Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lukas Laketčenko ir Nikita Objedkov – Lietuvos jaunučių čempionai!

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Lukas Laketčenko ir Nikita Objedkov – Lietuvos jaunučių čempionai!
2019-05-09

Šiandien Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pasikvietė perspektyvius stalo tenisininkus Luką Laketčenko ir Nikitą Objedkovą – du berniukus, kurių dėka į rajoną atkeliavo stalo teniso čempionų titulai. Jaunuolių pergalių kraitelyje puikuojasi Šalčininkų rajono, Lietuvos ir užsienio turnyrų prizinės vietos, kurios skatina siekti dar didesnių pergalių ir skintis kelią į sėkmę. Lietuvos jaunučių čempionatas (2006 gim. m.) ir laimėjimas jame – tai kelialapis į Europos čempionatą Lietuvos stalo teniso rinktinės sudėtyje. Tačiau dar vienas svarbus pasiekimas – vyriausiuoju šios rinktinės treneriu paskirtas šalčininkietis, vienas iš Luko ir Nikitos trenerių, Viktor Frizel.

- Sėkmė susideda iš daugelio faktorių: vaikinai yra kantrūs ir darbštūs, motyvuoti, todėl negaili jėgų. Taip pat svarbus ir trenerių – Viktoro Frizelio, Valerijaus Mazolio ir Juzefo Kozlovskio - vaidmuo, nes jie negaili savo asmeninio laiko. Iš to susideda sėkmė, - kalbėjo Sporto mokyklos direktorius Marjan Titko, pabrėžęs, kad per metus jaunuoliai su treneriais apie 30 kartų išvyksta į varžybas.Luko ir Nikitos per vieną dieną prie stalo teniso praleidžiamas laikas priverčia nustebti – su bendru fiziniu paruošimu berniukai kasdien treniruojasi beveik 4 valandas, o savaitgaliais vyksta į varžybas. Tačiau jie spėja domėtis ir kitomis sporto šakomis, Lukas, pavyzdžiui, neabejingas krepšiniui. Abu žaidžia nuo 6 metų, abu dažnai į varžybas vyksta kartu, abu kovoja dėl pergalių, tačiau varžovais jų nepavadinsi, nes abu veža į Šalčininkų rajoną pergales.Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus paklausti, kaip sekasi mokytis, berniukai, kukliai sako, jog gerai. Tačiau jų treneris Viktor Frizel ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas sportui Valerij Kočan atskleidžia, jog abu mokosi puikiai, jų elektroniniame dienyne puikuojasi devintukai ir dešimtukai. Taigi sportas mokslui netrukdo, o tikriausiai – net padeda!

Lietuvos jaunių sporto žaidynėse Lukas užėmęs I vietą, tarptautinių turnyrų Lenkijoje ir Baltarusijoje laimėjimai, Lietuvos jaunučių čempionato (2005 gim. m.) aukščiausias įvertinimas, tarptautinio turnyro Z. Sliževskiui atminti nugalėtojas, „Olimpinių vilčių“ nugalėtojas – tai tik kai kurios šio sezono pergalės. Panašiai sekasi ir Nikitai – tarptautinių turnyrų ir Lietuvos mokyklų sporto žaidynės finalų prizininkas, Lietuvos jaunučių (2006 gim. m. ir jaunesnių) stalo teniso asmeninio čempionato nugalėtojas. Ir tai tik mažas lašas didžiulėje pasiekimų jūroje.

- Artėjanti vasara bus įtempta, gegužės 22 – 26 d. Gdanske vyks tarptautinis jaunučių proturas, birželio 20 - 23 d. Šiaurės šalių pirmenybės Estijoje, vėliau 5 dienų pasiruošimo treniruotės, ir tuomet liepos 7 – 16 d. vyksime į Europos čempionatą, kuris vykst Ostravoje, Čekijoje. Be to, birželio 14 – 17 d. Vilniuje vyks Lietuvos proturas, kuriame dalyvaus 14 šalių atstovai, gegužės 31 - birželio 1 d. – Lietuvos žaidynių superfinalas. Rugpjūčio pabaigoje dar laukia čempionatas Strasbūre. Berniukams patekus į Lietuvos rinktinę varžybų žymiai padaugėjo, tačiau jos suteikia daugiau motyvacijos ir skatina atsakomybės jausmą, - sako treneris Viktor Frizel.

Treneris taip pat pastebi, kad anksčiau tokių aukštų asmeninių pergalių Šalčininkų rajono stalo tenisininkai nebuvo pelnę, labiau sekėsi komandiniame darbe, o sporto mokyklos direktorius Marjan Titko primena, kad dėmesio buvo verti tokie stalo tenisininkai kaip Tomas Lebed, Pavel Traikovič ir Rytis Vysockis. Kaip vieną iš stiprių žaidėjų abu mini dar vieną stalo tenisininką – Danielių Bandalevičių, kuriam Lietuvos jaunučių (2006 gim. m. ir jaunesnių) stalo teniso asmeniniame čempionate visai nedaug trūko iki pergalės.- Jūs esate šaunuoliai, Jūsų pasiekimai – didžiulis laimėjimas. Jums už nugaros Lietuvos čempionatas, o priešaky – Europos čempionatas, tačiau tikėkite ir svajokite apie pasaulio čempionatą ir olimpines žaidynes. Tikėkite, stenkitės ir pasieksite. Žaiskite ir žinokite, kad Jus palaiko visas Šalčininkų rajonas su meru priešakyje. Dėkoju treneriams, kurie dirba stabiliai ir konstruktyviai. Bet kur žaisdami žinokite, kad visas Šalčininkų rajonas su Jumis. Sveikinu! – pasak meras Zdzislav Palevič.
Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook