Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Artojų varžybų nugalėtojai – žemę mylintis jaunimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Artojų varžybų nugalėtojai – žemę mylintis jaunimas
2019-07-05

František Pozniak, Vladislav Ivanov ir Silvester Rus – šių metų Artojų varžybų prizinių vietų nugalėtojai, jauni ir darbštūs žmonės, puoselėjantys žemės ūkio tradicijas. 

Konkurencija visada skatina pasitempti, tobulinti kompetencijas, siekti padaryti geriau. Būtent su tokiomis nuotaikomis šiandien susitiko Artojų varžybų dalyviai. Devyni artojai susitiko Tausiūnų kaime esančiame ūkininko Gžegožo Zuzo lauke. Kiekvieno iš jų iššūkis – parodyti pavyzdinį arimą, kurio dėka sumažėja lauko sėjos ir priežiūros sąnaudos, užtikrinamas geras derlius.

Prie starto linijos išsirikiavo patyrę artojai, tačiau smagu, kad savo sugebėjimus demonstravo ir jaunimas. Be abejo, gera buvo matyti praėjusių varžybų nugalėtojus ir prizininkus. Pastarųjų metų varžybos buvo kiek monotoniškos, nes prizininkų vietas pasikeisdami užimdavo Robert Matulevič ir Stanislav Parfimovič, o nugalėtojo titulas atitekdavo vienam iš brolių Pozniakų – Františekui arba Andžejui.

Dėl nugalėtojo titulo varžėsi patyrę artojai, tokie kaip Stanislav Parfimovič (ūkininkės A. Parfimovič traktorininkas, Pabarės sen.), Ivan Dubrovskij (ūkininkas, Eišiškės), Marjan Ruris (ūkininko G. Zuzo traktorininkas, Eišiškių sen.), Jan Bucko (Anos ir Mečislavo Dudinskių ūkis, Dainavos sen.), Vladislav Sinkevič (ūkininko A.Kulevičiaus traktorininkas, Šalčininkų sen.). Kartu su jais arė ir jaunimas - Devid Okuška (ūkininko J. Okuška traktorininkas, Dieveniškių sen.), František Pozniak (ūkininės T. Pozniak traktorininkas, Akmenynės sen.), Silvester Rus (Tadeušo Ruso ūkis, Eišiškių sen.), Vladislav Ivanov (ūkininkas). Šeši artojai atvyko su keturių korpusų plūgais, trys – pasirinko trijų korpusų plūgus. Be to, jų naudojama technika puikiai parodė Šalčininkų rajono žemės ūkio būklę.

Artojų darbą vertino kompetentinga komisija, kuriai pirmininkavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Trakų biuro vedėjas Albertas Malašauskas, jam padėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šalčininkų biuro konsultantas Eugenijus Lukoševičius, Šalčininkų rajono ūkininkai Anton Bandalevič ir Genrik Požarickij, Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Varėnos biuro vedėjas Audrius Stoškus.

Į Artojų varžybas atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Anton Bandalevič, Tadeuš Rudzis, Tadeuš Rus, Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun ir jo pavaduotojas Valdemar Sliževski, Pabarės seniūnijos seniūnas Tadeuš Minakovskij.- Kalbėdamiesi prieš renginio atidarymą, prisiminėme, kad Artojų varžybas visada lydi lietus. Ką padarysi... Žemės ūkyje dirbantys žmonės turi mokėti prisitaikyti prie kiekvienų aplinkybių. Nepaisant visko reikia įdėti daug darbo, sugebėjimus, žinias, kad pasiektume tikslą, užaugintume duoną. Puikiai suprantame, kad žemės ūkis yra visko pagrindas. Visos ekonomikos, ir viso šalies ūkio gyvenimo. Nuo žemės ūkio prasideda kiti sektoriai. Šiandien džiugu, kad Jus dalyvaujate, kad esate, kad varžotės, kai kurie net po keletą kartų. Tegul laimi stipriausias! – sveikindamas Artojų varžybų dalyvius kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.

Vertinimo komisijos pirmininkui Albertui Malašauskui supažindinus dalyvius su saugumo technikos reikalavimais ir praėjusių metų varžybų nugalėtojui Andžejui Pozniakui pakėlus vėliavą, artojai išskubėjo prie laukų. Kiekvienas iš jų turėjo suarti 20 – 30 arų sklypą. Be to, laikas taip pat buvo apribotas: paruošiamajai vagai – 20 min., visam arimui – 2 val. ir 40 min.

Šiandien ir artojams, ir vertinimo komisijai, ir organizatoriaus teko nelengva diena – lietus bandė trukdyti susikaupti ir išsklaidyti gerą nuotaiką. Tačiau Šalčininkų rajono artojai pademonstravo, jog puikiai valdo situaciją, yra pasiruošę dirbti bet kokiu oru. Profesionaliai ir atsakingai kiekvienas iš jų ėmėsi užduoties. Lauke nepritrūko ir ištikimų žemės ūkiui žmonių, dalyvius palaikė draugai ir giminaičiai. Naują techniką taip pat demonstravo gamintojai ir platintojai.Varžybų rezultatą nulėmė paruošiamosios vagos sumestinė ir tiesumas, piktžolių užarimas, sumestinės riekių forma, aukštis ir plotis, o taip pat jų tiesumas, sėklos guolis, riekių tiesumas pagrindiniame arime, plūgo įleidimas ir iškėlimas, išmestinė, tuščiavagės gylis, plotis ir tiesumas, bendras arimo vaizdas.

Vertinimo komisijai aplankius laukus ir įvertinus artojų darbą Žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai užpildė suvestinę, kuri atskleidė nugalėtojus. Pastebėtina, kad trims varžybų dalyviams už pavėluotą grįžimą iš arimo lauko buvo skirti baudos taškai, tačiau dviem iš net ir tai nesutrukdė tapti prizininkais. Šiemet patyręs artojas ir artojų varžybų nugalėtojas Stanislav Parfimovič, atsidūręs ketvirtoje vietoje, užleido vietą jaunimui. III vietą užėmė Silvester Rus, II vietą užėmė – Vladislav Ivanov. Varžybų nugalėtoju tapo František Pozniak, kuris šį titulą pelno jau trečią kartą. Sveikiname visus Artojų varžybų nugalėtojus, linkime jiems gražių pasiekimų žemės ūkyje, gero derliaus ir geros kloties. Susitiksime kitais metais!
Informaciją parengė Inesa Suchocka

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Renginio organizatoriai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šalčininkų biuras

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybė
UAB „Galuotas“
UAB „Šalmesta“
UAB „Biržų žemtiekimas“
UAB „Danmax“
UAB „Grainmore“
AB „Šalčininkų žuvininkystės ūkis“
UAB „Didžiosos Sėlos“
UAB „Statybų valdymas“
UAB „Hegvita“
UAB „Litagra“
Ūkininkas Vitold Valiučko
Ūkininkė Marija Valiučko
Ūkininkas Anton Bandalevič
Ūkininkas Oleg Belskij
Ūkininkas Kamal Zulfijev
Ūkininkas Česlav Moroz
Ūkininkai Ana ir Mečislav Dudinskiai
Ūkininkas Tadeuš Rudzis
Ūkininkas Pavel Griaznov
Ūkininkas Daniel Kodis
Ūkininkė Marija Liplianskaja

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook