Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Kaip stiprinama fizinė sveikata Šalčininkų rajone?

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Kaip stiprinama fizinė sveikata Šalčininkų rajone?
2017-03-29

Vieningo sveikatos stiprinimo recepto nėra, kiekvienas turi skirtingų būdų ir priemonių, vienas iš jų – fizinis aktyvumas, prie kurio skatinimo aktyviai prisideda Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

2016 m. pradžioje pradėjęs veikti Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras aktyviai vykdo visuomenės sveikatos stiprinimo veiklą Šalčininkų rajone. Jaunas ir entuziastingas kolektyvas kokybiškai skleidžia informaciją apie sveiką gyvenseną, skatina gyventojų atsakomybę už savo sveikatą, organizuoja sveikatos stiprinimo renginius, inicijuoja fizinio judėjimo akcijas, netradicines veiklas ir užsiėmimus.

Pasak Visuomenės sveikatos biuro direktorės Janinos Alkovskos, viena iš įstaigos veiklų – fizinio aktyvumo renginių organizavimas: įvairaus pobūdžio kineziterapinės mankštos, aerobikos, kalanetikos ir jogos užsiėmimai. 2016 metais buvo surinktos 6 grupės po 20 asmenų. Šiuo metu užsiėmimai vyksta 7 grupėms du kartus per savaitę. Pirmiausia buvo renkamos grupės į kineziterapines mankštas ir aerobiką, tačiau siekiant padidinti užsiėmimų įvairovę, atkreipiant dėmesį į užsiėmimų intensyvumą, buvo pasiūlyti kiti fizinio aktyvumo užsiėmimai. Šiuo metu treniruotes lanko apie 140 asmenų.
 

Kalanetikos užsiėmimai  Visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska


- Mokslininkų paskaičiuota, kad žmogaus sveikata didžiąją dalimi (50 proc.) priklauso nuo gyvensenos, t. y. nuo to, ką ir kaip valgome, kiek ir kaip judame ir kokioje aplinkoje gyvename. Kalbant apie fizinį aktyvumą, deja, turime pripažinti, kad mūsų vaikai juda per mažai, o su amžiumi fizinis aktyvumas dar labiau sumažėja. Sėdėjimas mus žudo, nes kūnas nesutvertas kėdei, o kiek daug žmonių dirbą sėdimą darbą. Nenuostabu, kad į mus kreipiasi žmonės, besiskundžiantys stuburo problemomis. Mūsų tikslas, šiuo atveju, suteikti įgūdžių saugiai užsiimti fizine veikla savarankiškai, padėti atrasti fizinės veiklos būdą. Ne tiek svarbu ką žmogus pasirenka: plaukti, važiuoti dviračiu ar riedučiais, šokti ar šokinėti ant batuto, svarbu, kad tai teiktų jam malonumą ir, be abejo, rezultatų. Kiekvienas kineziterapeutas patvirtins, kad taisyklingai daroma mankšta ant kilimėlio priverčia suprakaituoti ir jausti raumenų skausmą ryte, - sako direktorė J. Alkovska.

Kita labai populiari ir naudinga fizinio judėjimo rūšis – vis populiarėjantis šiaurietiškas ėjimas. 2016 metais birželio – spalio mėnesiais du kartus per savaitę 30 susidomėjusių gyventojų išmoko ir vėliau tobulino vaikščiojimo atsispiriant lazdomis įgūdžius. Šiaurietiškas ėjimas – tai širdies darbą gerinanti mankšta, tvirtinantis raumenis ir sąnarius užsiėmimas. Ėjimas atsispiriant lazdomis, skirtingai nei pvz. važiavimas dviračiu, įdarbina 90 proc. raumenų, tinkamas absoliučiai kiekvienam amžiui ir išmokstamas vos per kelia treniruotes visam gyvenimui užsiėmimas.

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai Šalčininkuose  


Šiuo metu renkamos grupės, nuo kovo 27 d. prasidėjo šiaurietiško ėjimo užsiėmimai Šalčininkuose ir nuo kovo 31 d. prasidės Eišiškėse. Tiesa, prisijungti prie ėjikų būrio galima bet kada, tuo labiau, kad bus organizuojami keli šiaurietiško ėjimo žygiai.

- Nuo vasario mėnesio lankau jogos užsiėmimus, kuriuos organizuoja Šalčininkų visuomenės sveikatos biuras. Visada norėjau lankyti šiuos užsiėmimus ir džiaugiuosi, kad Šalčininkuose yra tokia galimybė. Treniruočių metu mokomės stiprinti kūną ir taisyklingo kvėpavimo, laviname lankstumą. Be to, tai puikus būdas atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek emociškai. Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingi pratimai yra labai efektyvūs, - sako jogos užsiėmimus lankanti Irena.

Šiaurietiško ėjimo žygis Akcija „Apibėk mokyklą“


Biuras taip pat organizavo gana netradicinį fizinio aktyvumo renginį šeimoms „Spalvotas bėgimas“, kuriame dalyvavo 83 dalyviai. Šio bėgimo tikslas – didinti gyventojų fizinį aktyvumą, paskatinti tėvus daugiau laiko praleisti su vaikais ir kartu nuvyti rudeninę depresiją, kadangi spalio 1-oji Europoje minima kaip depresijos diena.

Anot Visuomenės sveikatos biuro specialistų, norinčių lankyti mankštas, kalatenikos, jogos, šiaurietiško ėjimo užsiėmimus daugėja. Daugiau negu 30 asmenų dar laukia savo eilės patekti į užsiėmimus. Šiuo metu populiariausia veikla – kalanetikos užsiėmimai.

Pasak direktorės Janinos Alkovskos, Visuomenės sveikatos biuras fizinio aktyvumo srityje šiemet planuoja pagal galimybes išplėsti užsiėmimų teritoriją, t. y. pasiūlyti užsiėmimus miestelių, kaimų gyventojams. Taip pat planuojama organizuoti „Spalvotą“ bėgimą, šiaurietiško ėjimo žygius.

8 rajono mokyklos dalyvavo dvi savaites trunkančioje akcijoje „Apibėk mokyklą“. Visuomenės sveikatos biuro specialistai nuolat veda mankštas, laikysenos gerinimo, plokščiapėdystės profilaktikos užsiėmimus, informuoja vaikus apie fizinio aktyvumo svarbą. Iš viso įvyko 46 renginiai, kuriuose sudalyvavo 969 mokiniai.

Visuomenės sveikatos biuro organizuojama veikla finansuojama valstybės, todėl renginiai, mankštos ir įvairūs užsiėmimai yra nemokami.


Parengta pagal Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informaciją

Inesa Suchocka


Nuotr.:  Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro archyvas

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook