašiūnuose pasodinti ąžuoliukai
2017-05-02

Jašiūnų pagrindinės mokyklos 5, 7, 9 klasių mokiniai pasodino dešimt ąžuoliukų mokyklos teritorijoje. Lietuvos šimtmečio proga pasodinti medžiai simbolizuoja mūsų valstybės tvirtumą, galingumą ir vienybę.


Sena legenda pasakoja, kad tuo metu, kai medžių motina visiems medžiams dalijo galybę ir jėgą, ąžuolas vienas klaidžiojo po pasaulį. Jam sugrįžus motina paklausė, kokios stiprybės ar jėgos jis norėtų. „Norėčiau ypatingos, tokios, kokios dar nė vienas medis nebuvo turėjęs. Ji turi būti tokia, kad praverstų ir man, ir žmonėms“, – paprašė ąžuolas ir, matyt, jo noras buvo išpildytas.


Tai tik viena iš daugelio legendų, atspindinčių ąžuolo tvirtumą, galią, ilgaamžiškumą. Iš čia ir kilo tradicija sodinti ąžuolus įprasminant valstybingumo idėjas. Jašiūnų pagrindinės mokyklos 5, 7, 9 klasių mokiniai, pasodino dešimt ąžuoliukų mokyklos teritorijoje. Lietuvos šimtmečio proga pasodinti medžiai simbolizuoja mūsų valstybės tvirtumą, galingumą ir vienybę. Tad palinkėkime, kad mūsų gimtinė, kaip mūsų pasodinti medeliai, ir toliau stiprėtų, žydėtų ir teiktų mums džiaugsmą.


Jašiūnų pagrindinės mokyklos informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook