Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Europos žydų kultūros diena Eišiškėse

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Europos žydų kultūros diena Eišiškėse
2019-09-09

Europos žydų kultūros renginiai šiemet šurmuliavo įvairiuose Europos miestuose jau dvidešimtą kartą. Parodos, koncertai, spektakliai, paskaitos, ekskursijos, žydiško maisto degustavimas ir tiesiog susitikimai su žydų bendruomenės nariais – visa ši renginių gausa skatino pažinti tokią savitą ir vis dar paslaptingą žydų kultūrą.


Daugelį metų Eišiškėse taikiai sugyveno žydai, lenkai, lietuviai. Deja, negailestingi karo verpetai sugriovė šią idilę. Žydų mieste neliko. Liko tik namai, kuriuose anksčiau virė gyvenimas, klegėjo vaikai, kiekvieno penktadienio vakarais languose užsidegdavo šabo žvakės. Liko senos nuotraukos ir atsiminimai apie „Shtetl Eishishok“...


Jau trečiąjį kartą Europos žydų kultūros diena buvo paminėta ir mūsų, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje. Visus, užsukusius į gimnaziją rugsėjo 6 dieną, pasitiko nuotraukų paroda „Shtetl Eishishok - atspindžiai“. Gimnazijos mokiniai – Rokas, Tomaš ir Inesa  – savo nuotraukose užfiksavo Eišiškėse išlikusius žydų namus ir, deja, kai kurių jų nykimą.

Eišiškių bendruomenė buvo kviečiama ir į gimnazijos aktų salę, kur pranešimą apie žydų kultūrą ir nedidelio žydiško miestelio kasdieninį gyvenimą pristatė projekto vadovė Jadvyga Sinkevič.

Vėliau vyko kitos veiklos Europos žydų kultūros dienai paminėti. Mokiniai aktyviai dalyvavo orientaciniame žaidime: reikėjo pagal tam tikras nuorodas ir senas nuotraukas surasti žydų nekilnojamo paveldo objektus Eišiškių mieste. Ne viskas sekėsi lengvai, neapsieita be ginčų, nes kai kurie objektai tikrai yra sunkiai atpažįstami, bet galiausiai visos klasės užduotis atliko.


Labai džiaugiamės, kad į svečius atvyko Šalčininkų r. Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos komanda. Šios mokyklos direktorė Ilona Šedienė papasakojo apie žydišką virtuvę, o virėjo ir konditerio PM mokiniai ir mokytojai pamokė gaminti šakšuką (kiaušinienę su daržovių padažu), siūlė ragauti tradicinių žydiškų riestainių – beigelių. Smagu buvo gaminti, o dar smagiau ragauti.Jadvyga Sinkevič, projekto „Žydų kultūros diena Eišiškėse“ vadovė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook