Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Meras Z. Palevič susitikime su vidaus reikalų ministru: nedarykime klaidų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Meras Z. Palevič susitikime su vidaus reikalų ministru: nedarykime klaidų
2017-04-28

Šiandien Šalčininkuose įvyko vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno inicijuotas susitikimas su Šalčininkų rajono meru Zdzislavu Palevičiumi, kurio metu ministras pripažino mokomųjų pratybų klaidas, pakenkusias Šalčininkų rajono įvaizdžiui.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pradėjo susitikimą nuo atsiprašymo dėl kontraversiškai viešojoje erdvėje įvertintų mokomųjų pratybų, įvykusių balandžio 11 dieną ir pakenkusių Šalčininkų rajono įvaizdžiui.

- Šios pratybos buvo įprastos, neatrodė ypatingos ir neturėjusios sutrikdyti miestelio. Tokio plano nebuvo. Tačiau paaiškėjo, kad visgi reikėjo pranešti, informuoti merą. Tikslas buvo organizuoti pratybas realiomis sąlygomis. Keletas blogų niuansų, nuskambėjęs netinkamas tekstas, ginkluotė – tai mums pamoka. Mes šią pamoką išmokome, – kalbėjo ministras E. Misiūnas. – Pratybų scenarijuje nebuvo nė vienos minties įžeisti Šalčininkus arba provokuoti. Turiu pareigūno pasiaiškinimą: įsijautimas į situaciją ir spontaniškai ištartas žodis. Mes padarysime išvadas, išmoksime pamokas. Visiškai suprantu ir nebandau neigti situacijos, - tęsė jis.

Ministras taip pat atvirai pripažino jaučiantis pareigą ir atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos, nes mokomosios pratybos vyko jo įsakymu.


- Būsiu atviras. Pratybos yra reikalingos, bet mūsų atveju situacija yra kitokia. Sugadinti lengva, o pataisyti sunku. Pratybos jau seniai pasibaigusios, informacija nukeliavo į archyvą, o propaganda liko. Mūsų visų, tiek valdžios, tiek rajono gyventojų labai didelį įdirbį, sugadinote. Viešoje erdvėje pasklido informacija, kad rajone vyrauja prorusiškos nuotakos, kad čia nėra jokios tolerancijos, jokios integracijos. Kai 2017 metais kyla panašių temų, tokie veiksmai gali būti vertinami kaip provokacijos elementas ir gali sugadinti rajono įvaizdį. Dabar turime įrodinėti kolegoms, visuomenei, politikams, o svarbiausia mūsų valstybės gyventojams, kad nei aš, nei Šalčininkų rajono gyventojai nėra priešai. Mes esame Lietuvos piliečiai, esame savo valstybės patriotai, čia gyvename ir dirbame, ir turime jaustis gerbiami mūsų valstybės, - kviesdamas nedaryti esminių klaidų kalbėjo meras Zdzislav Palevič, priminęs, kad viešoje erdvėje pasklidusi neteisinga informacija supriešino visuomenę.


Anot Savivaldybės mero, gyventojai tikrai reagavo į pratybas ir skambino bendruoju pagalbos telefonu. Komunalinio ūkio skyriaus specialistas Ivan Sviglinskij, siekdamas patikrinti informaciją, kreipėsi į Bendrosios pagalbos centrą su prašymu išaiškinti situaciją. Bendrosios pagalbos centras patvirtino, kad į pratybas reagavo 5 gyventojai, tačiau viešoje erdvėje pasklido tikrovės neatitinkanti informacija.

Antroje susitikimo dalyje aptartos ekonominės – socialinės rajono problemos regioninės politikos lygmenyje. Išsamų pranešimą parengusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė pabrėžė, kad visų ministerijų įsitraukimas į regiono problemų sprendimą yra fragmentiškas, trūksta kompleksinių sprendimų. Pranešėja akcentavo rajone kylančias problemas dėl valstybės institucijų nesusikalbėjimo ar siauro požiūrio.

- Socialinių – ekonominių skirtumų mažinimas, investuotojų pritraukimas priklauso ne tik nuo savivaldybės, bet nuo viso biurokratinio aparato. Manome, kad centrinė valdžia ir ministerijos praktikoje turi veikiančių mechanizmų, galinčių ir skatinančių verslo steigimą „periferijoje“. Trūksta labai mažo žingsnio – motyvuoti investuotojus kurti verslą atokesniuose regionuose, - kalbėjo D. Ašmankevičienė.

Konstruktyvios diskusijos metu buvo aptartos problemos, kylančios dėl Vyriausybės deklaruojamų pažadų nevykdymo, kai kuriamos programos lieka tik popieriuje. Esama programų ir skiriamo finansavimo, tačiau kai kurios aprašų nuostatos yra neįgyvendinamos dėl objektyvių priežasčių. Viena iš jų - socialinio būsto pirkimas, kai daugumoje rajono gyvenviečių nėra daugiabučių, o individualių namų pirkimas galimas apsiribojant tik pačiu pastatu. Kitos nemažiau svarbios problemos - daugiabučių gyvenamųjų namų energinio efektyvumo projektams nedidinama negrąžintinų subsidijų dalis, mažinamas finansavimas Kelių priežiūros ir plėtros programai, nepalankių ūkininkauti teritorijų statuso nesuteikimas Šalčininkų rajonui, susisiekimo geležinkeliu optimizavimo trūkumas, investicinių projektų įgyvendinimo sunkumai dėl biurokratinių problemų, švietimo įstaigų renovavimo poreikis ir neįtraukimas į Valstybės investicijų programą. Taip pat akcentuotos problemos susijusios su nuolatiniu investicinių projektų finansavimo sąlygų aprašų keitimu, kai Savivaldybė praranda laiką ir priverčiama stabdyti darbus. Atkreiptas dėmesys į vandentvarkos projektų įgyvendinimo sunkumus, kai pareiškėjas priverčiamas skolintis, užstatyti turtą, nemokėti atlyginimo ir galiausiai negali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Sunkumų kyla ir dėl ekologinio viešojo transporto įsigijimo.


Švietimo ir sporto skyriaus vedėja taip pat priminė, kad nuo 2013 metų Kūno kultūros ir sporto departamentas žada skirti finansavimą universalių sporto aikštelių įrengimui, tačiau iki šiol projektai neįgyvendinti, nors Šalčininkų rajono savivaldybė deklaravusi prisidėti įrengiant aikštelių dangą.

Apibendrindamas susitikimą meras Zdzislav Palevič pabrėžė, kad Šalčininkų rajonas yra atviras rajonas ir aktyviai bendradarbiaujantis su visomis ministerijomis ir institucijomis. Jis taip pat kvietė per Šalčininkų rajono, kaip pasienio rajono, prizmę, pasižiūrėti ir į kitus rajonus, o taip pat išreiškė viltį dėl turiningo bendradarbiavimo tęstinumo.

Ministras Eimutis Misiūnas, išklausęs Savivaldybės vadovo ir kitų atstovų pasisakymų, pasidžiaugė, jų iniciatyvumu ir profesionalumu. Atsižvelgdamas į išsakytas pastabas dėl esamų problemų ministras pažadėjo jas peržiūrėti ir informuoti apie galimus sprendimus.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook