Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Poškonių seniūnijos gyventojų ekskursija į Lenkiją

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Poškonių seniūnijos gyventojų ekskursija į Lenkiją
2019-08-30

Rugpjūčio 30 d. Poškonių seniūnijos gyventojai išlydėdami vasarą vyko į ekskursiją, kurios tikslas - Augustavo kanalai ir Vygrių kamaldulių vienuolynas.

Pirmiausia keliavome į Augustavą, kur plaukėme laivu po kanalą. Plaukėme per ežerą Necko (paviršius 400 ha; didžiausias gylis 25 m), ežerą Białe (paviršius 480 ha; didžiausias gylis 30 m) ir Studzieničnos ežerą (paviršius 250,1 ha; didžiausias gylis 30,5 m), kuriuos jungia Augustavo kanalas. Plaukiojimo metu grožėjomės gamta, klausėmės gyvos muzikos bei pasakojimo apie Augustavą.
Mūsų kelionė tęsėsi iki Studzieničnos ir atgal, todėl turėjome galimybę aplankyti Studzieničnos bažnyčią, bei pasigrožėti šventa vieta. Studzienična yra gausiai lankoma turistų ir tikinčiųjų, mat, čia čiurlena Dievo motinos šaltinis, laikomas šventu. Čia pastatytos Kristaus kelio stotys, medinė kaimo bažnyčia, Jono Pauliaus II paminklas toje vietoje, kur jis išlipo į krantą.Po pasiplaukiojimo Augustavo kanalais susėdome į autobusą ir keliavome į Vygrių kamaldulių vienuolyną. Jame lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Tad pamatėme jo apartamentus, maldos kambarį ir poilsio kambarius. Šiuo metu vienuolyne veikia kūrybinių darbų centras, vyksta kultūriniai renginiai, koncertai. Be eremų (taip vadinami kamandulių vienuoliai) gyvenamojo kvartalo čia galima aplankyti ir bažnyčią bei kriptą jos rūsyje, kur eksponuojami atkasti kamaldulių palaikai. O iš apžvalgos bokšto atsiveria nuostabūs vaizdai į ežerą.

Vėlai vakare po ilgos ir įspūdingos kelionės kupini naujų įspūdžių grįžome namo.

Ekskursija organizavo Poškonių seniūnija.Poškonių seniūnijos informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook