Šalčininkų rajono savivaldybė - Klausimai-atsakymai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos
Klausimai-atsakymai
Laba diena. Esu iš nepasiturinčios daugiavaikės šeimos, neturiu tėvo, gaunu socialinę pašalpą. Šiuo metu mokausi kolegijoje. Ar aš turiu teisę gauti pinigėlius už tai, kad neturiu tėvo?
2010-09-30

Iš Jūsų laiško neaišku, kur yra Jūsų tėvas.
Jeigu Jūsų tėvai yra išsiskyrę ir tėvas su jumis negyvena, galite išieškoti iš tėvo alimentus per teismą. Tėvas turi padėti išlaikyti savo vaikus tol, kol jiems sukaks 18 metų arba vyresnius nei 18 metų, bet besimokančius nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, aukštesniųjų, profesinių ar bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose, tačiau ne vyresnius nei 24 metų;
Jeigu Jūsų tėvas miręs, turite kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SoDra) Šalčininkų skyrių dėl našlaičių pensijos paskyrimo.
Šalpos našlaičių pensijos skiriamos mirusiojo arba įstatymų nustatyta tvarka paskelbto mirusiu asmens vaikams:
1. nesukakusiems 18 metų;
2. sukakusiems 18 metų, besimokantiems nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, aukštesniųjų, profesinių ar bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose, tačiau ne vyresniems nei 24 metų;
3. sukakusiems 18 metų, pripažintiems neįgaliaisiais iki 18 metų sukakties, jeigu jie visą laiką nuo šios dienos yra nedarbingi ar iš dalies darbingi.


Iškilus klausimams dėl išmokų prašome nedvejojant kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyrių ( Vilniaus g. 49, Šalčininkai, tel. (8 380) 30 173).

 
Atgal Spausdinti