Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lenkijos Vyriausybės dovanos rajono pirmokams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Lenkijos Vyriausybės dovanos rajono pirmokams
2017-09-02

Šiandien 190 Šalčininkų rajono lenkų mokyklų pirmokų gavo gražias ir malonias dovanas – mokyklinius kraitelius su būtiniausiomis kanceliarinėmis prekėmis, edukacinius žaidimus. Parama skirta Lenkijos Respublikos Vyriausybės ir įgyvendinama fondo „Pomoc Polakom na Wschodzie“ („Pagalba lenkams Rytuose“) realizuojamo projekto „Bonusas pirmokui”.


Mokinių krepšeliai rajono pirmokams buvo įteikti Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje, kur atvyko svečiai: Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Uršulia Doroszewska (Urszula Doroszewska), Lenkijos Respublikos senatorė Janina Sagatovska (Janina Sagatowska), Lenkijos Respublikos Seimo narys Andžej Kryj (Andrzej Kryj), Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Jan Dzedzičak (Jan Dziedziczak), kuriuos lydėjo jų kolegos ir bendraminčiai Mateuš Stonsek (Mateusz Stąsiek), Gžegož Poznanski (Grzegorz Poznański), Katažina Bachanska (Katarzyna Bachańska), Jan Badowski (Jan Badowski), Mikolaj Falkovski (Mikołaj Falkowski), Rafal Dzienciolovski (Rafał Dzięciołowski), Eva Ziulkowska (Ewa Ziółkowska), Marcin Zenevi2 (Marcin Zieniewicz), Irmina Šmalec (Irmina Szmalec), Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz Szkolna“ pirmininkas Juzef Kviatkovski. Džiaugsmo kupiname susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir vyr. specialistas Edmund Učkuronis.


Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, kreipdamasis į susirinkusius, dėkojo svečiams už simbolines dovanas ir tėvams už apsisprendimą ugdyti savo vaikus lenkų mokyklose.

- Šiandien vaikai gaus dovanas – mokinių krepšelius, labai reikalingus kiekvienam vaikui, tai didelis džiaugsmas mokinius ir nemaža parama jo tėvams mokslo metų pradžioje. Tačiau svarbus ne tik krepšeliai – Lenkija mums padeda nuolat. Šios dovanos - tai viena didelės paramos grandinės dalis. Mūsų švietimo įstaigos taip pat remontuojamas tautiečių paramos dėka, vaikai turi galimybė ilsėtis Lenkijoje, sportininkai – dalyvauti rungtynėje,o mokytojai ir kitų sričių specialistai gali kelti savo kvalifikaciją Lenkijos paramos dėka. Tai mums labai svarbus ir reikalingas gestas. Jaučiamės palaikomi. Savivaldybės vadovų vardu dėkoju Jums už gaunamos paramos ir palaikymo visumą, - kalbėjo meras Z. Palevič. – Lenkų švietimas Šalčininkų rajone yra aukšto lygio: švietimo įstaigos yra renovuotos, mūsų jaunimas mokosi gerai, yra gabus, gerai stoja į aukštąsias mokyklas. Taip dirbsime ir toliau. Esu dėkingas salėje esantiems tėvams už tai, kad Jūs puoselėjate mūsų tautines vertybes ir kartu esate ištikimi Lietuvos piliečiai. Pasirinkote geras mokyklas, tikrai nepasigailėsite, - tęsė jis.


Lenkijos Respublikos senatorė Janina Sagatovska (Janina Sagatowska), kreipdamasi į susirinkusius svečius, vaikus ir jų tėvus, pabrėžė, kad Šalčininkų žemėje labai svarbu būti geru lenku ir lojaliu Lietuvos piliečiu.

Pirmoko Danieliaus mama Kristina Šimelevič dėkojo svečiams visų tėvų vardu ir neslėpė džiaugsmo dėl jaučiamo palaikymo.


Ateinantį pirmadienį pirmokai žygiuos į mokyklas su naujomis kuprinėmis ir būtiniausiomis kanceliarinėmis prekėmis. Visas dovanas svečiams padėjo įtekti Šalčininkų J. Sniadeckio harceriai, mokyklų vadovai ir jų mokytojai.Projektas finansuojamas Lenkijos Respublikos Senatui globojant Poloniją ir užsienio lenkus. 

Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook