Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Naujos galimybės eišiškiečių bendruomenei ir verslui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Naujos galimybės eišiškiečių bendruomenei ir verslui
2018-06-29

Naujos galimybės organizuoti Eišiškių bendruomenės kultūrinius renginius, susitikimus, steigti visuomenines organizacijas ir plėtoti verslą atsivers Šalčininkų rajono savivaldybei įgyvendinus S. Rapolionio gimnazijos „Vilties“ skyriaus rekonstrukcijos projektą.

Šiuo metu Eišiškėse organizuojami renginiai vyksta gimnazijų arba seniūnijos salėse, renginių salės infrastruktūra taip pat neatitinka nei atlikėjų, nei žiūrovų poreikių, o verslininkai vis dažniau ieško nuomojamų patalpų prekybai arba paslaugoms teikti. Todėl buvusios mokyklos pastato atnaujinimo projektas yra aktualus viso miesto ir aplinkinių kaimų bendruomenei.

1983 metais statytas pastatas ne vienai eišiškiečių kartai primena prie mokyklos suolo praleistus laikus, atgaivina prisiminimus, tačiau apie dešimtmetį čia nevyksta pamokos. 2017 metais Šalčininkų rajono savivaldybė parengė paraišką dėl kompleksiško buvusios mokyklos pastato pertvarkymo ir atgaivinimo, tačiau jau visai kitokia forma. Maždaug po metų čia persikels renginių salė, vaikų ir suaugusiųjų bibliotekos, bus įrengtos patalpos jaunimo, senjorų, bendruomenės ir kitoms organizacijoms. Projektas leis organizuoti aukšto lygio renginius, kuriems pravesti bus įsigyta tinkama įranga. Pastate bus įrengtos net dvi renginių ir konferencijų salės, ekspozicijų salė ir muziejaus patalpos. Prie būsimų renginių ir konferencijų salės atsiras rūbinės ir tarnybinės patalpos, persirengimo kambariai, sanitariniai mazgai. Svarbu, kad patalpos bus pritaikytos ir neįgaliesiems, siekiant mažinti socialinę atskirtį. Čia taip pat atsiras liftas.Projektu taip pat siekiama skatinti ne tik gyventojų bendruomeniškumą ir aktyvumą, bet ir užimtumą. Specialistų teigimu, čia planuojamos ir patalpos, kurias savo vykdomai veiklai galės išsinuomoti verslininkai: kavinė, meno dirbtuvės, grožio salonai, virtuvės ir kitos patalpos. Specialistų skaičiavimai rodo, kad pastate bus nuomojamos 8 - 9 patalpos. Tokiu būdu Savivaldybė siekia ne tik sudaryti palankias sąlygas verslui plėtotis, bet ir jam kurtis, nes Eišiškių miestas pasižymi pastaruoju metu vis didėjančiu smulkių verslų kūrimusi, kai žmonės įsteigia darbo vietą sau.

Projektas taip pat numato ir pastato teritorijos sutvarkymą, automobilių stovėjimo aikštelės, naujų šaligatvių įrengimą ir esamų pėsčiųjų takų atnaujinimą. Projekto realizavimo metu buvusios mokyklos patalpos perplanuojamos atsižvelgiant į jų funkcionalumą ir pritaikymą gyventojų poreikiams. Buvusios valgyklos fojė atsiras naujas įėjimas iš vidinio kiemo, kad į numatytas kavinės patalpas einantys lankytojai netrukdytų vykdomai kultūrinei veiklai.Birželio viduryje statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus: ardomos pertvaros, grindys, sanitariniai mazgai. Iš viso remontuojamas beveik 3000 kv. m plotas. Planuojama, jog maždaug po metų čia įvyks pirmieji renginiai.

Šalčininkų rajono savivaldybė, įgyvendindama šį projektą, siekia tikslingo esamos infrastruktūros panaudojimo kuriant palankią aplinką gyventojų kultūrinei, edukacinei veiklai, laisvalaikiui ir verslumui.


Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook