Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Patriotinės poezijos šventė Jančiūnuose

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Patriotinės poezijos šventė Jančiūnuose
2018-11-08

Tautiečiai, poezijos mėgėjai ir visi kaimo bibliotekos skaitytojai š. m. lapkričio 6 d. susirinko į patriotinės poezijos šventę, norėdami paminėti svarbų momentą mūsų tėvynės istorijoje, Lenkijos nepriklausomybės atgavimo 100-ąsias metines.

Renginyje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Olga Mažeiko, Butrimonių seniūnė Vanda Belskaja, Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji metodininkė Olga Kijakovska, poetė Irena Siniavska, rajono bibliotekų darbuotojos bei poezijos mylėtojai.


Renginio metu susirinkusieji klausėsi Nepriklausomos Lenkijos ir dabartinių mūsų krašto poetų „auksinių minčių“ ir eilėraščių. Taip pat buvo kalbama apie valstybės simbolius, karą, kovą už nepriklausomybę, ilgesį ir meilę Tėvynei, taip pat apie žmogaus jausmus, pagarbą ir meilę kitiems žmonėms, gimtąjį kraštą.

Poetės Irena Siniavska, Joana Voitkevič ir Emilija Šumska pristatė savo eilėraščius. Taip pat buvo minimi kiti Šalčininkų krašto poetai: Michal Volosevič (a. a.), Teresa Ruselevič, Jan Rožanovskij. Jų eilėraščius pristatė bibliotekos skaitytojai.Klausydamiesi eilių, žiūrovai patyrė daugybę jausmų: nuo džiaugsmo, per apmąstymą, iki ilgesio ašarų, liūdesio dėl išgyventų akimirkų ir įvykių.

Renginio metu galima buvo pasiklausyti deklamuojamų eilėraščių, pasakojamų prisiminimų, muzikos ir pasigrožėti jaunųjų talentų šokiais. Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro ikimokyklinės grupės auklėtiniai ir neformaliojo vaikų švietimo būrelio dalyviai savo pasirodymais pabrėžė meilės Tėvynei, savo gimtajam kraštui, svarbą.


Renginio organizatoriai: Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos Jančiūnų filialas, Lietuvos lenkų sąjungos Jančiūnų skyrius ir Jančiūnų universalus daugiafunkcis centras.Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos Jančiūnų filialo vyresnioji bibliotekininkė,
Irena Jezulevič

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook