Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Savivaldybės padėka vaikų globėjams

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Savivaldybės padėka vaikų globėjams
2019-04-15

Š. m. balandžio 12 d. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre susirinko Šalčininkų rajono globėjai, siekdami pasidalinti savo globos gerąja patirtimi ir rūpesčiais. Susitikimą inicijavo Šalčininkų rajono savivaldybės vaikų globos namų Globos centro administracija, norėdama padėkoti globėjams už jų ryžtą tapti globėjais ir darbą su vaikas.


Susirinkusius pasveikino Vaikų globos namų Globos centro direktorė Oksana Obločinska, kuri padėkojo globėjams už kasdienį rūpestį vaikais, kuriais negali pasirūpinti jų biologiniai tėvai, taip pat papasakojo apie kasdienius Vaikų globos namų rūpesčius ir pasidžiaugė auklėtinių pasiekimais.


Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, kuri taip pat yra vaiko globėja.

– 2014 metais prasidėjus institucinės globos pertvarkai buvo daug abejonių, kaip jis vyks, ar atsiras norinčių globoti vaikus. Labai smagu, kad tas procesas stipriai juda ir mūsų rajone atsiranda vis daugiau žmonių, pasiruošusių ištiesti ranką be tėvų globos likusiems vaikams. Naudodamasi proga, noriu Jums labai už tai padėkoti ir mero, Savivaldybės vardu kiekvienam globėjui įteikti padėkos raštus, - kalbėjo mero pavaduotoja Beata Petkevič.


Susitikimo metu vyravo labai šilta ir atvira atmosfera. Savo patirtimi dalijosi globėjos Kristina Zuzo ir Violeta Kulevičienė, kurios papasakojo, kaip sunku buvo apsispręsti tapti globėju bei kokių džiugių gyvenime akimirkų suteikia globa.


Globos centro socialinės darbuotojos pristatė Institucinės globos pertvarkos etapus, jos tikslus ir Centro veiklą. Šiuo metu Šalčininkų vaikų globos namuose gyvena 43 vaikai, Šalčininkų bendruomeniniuose vaikų globos namuose – 6 vaikai. Šalčininkų globos centras – tai Šalčininkų vaikų globos namų padalinys, kurio viena iš funkcijų yra globėjų veiklos koordinavimas. Šiuo metu Šalčininkų rajone yra 68 globėjai, kurie rūpinasi 83 vaikais iš 64 šeimų. Tai yra budintys globotojai (3), globėjai giminaičiai (39) ir socialiniai globėjai (26).

Maloni renginio dalis – trumpas Vaikų globos namų auklėtinių pasirodymas, įvertintas gausiais plojimais.


Susitikimas buvo pratęstas prie arbatos puodelio aptariant globėjų aktualijas ir gerąją patirtį. Globėjai vieningai nutarė, kad tokie susitikimai yra svarbūs ir naudingi, tad nuspręsta juos daryti reguliariai.
Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook