Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lėlių paroda Šalčininkų kultūros centre

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Lėlių paroda Šalčininkų kultūros centre
2019-04-17

Š. m. balandžio 17 d. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre įvyko Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių muziejaus fondų lėlių parodos atidarymas.

Ekspozicijos pagrindas – vaidintų spektaklių lėlės, butaforijos ir dekoracijų elementai. Šiuo metu muziejaus fonduose yra per 900 eksponatų. Šalčininkų kultūros centro jaukioje erdvėje sukomponuotos patrauklios kompozicijos, atvežta net apie 50 eksponatų. Čia galima pamatyti pirmųjų teatro spektaklių lazdelines lėles, primenančias grynojo realizmo estetiką, taip pat vėlesnių laikotarpių bei šių dienų dailininkų stilizuotus charakterinius personažus: princeses, karalius ir karalienes, burtininkus, įvairias mitologines būtybes, žvėrelius iš spektaklių, kuriuos matė jau kelios kartos.


Lėlių parodos lankytojai nesunkiai atpažįsta spektaklių „Eglė žalčių karalienė“, „Miegančioji gražuolė“, „Undinėlė“, „Linksmieji gaidžiukai“, „Mikė Pūkuotukas“ ir kitų spektaklių lėles.


Parodos atidarymo metu mūsų jaunoji karta buvo supažindinta su unikalaus scenos menu – lėlių teatro subtilybėmis, įdomiai pristatytos įvairios lėlių rūšys ir valdymo galimybės, kaip gimsta lėlė ir spektaklis. Lėlių parodos dalyviai pabandė patys savarankiškai valdyti lėlę ir net suvaidinti nedidelį etiudą.


Apžiūrėti lėlių parodą galima Šalčininkų kultūros centro foje iki šių metų gegužės 13 dienos. Norinčius sužinoti, kaip lėlių teatre gimsta pasaka, šių metų gegužės 13 d. 11 val. kviečiame į edukacinį spektaklį „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“, kurio metu galėsite aplankyti Peliuką jo jaukioje dirbtuvėlėje ir kartu sukurti pasaką. Padūkėlis Peliukas laukia jūsų visų!Šalčininkų kultūros centro informacija

 

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook