Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :LL3 narių stažuotė Estijoje ir Suomijoje

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

LL3 narių stažuotė Estijoje ir Suomijoje
2018-05-23

Gegužės 13-19 dienomis Šalčininkų rajono švietimo darbuotojų, dalyvaujančių projekte „Lyderių laikas 3“ (LL3), grupė vyko į stažuotę Estijoje ir Suomijoje pagal kvalifikacijos tobulinimo programą „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“.Stažuotės programa buvo gana intensyvi – aplankytos 8 švietimo įstaigos (7 mokyklos ir 1 darželis), susipažinta su jų veikla, išklausyta daug informacinių pranešimų apie Estijos ir Suomijos švietimo sistemas.

Lankytose ugdymo įstaigose tiek Estijoje, tiek Suomijoje visus labiausiai nustebino rami, jauki, tyli aplinka. Nesigirdėjo skambučių. Pasidomėjus, mokyklų vadovai pabrėžė, kad skambučio pertraukai nėra daugelyje mokyklų, nes mokytojas pats žino, kada baigti pamoką, jis išlikęs vos keliose mokyklose. Taip pat buvo pažymėta, kad ateiti laiku į pamoką, nevėluoti, yra mokinio atsakomybė.
Pokalbio metu su ugdymo įstaigos administracija ir mokytojais paaiškėjo, kad mokytojui palikta didžiulė galimybė interpretuoti ugdymo programas, pasirinkti mokymo būdus ir metodus.Pastebėjome, kad labai akcentuojamas ugdymas už mokyklos ribų. Mokiniams pamokos dažnai vyksta ne mokykloje. Tai nebūtinai muziejai, įvairūs objektai – dažnai tiesiog išeinama iš klasės į artimiausią mokyklos aplinką ar mišką. Didelis dėmesys skiriamas ekologiniam ugdymui, vyksta daug įvairių projektų, taip pat nemažai dėmesio skiriama vaikų praktiniam paruošimui gyvenimui.

Per visą stažuotės laiką pastebėti trys esminiai švietimo sistemų dalykai. Pirma, tai laisvė, lankstumas ir įvairovė, antra, gera mokinių savijauta bei puikūs mokinių ir mokytojų santykiai, ir trečia, vertinimo filosofija – tam, ką vertini suteiki vertę.

Stažuotės dalyviai pamatė nemažai įvairių veiklų, kurias galima sėkmingai pritaikyti ir Šalčininkų rajono ugdymo įstaigose.„Lyderių laikas 3“ Šalčininkų r. kūrybinės komandos narė Gitana Šablinskaja

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook