Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Miestų partnerių susitikimas Šalčininkuose

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Miestų partnerių susitikimas Šalčininkuose
2018-06-08

Penkių Šalčininkų rajono savivaldybės miestų partnerių delegacijos birželio 8 -11 d. dalyvaus partnerystės susitikimuose Šalčininkuose. Renginys vyksta realizuojant atvirus visuomeninius debatus ir teminius mokymus apie Europos Sąjungos ateitį „Kur eini, Europa?“, organizuojamus miestų partnerių tinklo.Kasmet tokie susitikimai vyksta viename iš miestų partnerių, o jų tikslas – aptarti aktualius savivaldos veiklos ir tolesnio bendradarbiavimo klausimus, keistis turima patirtimi ir apibendrinti nuveiktus darbus.

Birželio 8 d. Savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis susitikimas, kuriame svečius pasveikino Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

- Sėkmingo bendradarbiavimo receptas yra dialogas. Europa gali gerai bendradarbiauti, tačiau su įvairių šalių atstovų ir organizacijų, kurie norės girdėti ir paremti vienas kitą, dažnų susitikimų sąlyga. Esame tokioje vietoje, kurioje galima tai pajausti, nes Šalčininkų rajonas yra daugiakultūris regionas, o vietos valdžios uždavinys – kurti tokias sąlygas, kad kiekvienas gyventojas jaustųsi gerai. Ir tai svarbu visoje Europoje, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.Į Šalčininkus atvyko dvi delegacijos iš Vokietijos: Hude miesto delegacijai vadovauja Uwe Schubert, Kropelin miesto delegacijai - Ruf Thorten. Lenkijos Nowe Miasto Liubawskie delegacija vadovaujama Reklamos skyriaus vedėjo Ježio Gžadelevskio (Jerzy Grządzielewski), Prancūzijos Arnage delegacija – mero Serge Dodine ir Italijos Veneto miesto delegacijai vadovauja Eleonora Crestan.

Šiemet miestų partnerių susitikimo tema orientuota į tautinių mažumų situacijos pristatymą kiekvienoje užsienio šalyje arba seniūnijoje. Mokymų turinį sudaro partnerių diskusijos ir patirties sklaida apie stereotipų laužymą tautinių mažumų tema, įvairias imigrantų galimybes ir grėsmes vietos bendruomenėms.Tarpkultūrinį dialogą Šalčininkų rajono pavyzdžiu pristatė susitikimo koordinatorė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beta Petkevič. Prezentacijas šia tema pristatė ir svečiai.

Vizitas Šalčininkuose atvėrė betarpiško Lenkijos, Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos delegacijų atstovų bendravimo galimybes, o su Lietuvos tautinių mažumų atstovais svečiai apsilankė Mikniškių pravoslavų bendruomenėje ir Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje.Rytoj šalčininkiečiai pakvies atvykusius svečius pažinti daugiakultūrį rajoną ir susipažinti su Jašiūnų dvaro, Paulavos respublikos kultūriniu palikimu o taip pat su Vilniumi ir Trakais.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook