Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Jaunimas mokosi lyderystės

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Jaunimas mokosi lyderystės
2017-10-02

Šalčininkų rajono savivaldybei ir Jaunimo iniciatyvų fondui (JIF, Lenkija) realizuojant tarptautinį projektą „Bendruomenės lyderiai“, 17 – os jaunų asmenų grupė iš Šalčininkų rajono visą savaitę dalyvavo lyderių stovykloje Lenkijoje.

Mokymai vyko rugsėjo 25 – 30 dienomis Jadvisinos gyvenvietėje (Jadwisino). Šalčininkų rajonui atstovaujančioje grupėje buvo jauni žmonės iš Šalčininkų J. Sniadeckio, Jašiūnų M. Balinskio, Butrimonių A. Krepštul ir Eišiškių gimnazijų.

„Bendruomenės lyderiai“ idėja paremta jaunimo dalyvavimo socialiniame, visuomeniniame ir ekonominiame gyvenime didinimu. Projekto tikslas – sutekti jauniems žmonėms žinias, kurios padės racionalizuoti jų vietinį aktyvumą ir leis plėtoti jų kompetencijas.
Visą savaitę jaunimas mokėsi vadovaujamas profesionalių dėstytojų kad kuo geriau pažintų projektų valdymo paslaptis ir darbo grupėje metodus, o taip pat sustiprintų socialinius gebėjimus. Stovyklos metu jaunimas turėjo progą dalyvauti susitikimuose – paskaitose su Lenkijos politinės ir verslo scenos lyderiais – finansų ministru Mateušu Jakubu Muraveckiu (Mateusz Jakub Morawiecki), Lenkijos oro linijų LOT pirmininku Rafalu Milčarskiu (Rafałe Milczarski), PKN Orlen strategijų ir projektų valdymo vykdomuoju direktoriumi Andžejumi Kozlovskiu (Andrzej Kozłowski), Ministrų tarybos pirmininko kanceliarijos sekretoriumi Pavelu Šefernakeriumi (Paweł Szefernaker), Finansų priežiūros komisijos pirmininku Marku Chšanovskiu (Mark Chrzanowski), Krašto apsaugos kariuomenės generolu Veslavu Kukula (Wiesław Kukuła). Mokymus projekto dalyviams vedė žinomi Lenkijos psichologai, žurnalistai, viešųjų ryšių specialistai  – Tomaš Gžyvačevski (Tomasz Grzywaczewski), Agneška Nevinska (Agnieszka Niewińska), Cezari Dembski (Cezary Dębski).


Lyderystės stovykla Šalčininkų rajono jaunimui – tai ne tik mokymai, bet ir integracijos, patirties sklaidos ir bendrų iniciatyvų realizavimo platforma.

Projektą koordinuoja Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič ir JIF pirmininkas Vlodimež Dolia (Włodzimierz Dola) ir Dominika Palcar.

Gruodį JIF atstovų grupė lankysis Lietuvoje ir aptars tolesnę projekto eigą, o kitų metų rugsėjį panašaus pobūdžio stovykla bus surengta Šalčininkų rajone.Irena Kolosovska

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook