Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Meras susitiko su seniūnais

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Meras susitiko su seniūnais
2018-07-02

Kelių asfaltavimas ir žvyrkelių remontas, apšvietimas, rinkliava, bendruomenių projektų finansavimas, aktualijos socialinėje srityje, renginiai – Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus šiandienos susitikimo su seniūnais temos. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak ir skyrių vedėjai.

Šiandien daugiausia dėmesio Savivaldybė vadovai skyrė komunalinės srities aktualijų aptarimui. Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič kartu su seniūnais pristatė kiekvienoje seniūnijoje atliktus, atliekamus ir planuojamus darbus, svarstė einamųjų reikalų sprendimo būdus.Anot Romualdo Monkevičiaus, remontuojant asfaltbetonio dangą buvo lopytos ne tik atskiros duobės, tačiau dažnai pasirinktas ilgalaikį efektą turintis būdas, kai asfaltuojami ištisiniai ruožai. Vedėjo teigimu, numatyti asfaltbetonio dangos remonto darbai atlikti prieš kelias savaites. Taip pat nemažai dėmesio skirta žvyrkelių remontui: įrengtos pralaidos, greideriuoti keliai, užpiltos duobės, sutvarkyti šlaitai ir grioviai. Šiuo metu rajono gyvenvietėse taip pat prasideda apšvietimo įrengimo darbai, dalyje bus įrengti tik šviestuvai (ant esamų atramų), kituose – naujos metalinės atramos. Be to, svarstoma galimybė įrengti nugeležinimo stotį Zavišonių kaime, siekiant pagerinti vandens kokybę.

Rinkliavos už mišrių komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų situaciją rajone įvertinęs Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, akcentavo, kad padėtis iš esmės pakrypo geresne linkme, labai daug pasistūmėjo į priekį. Anot jo, seniūnai ir seniūnijų darbuotojai disponuoja aktualia situacija rajono teritorijoje, būtent dėl to kai kurias problemas pavyko spręsti labai operatyviai.

Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pabrėžė, kad atliekų vežimo situacija turi būti nuolatos stebima ir valdoma. Anot jo, šiais metais kelių remontui ir priežiūrai buvo skirtos ne tik kelių fondo lėšos, bet ir nemažai prisidėta iš savivaldybės biudžeto.

Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė ragino aktyviai dalyvauti bendruomeninėje veikloje ir gauti finansavimą bendruomenių projektų įgyvendinimui. Liepos 10 dieną bus paskelbtas kvietimas, o projektų rengimui bus skirtas mėnuo.Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovč priminė, kad nuo liepos 1 dienos pradėjo galioti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, įtakojęs pokyčius. Jos teigimu, socialiniai seniūnijų darbuotojos nuo šiol perkeliamos dirbti į Šalčininkų socialinių paslaugų centrą, tačiau, kaip ir anksčiau, jų darbo vieta bus seniūnijose. Tačiau seniūnijose dirbs keturi atvejų vadybininkai, kuriems bus priskirtos tam tikros teritorijos.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis priminė seniūnams pateikti paraiškas konkursui „Gražiausia sodyba 2018“ ir kvietė dalyvauti artėjančiose Artojų varžybose, kuriose varžysis praktiškai visų seniūnijų atstovai.

Darbinio susitikimo pabaigoje meras Zdzislav Palevič dėkojo seniūnams ir Kultūros centrui už pravestus renginius ir kvietė dalyvauti artimiausią penktadienį vyksiančiose Valstybės dienos renginiuose.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook