Šalčininkų rajono savivaldybė - Klausimai-atsakymai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos
Klausimai-atsakymai
Laba diena,
kaip su vietines rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą Šalčinikų rajono savivaldybėje nuo 2014m.?
Norėčiau paklausti kur man reikėtų kreiptis ir kokių dokumentų reikia? O gal galima viską sutvarkyti internetu?
AŠ gyvenu Vilniuje, bet mamos dovanotą sodybą, turiu Šalčininkų rajono savivaldybėje, kurioje gyvena mano mamytė, kuriai apie 80 metų.
Nors pas mus jokių šiukšlių nėra, kurias galima į konteinerį krautį arba vežti į akštelės, bet kaip suprantų mokestis vistiek priklausys.
Ačiū už atsakymą.
2013-11-18
1. Nuo 2014 m. Šalčininkų rajono teritorijoje planuojama įvesti Vietinę  rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą, kuri  bus skaičiuojama visiems fiziniams asmenims, valdantiems, naudojantiems, disponuojantiems turto objektus Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje, ir visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, vykdantiems ūkinę veiklą savivaldybės teritorijoje, remiantis dydžiais, nustatytais bei patvirtintais Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Rinkliava bus skaičiuojama remiantis nekilnojamojo turto plotu ir paskirtimi. Gyvenamosios paskirties ir visų kitų paskirčių turto objektų – pagal nekilnojamojo turto bendrą plotą; sodo valdos – pagal valdos vienetą; garažų paskirties pastatai (garažų bendrijose), kioskai – pagal objekto vienetą. Gyvenamosios paskirties turto objektams maksimalus apmokestinamas plotas bus nustatytas Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu.  Gyventojai už mokamą rinkliavą turės teisę naudotis regionine komunalinių atliekų tvarkymo sistema, bus aprūpinami konteineriais, turės galimybes naudotis atliekoms rūšiuoti skirtomis konteinerinėmis aikštelėmis bei aikštelėmis didelių gabaritų atliekoms.

2. Kilus klausimams, galite kreiptis adresu: Vilniaus g. 49, Šalčininkai, 106 kabinetas arba atvykti į savo seniūniją, telefonu : (8-380) 20-127, el. paštas justyna.dovgialo@salcininkai.lt

3. Rinkliava – privaloma įmoka už komunalinių atliekų surinkimą iš komunalinių atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą, galiojanti savivaldybės teritorijoje, ir kurią kiekvienas mokėtojas privalės sumokėti nustatyta tvarka. Jūsų mama, gavusi mokėjimo pranešimą su nurodyta suma, gali kreiptis dėl lengvatų (jeigu faktiškai gyvena viena), pateikiant Rinkliavos administratoriui prašymą bei pensininko pažymėjimo kopiją.
 
 
Atgal Spausdinti