Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lietuvos gimtadienis atšvęstas Šalčininkuose

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Lietuvos gimtadienis atšvęstas Šalčininkuose
2018-02-16

2018 metų vasario 16 – ąją kiekvienas iš mūsų tapo Nepriklausomos Lietuvos liudininku, dalyviu ir istorijos dalimi. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – tai vienas svarbiausių įvykių šiuolaikinės Lietuvos istorijoje. Valstybės atkūrimo šventės proga Šalčininkų rajone buvo gausu renginių, o svarbiausias įvyko Šalčininkuose.

Minėjimas prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis vietos bažnyčioje. Tikintieji meldėsi už kovojusius už nepriklausomybę, ginančius ją dabar ir dirbančius valstybės gerovei. Po to iškilminga eisena patraukė Savivaldybės aikštės kryptimi. Čia skambant Lietuvos Respublikos himnui pakelta valstybės vėliava, nuaidėjo trys salvės. Į gausiai susirinkusius gyventojus ir miesto svečius kreipėsi Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.- Visus mus vienija ypatinga šventė – valstybės gimtadienis ir vienas brangiausių mūsų valstybės simbolių – valstybės vėliava. Kai į laisvą Tėvynės dangų kyla trispalvė, mumyse kyla pasididžiavimo jausmas ir suvokimas, koks reikšmingas yra šis simbolinis veiksmas ir kiek jis turi dvasinių galių. Šiandien esame čia, susikaupę, tačiau ramūs širdyse. Ši ramybė yra tūkstančių žmonių iškovota nepriklausomybė. Už juos mes šiandien keliame Lietuvos valstybės vėliavą – už nepriklausomybės akto signatarus, už laisvės gynėjus, už tuos, kurie visą gyvenimą kūrė Lietuvą. Tai žmonės, kurie trispalvę nešėsi širdyse, turėdami tikslą, kad ji plevėsuotų kasdien, skelbdama tautos, valstybės ir minties nepriklausomybę. Sveikinu Jus visus su Valstybės šimtmečiu, su Vasario 16-ąja ir linkiu visiems taikos ir ramybės, - pasakė rajono meras Zdzislav Palevič.Šiandien Šalčininkų miesto aikštę papuošė ne tik didžiulė trispalvė, bet ir visi šventės dalyviai, nuspalvinę miestą ne tik geltonomis, žaliomis, raudonomis spalvomis, bet ir nuoširdžiomis šypsenomis. Ypatingą nuotaiką kūrė dūkstantys vaikai. Susirinkusius taip pat pradžiugino kolektyvų „Smile“, „Solčanka“ ir Menų mokyklos šokėjų bendras, ryškus ir trispalvis šokis Lietuvai, o Šalčininkų dangų nuspalvino valstybės vėliavos spalvomis nuspalvinti fejerverkai.

Iš Savivaldybės aikštės renginio svečiai persikėlė į Kultūros centro salę, kur į publiką kreipėsi Valstybės sekretorius Adam Kwiatkowski. Lenkijos Prezidento Andrzejaus Dudos vardu jis pasveikino susirinkusius su švente ir linkėjo vienybės.
Iškilmingoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventėje dalyvavo LR vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, kalbėjęs apie gyventojų kuriamą Lietuvą.

- Lietuva nėra politikai ir dainiai, jie tik įprasmina tautos idėjas, siekius, svajones, jausmus. O Lietuva, tikroji Lietuva, yra Šalčininkų verslininkas, kuris, kurdamas darbo vietą, sudaro galimybę žmonėms išnaudoti savo gebėjimus ir užsidirbti. Tai darbininkas, kuris padaro tokį produktą, kurį laimingas vartotojas nusipirkęs prekę, pasižiūri, kad ji pagaminta Lietuvoje. Nustemba ir džiaugiasi. Tai Jašiūnų gidas, kuris pristato Lietuvą ir jos dvarų kultūrą taip, kad visi nustemba nuo Lietuvos grožio. Tai mama, kuri pavargusi nuo sergančio vaiko verksmų, privalo eiti į darbą. Tai jaunuolis, kuris „sėdi“ feisbuke, ir pasakoja, kaip jis gyvena toje Lietuvoje. Tai yra tikroji Lietuva. Todėl kviečiu visus – kiekvieną darbą, kurį darome, darykime šiek tiek geriau negu galime, ir tai bus kiekvieno iš mūsų geriausia dovana Lietuvai, - kalbėjo Giedrius Surplys.Lenkiškai jis kreipėsi į Lenkijos diplomatų delegaciją ir pasidžiaugė, kad šiemet Lietuva ir Lenkija kartu švenčia atkūrimo šimtmetį.

Gausi delegacija iš Lenkijos, dalyvaujanti jubiliejinėje šventėje Vilniuje – Lenkijos Respublikos Seimo narė ir lenkų – lietuvių parlamentinės grupės pirmininkė Iwona Arent, Lenkijos Respublikos Seimo narys ir lenkų – lietuvių parlamentinės grupės vicepirmininkas Grzegorz Janik, Valstybės sekretorius Lenkijos Respublikos Prezidento kanceliarijoje Adam Kwiatkowski, Nacionalinio saugumo tarnybos vadovas Paweł Solach, Ryšių su Polonija ir užsienio lenkais biuro direktorius Kazimierz Kuberski, konsulas, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje konsulinio skyriaus vadovas Marcin Zieniewicz ir kiti.

Lietuviškai ir lenkiškai į susirinkusius kreipėsi Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, kalbėjęs, jog Valstybės atkūrimo 100-metis – tai puiki proga kartu džiaugtis, kartu vertinti, kad mums skirtas labai geras ir atsakingas likimas – kartu kurti Nepriklausomas ir Laisvas Tėvynes ir saugią Europą, realizuoti draugiškų, klestinčių ir orientuotų į ateitį bendruomenių viziją.Koncertinėje dalyje pasirodė Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos auklėtiniai, Eišiškių muzikos mokyklos choras, grupė „Art of Music“ ir folkroko grupė „Kitava“.

Kultūros centro fojė veikia Balio Buračo fotografijų paroda „Tuojau fotografuoju“.


Irena Kolosovska


NUOTRAUKŲ GALERIJA

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook