Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Kokia šiemet bus Derliaus šventė

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Kokia šiemet bus Derliaus šventė
2019-09-13

Rugsėjis – tai ne tik naujų mokslo metų pradžios pranašas. Šalčininkų rajone šis mėnuo asocijuojasi su pasiruošimu tradicinei Derliaus šventei, reikšmingai visai mūsų rajono bendruomenei.Pasiruošimas Derliaus šventei intensyviai vyksta jau kelis mėnesius, į jį įtraukti ne tik Savivaldybės ir Kultūros centro specialistai, bet ir seniūnijos, įmonės, ūkininkai, ansambliai, švietimo įstaigos. Už rajono ribų ir užsienyje žinomas renginys kaskart pritraukia vis daugiau žiūrovų, iš parko pramogos persikėlusios į J. Sniadeckio gimnazijos stadioną, teniso kortą. Kasmet šventė plečiasi ir užima vis daugiau vietos parko prieigose.

Kaip visada, renginys prasideda šv. mišiomis, kurios tądien aukojamos miesto parke, sceną puošia seniūnijų meistrų supinti pabaigtuvių vainikai, o miesto parke įsikūrę seniūnijų kiemeliai kviečia skanauti žagarėlių, spurgų, keptų obuolių, naminių sūrių, lašinių ir dešrų, tradicinių gėrimų. O kiek darbo ir išmonės įdėta į kiekvienos seniūnijos kiemelio dekoracijas! Renginį papuoš liaudies meistrai, prekeiviai sodinukais, duonos ir mėsos gaminiais, rankdarbiais ir kitomis prekėmis. Nepritrūks ir pramogų mažiesiems. Šalčininkų kultūros centras žada net du pripučiamus batutus po 800 kv. m, kurie įsikurs J. Sniadeckio gimnazijos stadione. Ši pramoga bus mokama.

Nuobodžiauti tikrai neteks, nes Kultūros centras pakvies ir į interaktyvų edukacinį lietuvių liaudies amatų kiemelį, skirtą ir vaikams, ir suaugusiems. Bus demonstruojami tokie amatai kaip audimas, vilnos vėlimas, karpinių karpymas, medžio drožimas, žvakių liejimas, šiaudų pynimas ir daugelis kitų (nemokamai, be registracijos).

Nereikėtų pamiršti ir Tarptautinio teatrų festivalio, kuris vyks net tris dienas, rugsėjo 20 – 22 d. Tad sekmadienį, Derliaus šventėje, išvysime Vilniaus kojūkininkus, o Klounų teatro studija „Dulidu“ pristatys „Ratuotus klounus“. Be to, 14.00 ir 16.00 val. klounai pakvies į spektaklį „Profesorius ir blusa“ (nemokamai).

Vilniaus kojūkininkai  

 

Klounų teatro studija „Dulidu“    Derliaus šventė – tai proga padėkoti rajono žemdirbiams ir įteikti apdovanojimus konkursų „Metų ūkis“, „Gražiausias pabaigtuvių vainikas“, „Gražiausias seniūnijos kiemelis“ ir „Gražiausia sodyba“ nugalėtojams.


Žinoma, jokia pabaigtuvių šventė neįsivaizduojama be rajono liaudies kolektyvų pasirodymo. Kaskart jie pradžiugina publiką vis naujais šokiais ir dainomis. Nepritrūksta ir kviestinių svečių, Šalčininkų kultūros centras kasmet pakviečia kelis Lietuvos ir užsienio kolektyvus. Šiemet žiūrovų laukia nemažiau įdomi ir nuotaikinga programa. Į Šalčininkus eilinį kartą atvyks valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ - profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno kolektyvas, pamėgtas Šalčininkų publikos. 

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“  


Trečiąkart pas mus koncertuos Baltarusijos valstybinis choreografijos ansamblis „Choroški“, vadinamas gyvąja legenda. Tai reta galimybė pamatyti įspūdingą ir gyvybingą liaudies šokių ir šiuolaikinės choreografijos spektaklį.

Baltarusijos valstybinis choreografijos ansamblis „Choroški“  


Galiausiai po Šalčininkus pasklis disco polo gaidos - į sceną žengs grupė „BOYS“ iš Lenkijos ir jos vokalistas Marcin Miller. Derliaus šventėje skambės tokie hitai kaip „Wolność“, „Jesteś szalona“, „Jaki piekny świat gdy się ma 20 lat“, „Moja kochana“, „ ir kt.

Grupė „BOYS“ iš Lenkijos  


Nepraleiskite progos ir būtinai atvykite į Šalčininkus rugsėjo 22 dieną!

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook