Šalčininkų rajono savivaldybė - Kiti renginiai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Kiti renginiai Spausdinimo versija

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje

Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje vasario 27 - kovo 3 d. vyko renginiai skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Minėjimo tikslas - didinti socialinę ir pilietinę mokinių atsakomybę.

Vasario 27 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje apie lietuvių liaudies žaidimus bei liaudies motyvus ir ornamentus. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvių liaudies ornamentika sutinkama tapyboje, grafikoje, skulptūroje. Labai linksmai vaikai žaidė žaidimus „Jurgelis meistrelis“, „Akla višta“. Po to visi kartu sukūrė iš ornamentų mūsų valstybės trispalvę.


Vasario 28 dieną mokyklos bendruomenė susirinko aktų salėje, kur mokiniai pristatė vaidinimą „Lietuvos istorija nuo žilos senovės iki mūsų dienų“. Vaidinime atsispindėjo įvykiai ir laimėjimai iš įvairių istorinių laikotarpių: akmens amžiaus, viduramžių, Renesanso.

Kovo 3 dieną mokykloje pravesta viktorina „Pažinkime Lietuvą“. Mokiniai susiskirstė į trys komandas, išrinko kapitoną, sugalvojo komandos pavadinimą ir šūkį. Mokiniai turėjo perrašyti taisyklingai tekstą, surašyti miestų pavadinimus abėcėlės tvarka, atpažinti žymių žmonių portretus bei Lietuvos objektus. Kiekvienas viktorinos dalyvis buvo apdovanotas medaliu.


 

Apie LR Konstituciją Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje

Kovo mėnesį gimnazijoje per lietuvių kalbos ir istorijos pamokas buvo vykdomas laikinosios Konstitucijos projektas. Per istorijos pamokas išnagrinėję laikinosios Konstitucijos, priimtos 1918 m. lapkričio 2 dieną, nuostatus, gimnazistai sukūrė savo Konstitucijos versiją.


Mokiniai piešė svarbiausius Lietuvos objektus, vaizdavo, kaip atrodė pamatinės piliečių teisės, klijavo svarbiausių Lietuvos asmenybių ir steigiamojo seimo nuotraukas. Visi darbai buvo surišti į knygą ir pristatyti Kovo 11 – osios šventės metu.


 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarės

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos istorijos mokytoja Kristina Karpič ir lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska parengė dvejus metus trunkantį projektą „Kai norime kalbėti apie Tėvynę“. Projektas apima šventinius renginius, konkursus, kūrybinių darbų parodas, netradicines pamokas, ekskursijas po lankytinas Lietuvos vietas.

Vasario mėnesį, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, III G ir IV G klasės mokiniai su istorijos mokytoja Kristina Karpič aplankė LR Seimą. Apsilankymas Seime padėjo jauniems žmonėms suprasti, kad kiekvienas turi galimybę ir atsakomybę bent minimaliai domėtis šalies politiniais įvykiais, turi teisę įtakoti šiuos įvykius, o galiausiai kiekvienas gali tapti tuo, kuris kurs Lietuvos ateitį.


„Praeities tvirtovė“ – taip lietuvių kalbos mokytoja pavadino penktokų kūrybinių darbų parodą. Įkvėpti senosios Nidos kopos pasakojimo mokiniai pabandė irgi įsiklausyti, apie ką tyli senieji prabočių pasodinti medžiai, dunksantys akmenys, kokius praeities išgyvenimus savo atmintyje saugo didingas bokštas ar nutriušusi trobelė, senoviniai namų rakandai. Ir pavyko prakalbinti ne vieną medį, ne vieną pilį. Pasijutę istorijos metraštininkais mokiniai suskubo užrašyti viską, ką išgirdo ir pristatyti savo darbus.

Padinių klasių mokiniai dalyvavo įvairiose netradicinėse pamokose, kurias parengė lietuvių kalbos mokytoja Aleksandra Čimborienė. Pradinukai deklamavo iš anksto išmoktus eilėraščius apie gimtinę. Piešė gražiausią Lietuvos kampelį, dainavo apie gimtinę, žiūrėjo filmukus, dalyvavo viktorinoje „Šalis ta Lietuva vadinas“, kur ne tik patikrino savo žinias apie Lietuvą, bet ir sužinojau daug naujų ir įdomių dalykų apie tėvynę.

Vasario 24 dieną buvo suorganizuotas konkursas apie Lietuvą 5-7 klasėms. Rungtis teko šį kartą ne tik Jašiūnų gimnazijos moksleiviams bet ir svečiams, kurie atvyko iš Rudaminos F.Ruščico gimnazijos. Projekto organizatorės parengė istorijos, lietuvių kalbos, literatūros ir geografijos užduotis. Po kiekvienos pamokėlės vyko muzikinės pertraukos ir komandos kartu su savo klasės draugais dainavo apie Lietuvą pritariant gitarai ar fortepijonui, svečiai kartu su savo mokytoja sušoko šiuolaikinį šokį.

Mokiniai savo šventiniame pranešime pabrėžė: „Mes, šios gimnazijos moksleiviai esame nepriklausomybės augintiniai, mes savo kailiu nepatyrėme priespaudos... Todėl mūsų karta tėvynės meilės nereiškia garsiais šūkiais. Mes atlikdami savo pareigas, besimokydami, galvodami apie savo ir savo artimųjų ateitį mylime tėvynę“. Norėdami įrodyti šiuos savo žodžius visą vasario mėnesį 5, 8 ir 10 klasių moksleiviai su lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska darbovosi kurdami filmuką „Kai norime kalbėt apie tėvynę“. Mokiniai skaitė žinomų poetų eiles, grojo gitara visiems pažįstamą dainos „Laisvė“ melodiją.


Visą sausio bei vasario mėnesį gimnazijoje buvo paskelbtas fotografijų konkursas „Peržengus Jašiūnų slenkstį“. Mokiniai buvo skatinami pakeliauti po Lietuvos vietoves, pastebėti gimtinės grožį už jiems įprastų gimtųjų namų sienų, nusifotografuoti, sukurti nuotraukos pavadinimą. Kovo mėnesį buvo surengta visų atsiųstų nuotraukų paroda, o jaunieji fotografai apdovanoti padėkos raštais ir ekskursija po lankytinas Lietuvos vietas.

Kovo 10 dieną 10-12 klasių mokiniai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas”, skirtame prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Ruošimasis šiam konkursui padėjo ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Kovo 16 dieną gimnazijoje vyko dar vienas žinias apie Lietuvą patikrinantis konkursas. Šį kartą tarpusavy varžėsi 8-11 klasių komandos. Jį stebėjo viso rajono įvairių gimnazijų ir mokyklų istorijos mokytojai. Projekto organizatorės parengė istorijos bei lietuvių kalbos pamokėles: mokinių komandos turėjo prisiminti lietuvių patarles ir frazeologizmus, atpažinti istorines asmenybes, atsakyti į klausimus, patikrinančius mokinių žinias apie Lietuvos istorinius įvykius, atpažinti lankytinas Lietuvos vietas, išklausę padavimus nuspręsti apie kokio gamtos paminklo atsiradimą jis pasakoja. Žiūrovams taip pat neteko nuobodžiauti, nes ir jiems buvo paruoštos užduotys, kurios ne tik patikrino bet ir praturtino jų žinias. Renginį paįvairino ir visus šventiškai nuteikė aštuntokų liaudies šokis bei mokinių atliekamos dainos.

Renginio vedėjai priminė, kad negalima pamiršti istorijos, protėvių kovų vardan mūsų laisvės. „Mūsų šaknys vis vien siekia gelmę, tas senas tradicijas ir papročius. Atsisakyti jų tai tas pats, kaip atsisakyti gijų, jungiančių mus su protėviais Tačiau sugrįždami į praeitį, mes turime galvoti ir apie ateitį. Ateitis, kaip mėgsta sakyti išmintingoji vyresnioji karta, jaunimo rankose, tai yra mūsų rankose.“

Todėl tieskime tarp žmonių kuo tvirtesnį nuoširdaus bendravimo tiltą, kuris įžiebtų tarpusavio supratimą, pasišventimą, dvasingumą. Telydi mūsų darbus pagarba žmogui ir meilė Lietuvai.

Lucija Mickevič-Ozarovska


Susitikimas su šiuolaikinės lietuvių literatūros autoriais

Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje svečiavosi rašytojai Danielius Mušinskas ir Herkus Kunčius. Tai buvo pirmas mūsų gimnazijoje Lietuvos rašytojų sąjungos vykdomo projekto „Skaitymo valandos“ susitikimas su rašytojais. Projekto tikslas – suteikti mokiniams galimybę pabendrauti su šiuolaikiniais Lietuvos poetais ir rašytojais, pasiklausyti jų skaitomos kūrybos, patiems paskaityti prozos ištraukų bei dalyvauti diskusijose.


Susitikime dalyvavo 6 - 12 klasių mokiniai, kurie klausėsi rašytojų istorijų apie jų gyvenimą ir kūrybą. Įdomiausia susitikimo dalis, kai mokiniai galėjo užduoti įvairiausių klausimų. Laikas greitai prabėgo ir reikėjo atsisveikinti. Nuoširdžiai dėkojame rašytojams ir linkime džiaugsmo ir lakios fantazijos kuriant.

 


 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-03-17 09:18:20