Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Kovo 11 – osios renginiai rajono švietimo ir kultūros įstaigose (papildyta)

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Kovo 11 – osios renginiai rajono švietimo ir kultūros įstaigose (papildyta)
2017-03-13

Kovo 11-osios minėjimas Eišiškių gimnazijoje

„Viltis – gyvenimo variklis, arba mes ir Lietuva“ tokia poetinė kompozicija buvo skirta Kovo 11-osios minėjimui Eišiškių gimnazijoje. Kas svarbu šiuolaikiškam žmogui, kas gali suteikti vilties, kaip išmokti neskubėti – į šiuos ir panašius klausimus pabandė atsakyti istorinės ir kultūrinės asmenybės: Gediminas, Mindaugas, Donelaitis, S. Nėris, Mažvydas, A. Mickevičius. Kompoziciją paįvairino merginų ansamblis, 6 klasės ir 2 klasės mokinių dainos.


Po koncerto dalyviai neskubėjo skirstytis, nes laukė apdovanojimai. Dimlomais apdovanoti mokiniai, kurie lietuvių kalbos savaitės metu dalyvavo įvairiuose konkursuose. Apdovanoti nugalėtojai „Metų skaitytojo“, „Dailiausio rašto“, „Diktanto meistro“ ir rašinių „Skiriu Lietuvai“ nominacijose.


Lietuva mažųjų eilėse 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti kovo 10 d. Šalčininkų lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ įvyko Šalčininkų miesto ikimokyklinių įstaigų mažųjų skaitovų konkursas ,,Lietuva mažųjų eilėse“, kuriame dalyvavo Šalčininkų lopšelių – darželių „Pasaka“ ir ,,Vyturėlis'' vaikai.

Konkurso tikslas - padėti atsiskleisti talentingiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams poezijos mene, ugdyti vaikų sceninę kultūrą.

Konkurso dalyviams ir auklėtojoms, parengusioms skaitovus kunkursui, buvo įteikti padėkos raštai.


Lopšelyje – darželyje veikia vaikų piešinių paroda ,,Mano kraštas'“, kurios tikslas – skatinti vaikus domėtis savo kraštu, ugdyti kūrybiškumą, puoselėti meninio teksto suvokimą ir perteikti jį dailėje.


Dėkojame Šalčininkų lopšelių – darželių ,,Vyturėlis'“ ir ,,Pasaka'' ugdytiniams, pedagogams, tėveliams už bendradarbiavimą.

Valentina Kosman,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Šalčininkų lopšelio-darželio ,,Pasaka'“


 

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 9 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko renginys „Dainuoju Lietuvai“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tai diena, svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui, diena, nutraukusi penkiasdešimties metų kančių ir praradimų laikotarpį, diena, atvėrusi Lietuvai naują istorijos lapą.

Daina nuo seno lydėdavo lietuvį ir džiaugsme, ir varge. Lietuvių iškovotą Nepriklausomybę dažnai pavadinama „Dainuojančia revoliucija“. Daina ir tikėjimas buvo pagrindiniai ginklai atkuriant Nepriklausomybę. Renginyje „Dainuoju Lietuvai“, kuriam ruošėsi visa gimnazijos bendruomenė, skambėjo dainos, skirtos Lietuvai. Iš nemažo šaunių, kūrybingų ir balsingų mūsų gimnazijos mokinių būrio buvo išrinkta pati dainingiausia klasė . Tai 8a klasė (klasės vadovė J. Sinkevič), atlikusi dainą „Baltas paukštis“ ( muzika ir žodžiai Vytauto Kernagio). Sveikiname juos!

Renginyje skambėjo eilės Lietuvai, trumpam sugrįžome į 1990 metus ir pasižiūrėjome vaizdo siužetą apie kiekvienam iš mūsų svarbius kovo 11-osios istorinius įvykius.


Į svečius atvyko: Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos Rezervato priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Angelė Danutė Čepėnaitė, 2015 inicijavusi projektą „Baltijos kelias ir mūsų laisvė“. Šiame projekte, kurio tikslas pabrėžti Baltijos kelio istorinę reikšmę, dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai, vadovaujami dailės ir muzikos mokytojos Jadvygos Sinkevič. Jie kūrė piešinius, rinko Baltijos kelio dalyvių prisiminimus. Geriausi piešiniai ir surinkti prisiminimai sugulė į leidinį „Baltijos kelias – į mūsų laisvę“. Keliolika šios knygos egzempliorių padovanota geriausiųjų piešinių autoriams (jų darbai puikuojasi leidinyje „Baltijos kelias – į mūsų laisvę“) bei gimnazijai.

Džiaugiamės puikiu renginiu, dėkojame organizatoriams, o visus sveikiname su gražia švente - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Eglė Kiriuškinienė, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui


 

„Gyvasis tautos žiedas“ Zavišonių lopšelyje - darželyje „Varpelis“

Minint 27 - ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines, Zavišonių lopšelis - darželis „Varpelis“ kovo 10 dieną 10 valandą dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą buvo inicijuota Tarptautinės komisijos kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.


Iniciatyvos tikslai:
masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų;
skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija;
prisiminti, kokiomis sąlygomis ir kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo;
paskatinti jaunimą pamąstyti ir padiskutuoti, ką reiškia laisvė ir demokratija;
paskatinti supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną;
stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe.

Mūsų darželio auklėtiniai, paėmę į rankas trijų spalvų, atitinkančių Lietuvos valstybės vėliavą, balionus ir sustoję vienas šalia kito ir sudarę „Gyvąjį tautos žiedą“ giedojo Lietuvos valstybės himną.

Tegul visa Lietuva pražysta „Gyvais tautos žiedais“!


Kovo 11 - oji Poškonyse

Kovo 10 dieną Poškonių seniūnija kartu su Poškonių pagrindine mokykla ir Poškonių lopšelio- darželio auklėtiniais paminėjo Kovo 11 - ąją- Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Minėjime dalyvavo Dieveniškių istorinio regioninio parko direktorius Robertas Jomantas, G. Žagunio užkardos vadas Žydrūnas Vaikasas, Poškonių seniūnijos seniūnas Rimantas Stočkus, Poškonių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Žybortienė, Poškonių lopšelio - darželio direktorė Violeta Michalkevičienė, Poškonių lopšelio - darželio auklėtoja Nadežda Malinovskaja, bibliotekos vedėja Marija Vasiliauskienė ir kiti Poškonių seniūnijos bendruomenės nariai.

Vos įžengus į mokyklą svečiai galėjo pasigrožėti mokinių pieštais plakatais ir piešiniais apie Lietuvą. Šventė prasidėjo Lietuvos himnu, vėliau mažieji Poškonių lopšelio - darželio auklėtiniai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, skirtus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Gražiu pasirodymu visus džiugino Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniai.


Šventė truko dvi dienas: šeštadienį, kovo 11 dieną, Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniai nuvyko į Dieveniškių bažnyčią su paruošta programa. Klebonas Dominykas Valančiauskas atsidėkodamas už šventišką patriotinę programą pavaišino vaikus saldainiais.Mokinių kūrybos savaitė Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijoje

Visą savaitę nuo kovo 6 d. Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijoje netilo džiaugsmingas šurmulys- vyko mokinių kūrybos savaitė „Tai mano kraštas- Lietuva!”. Jos metu 5- 8 ir I-IV klasių mokiniai išmėgino savo jėgas įvairiose kūrybinėse veiklose.

Savaitės pradžioje mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Žodis Lietuvai“. Svarbiausias šios veiklos tikslas - ne tik ugdyti mokinių kūrybiškumą, jų pasitikėjimą savimi, bet ir mokytis didžiuotis savo kraštu, mokytis mylėti žmogų, esantį šalia. Lietuvių, lenkų, anglų kalbų, muzikos pamokose mokiniai rinko pačius gražiausius žymių žmonių žodžius, pasakytus Lietuvai, juos iliustravo, kūrė eilėraščius ir miniatiūras, dainavo dainas Lietuvai. Gražiausi darbai papuošė mokyklos erdves.


Ne tokios įprastos kūrybiškumo ugdymo veiklos vyko ketvirtadienį ir penktadienį. Geografijos mokytoja R. Dzingelienė su IG klasės mokiniais šeštokams ir septintokams pristatė interaktyvių žemėlapių kūrimo metodiką, pademonstravo savo sukurtus žemėlapius, skirtus žymiausiems Lietuvos geografams. Biologijos mokytoja paskatino rinkti gražiausias padarytas Lietuvos gamtos nuotraukas. Matematikos mokytoja L. Dulko organizavo viktoriną, kurioje matematikos žinios be kūrybiškumo ir išradingumo būtų nieko vertos. Istorijos mokytoja L. Narodovskaja penktadienio rytą pakvietė į konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Tai šalies konkursas, kuriame mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja kasmet.


Savaitės veiklą apibendrinome Kovo 11 dienos šventėje apžvelgdami gražiausias ir įsimintiniausias akimirkas. Svarbiausias dalykas, kurį supratome - kūrybinė veikla teikia malonumą, skatina būti aktyviais, mokėti pritaikyti visų dalykų žinias kasdienėje veikloje.

Daiva Ranonienė, lietuvių kalbos mokytojaLietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijoje

Penktadienį, kovo 10 dieną, į aktų salę rinkosi Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos bendruomenės nariai švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventės - Kovo 11-osios. Visi kartu prisiminėme, kokį sunkų kelią nuėjo Lietuva iki Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Renginio vedėjai perskaitė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos aktą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.

Šventėje liejosi eilėraščių posmai, skambėjo patriotinės dainos Lietuvai. Iš tikrųjų – patriotizmas yra galingas jausmas, kuris pripildo žmogaus širdį šviesiausio džiaugsmo. Tautinis ir valstybinis patriotizmas neskiria tautą nuo tautos, o sutelkia tautas ir patriotizmą bendros valstybės labui.


Šventinį koncertą paruošė lietuvių kalbos ir muzikos vyresnieji mokytojai Milda Brakauskienė ir Stasys Krupovičius kartu su IG klasės mokiniais.

 


 

Kovo 11-osios minėjimas Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje
Lietuva: nuo amžių iki dabarties

„– Ak ta Lietuva..! Kalnai ir kloniai, upės ir upeliai, miškai, žaliuojantys per amžius, ir Baltijos nerimstanti banga…
– Lietuva – tai pergalės nuo jūros iki jūros, karvedžiai, valdovai, raštas, knygos ir kalba!“

Tokiais žodžiais renginio vedėjai pradėjo iškilmingą Lietuvos laisvės šventę P. K. Bžostovskio gimnazijojos aktų salėje. Šiais metais ji buvo sumanyta kaip dviejų svarbiausių žmogiškosios esaties dalykų – gamtos ir kultūros – dialogas. Pirmąjį atspindėjo vaidinamos Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ eilutės, simbolizavusios ne tik nenutrūkstamą gyvybės ciklo tęstinumą, bet ir nesibaigiančią atgimstančios mūsų šalies idėją. Antrąją poziciją iliustravo ištraukų iš Justino Marcinkevičiaus poemų „Mindaugas“ ir „Mažvydas“, Jono Mačiulio-Maironio dramos „Didysis Vytautas – karalius“, Vinco Kudirkos bei Salomėjos Nėries eilėraščių teatralizuotos scenos, atspindėjusios svarbius ir didingus Lietuvos istorijos momentus. Meniškas ginčas liudijo tiek lietuviškoje žemėje, tiek mūsų istorijoje užkoduotą ištarmę: būti ir išlikti, nuo amžių iki dabarties, dabar ir visados.


Šventėje taip pat skambėjo giliai sąmonėje įsišaknijusios patriotinės dainos „Lietuva brangi“, „Palinko liepa šalia kelio“ bei finaliniu akordu tapusi daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“, kurios lengvas ir prasmingas tekstas į nedalomą visumą supynė simboliškai prieštaraujantį vedėjų dialogą, nes tik ši žemė užaugina tokius galingus ąžuolus ir tik šie ąžuolai geba ją apsaugoti...

Renginio baigiamoji dalis buvo skirta visą mėnesį gimnazijoje trukusių Lietuvių kalbos dienų apibendrinimui, kurio metu sveikinimo ir padėkos žodį tarė direktorė Lucija Jurgelevič, kalbėjo ir susirinkusiems dėkojo lietuvių kalbos mokytojos, įvairių konkursų geriausių darbų autoriams buvo įteikti net 44 pagyrimo raštai.

Tegu šios iškilmingos šventės metu plevenusi laisvės ir pasididžiavimo savo Tėvyne dvasia dar ilgai lieka mūsų širdyse, tegu, pasak minėjimo vedėjų, „gyvybės ratas, anapus laiko, su saule prasidėjęs, įveikia nebūtį, gražina šviesą, laisvę ir rytojų, te karvedžiai, didvyriai, kūrėjai juodžiausią naktį budriai sergsti šalį, kad rytas auštų kruvinas, bet nepralaimėtas“.


Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Diana Jelmakaitė

 


Praeities pėdsakai dabarčiai, arba Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitinkant

Šių metų kovo 10 dieną (penktadienį), prieš prasidedant penktai pamokai, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos 5 – 8, I – IV G klasių mokiniai ir mokytojai susirinko į aktų salę paminėti artėjančios Kovo 11- osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Nedidelėje salėje laisvų vietų nebuvo, šventiškai nusiteikę visi laukė, kada prasidės ,,Praeities priesakai dabarčiai”.

Renginio pavadinimas nebuvo atsitiktinis – tai tarsi užuomina, nukreipianti mus į tą veiklą, kuri prasidėjo prieš mėnesį, pasitinkant Vasario 16 – ąją, ir trukusią iki pat Kovo 11 – osios... Veiklą, kuri mums byloja apie besąlygiškai artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį...

Taigi, likus savaitei iki Vasario 16 – osios, pradinių klasių bei 5 – 8 klasių mokiniai kūrė komiksus pagal Vinco Krėvės ,,Milžinkapį”. Klasės su savo darbais dalyvavo komiksų konkurse, skirtame Vasario 16 – ajai, nuo kurios sėkmingai skaičiuojame žingsnius gražaus jubiliejaus link. Mokinių suvokimas, kad kiekvienas valstybę kuriame, ją puošiame gražiais darbais, niekur neišblėso. Jį dar labiau gilino lietuvių kalbos savaitei skirta veikla, į kurią įsitraukė ir vyresnieji mokiniai – I – IV klasių gimnazistai. Nuo pat kovo 6 iki 9 dienos mokiniai rinko medžiagą, klasifikavo, ruošė pateiktis, parodai darbus, skirtus iškilioms asmenybėms, puoselėjusioms lietuvių kalbą ir kultūrą apskritai. Dirbo vieni, konsultuojami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, grupėse su klasės draugais. Savo darbo rezultatais džiaugėsi kovo 10 dieną – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse.


Taigi gražų, prasmingą laikotarpį vainikavo ,,Praeities priesakai dabarčiai”. Jie prasidėjo mintimis apie istoriją, laisvę, jų svarbą žmogaus, tautos, valstybės gyvenime. Jų prasmę dar labiau šventės dalyviai jautė giedodami V. Kudirkos ,,Tautišką giesmę” - valstybės himną, klausydami istorinę tiesą liudijančių faktų, skirtų Kovo 11 – ajai, stebėdami istorinius filmus apie sunkų kelią, kurį reikėjo nueiti, kad būtų atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Turbūt neliko nė vieno, kuris nesuprastų, kad istoriją kuriame mes patys ir nuo kiekvieno mūsų priklauso, kokia bus mūsų tėvynė, ar išsaugosime ir dar labiau stiprinsime jos nepriklausomybę. Šį supratimą gilino ne tik stebimi filmai, bet ir iškilias asmenybes – A. Šleicherį, K. Būgą, F. Kuršaitį, K. Jaunių, A. Salį, J. Balčikonį, J. Jablonskį, brolius A. ir J. Juškas – pristatančios kiekvienos klasės parengtos pateiktys, jų pagrindu paruošti parodos darbai. Keliaudamas šių Lietuvos kultūrą puoselėjusių asmenybių gyvenimo, pasiaukojimo keliais, kiekvienas šventės dalyvis suprato, kiek daug mes esame skolingi savo Tėvynei, kaip žemai turime nusilenkti tiems, kurie klojo mūsų valstybės išlikimo pamatus... Kiekvieno širdyje džiaugsmą lydėjo pareigos pojūtis... Pasveikinti su artėjančia švente direktorės Miroslavos Šostak ir mokiniai, ir mokytojai skirstėsi, bet visa, kas girdėta, matyta, suprasta, liko atmintyje kaip praeities priesakai dabarčiai, kad būtų ateitis ...


Šventinėmis nuotaikomis dalijosi Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros vyr.mokytoja Nijolė Narusevičiūtė


 Kovo 12 dieną Dieveniškių laisvalaikio salėje koncertavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis ,,Vingis“ paliko gražius įspūdžius susirinkusiai publikai, o renginio pabaigoje įtraukė juos visus į bendras linksmybes. Salėje skambėjo tautinės dainos ir šokiai. 


 

27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos metines minėjo Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija

Lietuvių kalbos mokytojos, bendradarbiaudamos su pradinių klasių mokytojomis, visą penktadienį skyrė Kovo 11 - ajai paminėti.

Lietuvių kalbos mokytojos per pamokas kartu su mokiniais apžvelgė ir panagrinėjo 1990 m. istorinius įvykius Lietuvoje. Visi pradinių klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinai apie savo šalį Lietuvą?“. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą, gebėjo ne tik trumpai atsakyti, bet ir savo atsakymus paaiškinti. Taip pat mokiniai dalyvavo eilėraščių raiškiojo skaitymo konkurse, kuriame pademonstravo savo gebėjimus atskleisti eilėraščio nuotaiką, rimą. Šių renginių akcentu tapo apyrankių pynimas. Mokiniai kartu su skautais išmoko pinti apyrankes Lietuvos vėliavos spalvomis. Paskui visi kartu susikibę rankomis dainavo dainą ,,Laisvę“ ( atl. Eurika Masytė).


Mokytojai pasveikino visus šios nuostabios šventės gimtadienio proga ir palinkėjo, kad nepamirštumėme didžiuotis tuo, kad esame Nepriklausomos Lietuvos valstybės dalimi ir mylėti savo Tėvynę.


 

Lietuvių kalbos savaitė Baltosios Vokės „ Šilo“ gimnazijoje

Siekiant paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 27-ąsias metines šiais metais Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijoje buvo organizuota Lietuvių kalbos savaitė. Taigi, nuo kovo 6 iki kovo 10 dienos gimnazijos 5-8 ir I-IVg klasių mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojų Aušros Indrišiūnienės ir Ernesto Vėtos, rinko raštingiausius, kūrybingiausius, labiausiai apsiskaičiusius klasės atstovus. Gimnazijos fojė papuošė 5-8 klasių moksleivių piešiniai-sveikinimai Lietuvai, kiekvienos klasės skaitytojai klasėse pristatinėjo knygas ir paukšteliais su pristatomų knygų aprašymais augino knygų medį, rašė rašinius „Meilė tėvynei prasideda nuo meilės gimnazijai“. Trečiadienį kiekviena klasė savo lietuvių kalbos ir literatūros žinias demonstravo lietuvių kalbos viktorinoje. Kaip ir priklauso, tarp I-IVg klasių nugalėjo patys didžiausi - IVg klasė, nedaug nuo jų atsiliko IIIg klasė. Tarp 5-8 klasių visus savo žiniomis nustebino 6 klasė, aplenkusi net ir vyresnius mokinius.


Savaitės veiklą apibendrinome netradicinėje lietuvių kalbos, istorijos ir muzikos pamokoje „Lietuviško žodžio grožis eilėse ir dainose“, skirtoje Kovo 11-ajai paminėti. Pamokos pradžioje, išklausę direktorės Nijolės Balinskienės sveikinimo žodžio, prisiminėme svarbiausius su Lietuvos valstybės atkūrimo diena susijusius faktus. Vėliau skambėjo eilės ir dainos Lietuvai, taip pat galėjome stebėti literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal poeto R. Buroko eiles „Atspindžiai“ (paruošė teatro mokytoja Aušra Indrišiūnienė). Renginio pabaigoje apžvelgėme Lietuvių kalbos savaitės rezultatus ir apdovanojome šauniausiai pasirodžiusius.


Aprašė ir fotografavo lietuvių kalbos vyr. mokytojas Ernestas VėtaSportiniais turnyrais buvo paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokykloje

Į rankinio turnyrą Eišiškėse suvažiavo jaunieji rankininkai iš Panevėžio, Molėtų, Varėnos, Šalčininkų, Alytaus – o tai geriausios šio amžiaus Lietuvos komandos, praeitų metų rankinio čempionato nugalėtojai ir prizininkai. Pasidalinusios į du pogrupius komandos atkakliai varžėsi visą dieną. Nugalėję visus eišiškiečiai pirmavo savo pogrupyje, o šalčininkiečiai kitame užėmė antrą vietą. Finalinėse rungtynėse dėl pirmos vietos po labai įtemptos kovos tik vieno įvarčio skirtumu trenerio Viktoro Jesvilo auklėtiniai nugalėjo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro rankininkus ir tapo turnyro nugalėtojais. Trečią vietą užėmė Molėtų sporto centro sportininkai, o ketvirta vieta atiteko trenerio Leonido Verboviko Šalčininkų komandai.

   
   

 

Istorijos konkursas, skirtas Kovo 11- ajai, J. Sniadeckio gimnazijoje

Š. m. kovo 10 d. Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje vyko istorijos konkursas, skirtas Kovo 11 - ajai paminėti. 8 - GIII kl. mokinių atstovai susirinko aktų salėje, kur burtų būdu susiskirstė į 8 komandas. Pirma užduotis buvo sudaryta iš 20 įvairaus sudėtingumo atvirų klausimų. Pasak mokinių, tai buvo pati sudėtingiausia užduotis. Atlikdami antrą užduotį mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo žinias apie iškilias Lietuvos asmenybes. Konkurse reikėjo įvertinti atskirų asmenybių reikšmę ir įtaką Lietuvai. Trečioji užduotis buvo skirta Šalčininkų rajono objektams. Atsakymai parodė, kad mokiniai gerai pažįsta mūsų krašto bažnyčias. GIV klasės mokiniai dirbo vertinimo komisijoje.


Konkurso metu mokiniai pažiūrėjo filmą apie Lietuvos partizanus „Žemės broliai“, kurį kuriant dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai.
Renginio metu vyravo gera nuotaika. Mokiniai ne tik pagilino ir patikrino Lietuvos istorijos žinias, bet ir prasmingai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Istorijos mokytoja metodininkė Ana Nester


 

Šių metų kovo 12 d. vyko stalo teniso turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Turnyre dalyvavo žaidėjai iš Jonavos, Vilniaus, Kauno, Varėnos, Alytaus, Lazdijų, Širvintų, Klaipėdos ir Šalčininkų rajono.

Labai malonu, kad šiose varžybose nugalėtojais ir prizininkais tapo mūsų rajono atstovai. III vietą iškovojo Ernestas Jatkevič, II vietą užėmė Saulius Čeplevičius iš Varėnos. Nugalėtoju tapo šalčininkietis Anton Moroz, šiuo metu dirbantis treneriu Šalčininkų rajono Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokykloje bei atstovaujantis mūsų rajono komandai Pirmoje lygoje.


Pasak varžybų vyr. teisėjo Viktoro Frizelio, džiugu, kad Šalčininkų teniso klubo „Relax“ organizuojamas turnyras jau tampa tradicija (šiais metais jos įvyko trečią kartą) ir sulaukia vis gausesnio žaidėjų būrio iš įvairių Lietuvos miestų.


2017 kovo 11 diena Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko tradicinis XII krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šiais metais turnyre dalyvavo keturios komandos iš Eišiškių, Baltosios Vokės, Butrimonių - Vilniaus ir Purvėnų užkardos. Šventę kaip visada pradėjome Tautiška giesme, o komandas pasveikino Šalčininkų rajono kūno kultūros ir sporto draugijos „Sokol“ pirmininko pavaduotojas Michal Sinkevič.


Viso turnyro metu sportininkai iš tiesų rodė gražų krepšinio žaidimą, tačiau, kaip ir visose varžybose, turi būti nugalėtojas. Geriausiai šiame turnyre sekėsi Butrimonių – Vilniaus suburtai komandai, pelniusiai turnyro nugalėtojos titulą. II vietą užėmė Purvėnų užkardos komanda, III vietą – Baltosios Vokės atstovai, IV vietą – Eišiškių - Pabarės - Dainavos jungtinė komanda. 


 

Kovo 11-osios minėjimas Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje

Kovo 10 d. mūsų gimnazijoje paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tai buvo puiki proga prisiminti Lietuvos istorijos svarbiausius įvykius pradedant nuo Mindaugo laikų. Pasakojimai apie istoriją persipynė su lietuvių liaudies dainomis ir šokiais, kurios paruošė IG kl. mokiniai.

 Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje
Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo –Kovo 11-osios – metines Šalčininkėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“. Skambant Lietuvos valstybės himnui, mokytojai ir mokiniai rankose laikė skareles, atitinkančias mūsų valstybinės vėliavos spalvas. Tokia iniciatyva padėjo išreikšti mūsų tautos vienybę, skatino jaunimo pilietinį aktyvumą, prisiminti, kokiomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė 1990 metais, ką reiškia laisvė ir demokratija. Džiugu, kad tokių pilietinių iniciatyvų kasmet vis daugėja – tai ugdo tautos vienybės ir bendruomeniškumo jausmą.


 

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė iškilmingai paminėjo
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė kovo 10 dieną paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ta proga gimnazijoje įvyko pilietinė akcija „Gyvasis tautos žiedas“. Į gimnaziją mokiniai ir mokytojai susirinko pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų rūbais, o nurodytą valandą, sustoję į gėlės žiedo, Lietuvos vėliavos formas bei skanduodami žodį LIETUVA, įsiliejo į akciją.

Siekdami kuo prasmingiau paminėti šią dieną gimnazijos istorijos mokytojai Natalja Podcholzina ir Viktor Bocevič organizavo nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Šiame konkurse dalyvavo 7, IIG-IVG klasių mokiniai. Mokinių komandos galėjo pasitikrinti tautos istorijos, geografijos ir kt. žinias. Daugiausiai taškų surinko IVG klasės mokinė Nadežda Fedotova ir IIG klasės mokinys Aleksej Kornakov. Dalyvavimas konkurse skatino domėtis ne tik istorija, bet ir plėsti akiratį.


Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kalbėta apie šios dienos reikšmę visai valstybei ir kiekvienam piliečiui. Taip pat skambėjo ir poezija. Lietuvių kalbos vyr. mokytojos Ana Domulevičienė ir Gražina Komiagienė parengė 6-8, IG-IVG klasių mokiniams ir mokytojams pamoką, skirtą poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui. Neatsitiktinai pasirinkta ši diena, nes kaip tik kovo 10 dieną J. Marcinkevičius būtų šventęs 87-ąsias gimimo metines. Manau, be šio Laisvės ir Santarvės šauklio eilių neapsieina nė viena valstybinė šventė. J. Marcinkevičius yra sakęs: „Laivė yra dalykas, kuris niekada neišsemiamas. Yra daug jos pavidalų, sakykime, politinė, ekonominė, religinė, moralinė laisvė. Jei žmogus gauna vieną kurią nors laisvę, jis jau mano, kad jis yra laisvas. Tačiau taip nėra, ir eiti į laisvę yra ilgas žmonijos kelias“. Tad kaip niekad nuoširdžiai mokiniai deklamavo poeto eiles apie Tėvynę, laisvę, žmogų tėvynėje ir pasaulyje, taip pat dainavo daina tapusį poeto eilėraštį „Laivė“. Dainą atliko 8 klasės mokinė Eva Marciševska. Mokytoja Gražina Komiagienė deklamavo eilėraštį „Aš visą gyvenimą“, o deklamavimą lydėjo iliustracijos, kurias parinko šiam eilėraščiui IVG klasės mokinė Nadežda Fedotova. Žiūrėjome vaizdo įrašą, kuriame poetas kalba apie skaitymo bei apskritai knygos svarbą. Taip pat klausėmės garso įrašų, kuriuose Justinas Marcinkevičius skaito savo eiles. Poeto deklamuojamą eilėraštį „Tai gražiai mane augino“ šnabždėjo visi renginio dalyviai.

Parodyti vaizdžiai gimtosios šalies žemėlapį, jos etnografinius regionus bei regionų tautinius rūbus nutarė soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė ir muzikos vyr. mokytoja Tatjana Kibutė bei IIIG-IVG klasių mokiniai. Jie pagamino koliažą tema „Mūsų Lietuva“, kuriuo žavisi visa gimnazijos bendruomenė. Taip pat turime galimybę grožėtis piešinių paroda, kurios tema „Lietuva ir aš“.

Viliuosi, kad mokytojų įdėtos pastangos organizuojant valstybinę šventę nebuvo bergždžios ir dalyviai suprato, kad svarbiausia žmogui – Tėvynė ir žmonių gerovė joje.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Ana Domulevičienė


Simbolinis bėgimas Kovo 11 – osios dienai paminėti Jašiūnų pagrindinėjje mokykloje

Kovo 10 d. mokykloje vyko simbolinis bėgimo maratonas „Už Lietuvą“, skirtas valstybės dienai paminėti. Bėgime dalyvavo pradinukai ir 5-10 klasių mokiniai. Kiekviena komanda su auklėtojomis ir trispalve rankose bėgo po vieną ratą aplink stadioną. Nugalėtojų nebuvo, nes nugalėtojais tapo visi dalyvavę šiame simboliniame bėgime, kuris parodė, kad esame vieningi. Na, o švelnus oras, nedrąsiai pro debesis besirodanti saulė kėlė nuotaiką ir vaikams, ir mokytojams.Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook