Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Pasitarimas dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Pasitarimas dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimo
2019-06-21

Š. m. birželio 20 d. Šalčininkų rajono savivaldybėje vyko įvairių institucijų atstovų pasitarimas dėl pagalbos vaikui ir šeimai, kuriame dalyvavo gausus būrys specialistų – policijos, probacijos, vaikų globos namų, Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos, socialinių paslaugų centro, administracijos atstovai bei projekto „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai plėtra Šalčininkų rajone“ koordinatorė.

Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva kalbėjo, kad glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas dirbant su rajono šeimomis, kurios dėl vienų ar kitų priežasčių patyrė sunkumus arba krizę, yra be galo svarbus veiksnys, nulemiantis efektyvią ir laiku teikiamą pagalbą vaikui ir jo šeimai. Todėl šis susitikimas yra svarbus kiekvienam iš jame dalyvaujančių, nes kiekvienas atstovauja įstaigą arba instituciją, kuri susijusi su vaiko gerove, pagalba vaikui ir jo tėvams arba globėjams.Susitikimo metu buvo aptartos paslaugų teikimo šeimoms problemos. Socialinių paslaugų centro direktorė Kristina Kolendo kalbėjo, kad dažnai tenka dirbti su nemotyvuotais asmenimis, tai neigiamai įtakoja pagalbos procesą. Aptartos paslaugų prieinamumo galimybės tam, kad atokesnėse gyvenvietėse gyvenantys asmenys irgi turėtų galimybę naudotis teikiamomis paslaugomis.

Kalbėta ir apie vaikus, gyvenančius vaikų globos namuose. Akcentuotas nepilnamečių bėgimas iš jų. Vaikų globos namų direktorės pavaduotoja Irina Sobašek kalbėjo, kad tai itin opi problema, kuriai spręsti būtina ieškoti papildomų sprendimo būdų. Susirinkusieji kalbėjo, jog tikslingiausia būtų ieškoti tokio vaikų elgesio priežasčių. Pasiūlyta apsvarstyti galimybę didinti prevencinių paskaitų, renginių skaičių, didinti vaikų užimtumo programų vykdymą ir pan.

Jaunimo reikalų departamento prie SADM projekto „Judam“ jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatorės Liuda Baslykienė ir Gintarė Adomaitytė supažindino susirinkusiuosius su projektu „Judam“, kuris skirtas 15-29 m. amžiaus niekur nedirbančiam, nesimokančiam ir neregistruotam Užimtumo tarnyboje jaunimui. Taip pat kalbėta apie projekto metu teikiamas paslaugas, kurios bus teikiamos atsižvelgiant į kiekvieno individualius poreikius.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė dėkojo susirinkusiems už aktyvų dalyvavimą organizuotame pasitarime, nes tai leidžia efektyviau spręsti aktualias problemas bei linkėjo glaudaus bendradarbiavimo.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė
Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook