Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :„Eišiškės, Eišiškės, čia mūsų gyvenimas teka...“

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

„Eišiškės, Eišiškės, čia mūsų gyvenimas teka...“
2019-09-21


Dainuoja ir šoka 30 metų, derindami darbą, studijas ir pomėgį. Rugsėjo 22 d. dainų ir šokių ansamblis „Ejszyszczanie“ šventė gražų jubiliejų.

Dainų ir šokių ansamblio „Ejszyszczanie“ 30 - ojo jubiliejaus koncertas tapo pirmuoju ką tik atidarytame Eišiškių verslo ir pramogų centre. Po iškilmingo juostos perkirpimo, simbolizuojančio naujos įstaigos atidarymą, į dažais dar kvepiančią sceną išėjo mylimo ir žinomo ansamblio dainininkai ir šokėjai.Šimtai koncertų, dainų ir šokių, repeticijų valandų, nuvažiuotų kilometrų kuria nemažą ir nepaprastai spalvingą ansamblio istoriją. Ansamblio „Ejszyszczanie“ repertuaras apima daugelį Lenkijos regionų, lenkų tautinius šokius ir apeigų vaidinimui, kolektyvo nariai puoselėja ir Vilniaus krašto folklorą. Dalį savo pasiekimų artistai pristatė jubiliejiniame koncerte. Labiausiai jaudinančia koncerto akimirka ir ansamblio nariams, ir susirinkusiems žiūrovams buvo paskutinioji daina, tapusi nuostabiu miesto himnu. Jubiliejiniame koncerte ją improvizavo bendras eišiškiečių choras – žodžiai sklido ir nuo scenos, ir iš salės.- Eišisšės, Eišiškės, čia mūsų gyvenimas teka... Nuostabi Henriko Fedorovičiaus daina ir nuostabus ansamblis kurią ją atliko. Net nenutuokiate, kokį Jūsų neįkainojamas indėlis yra į tai, apie ką šioje dainoje dainuojate: geras Eišiškių vardas nedings“. 30 metų Jūs šį vardą populiarinote. Visada buvote ir esate didžiuliai Eišiškių patriotai. 30 metų esate mūsų regiono kultūros ambasadoriais, puoselėjate ją ir perduodate kitoms kartoms. Su didžiuliu džiaugsmu kartu su Jumis švenčių jubiliejų, kuris simboliškai vainikuoja ilgametę artistinę veiklą. Šiandiem noriu jums labai padėkoti ir už šiuos 30 metų, ir už koncertą. Pasirodėte puikiai ir už tai Jums skambūs aplodismentai, - pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, įteikdamas ansamblio vadovams ir nariams sveikinimo raštus.

Labai daug šiltų žodžių skirta pirmajai ansamblio vadovei Zofijai Venckevič, nepritrūko ir sveikinimų dabartiniams jo vadovams Lilijai ir Voitechui Savko ir Františekui Daškevičiui.Dovanas, sveikinimui ir šiltus žodžius kolektyvo nariams skyrė LR Seimo narys Leonard Talmon, Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus specialistė Jadvyga Lisevičiūtė, Lenkijos Respublikos ambasados Vilnius Konsulinio skyriaus vadovas Marcin Zieniewicz, europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio patarėja Renata Cytacka, Šalčininkų kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė, kunigas Juzef Aškelovič, delegacijos ir Lenkijos Korše, Kazmiež, Volštin seniūnijų.

- 30 metų dainų ir šokių ansamblis „Ejszyszczanie“ demonstruoja aukštą meninį lygį, pelnydamas žiūrovų simpatijas. Norėčiau pasveikinti tuos, kurie prieš 30 metų prisidėjo prie to, kad ansamblis puoselėtų lenkų kultūrą Lietuvoje. Tradicija, papročiai ir menas – tai dalis mūsų tautinio, o kartu ir regioninio, paveldo, tai mūsų vietos bendruomenės turtas ir pasididžiavimas, - pagarbos žodžius kraštiečiams skyrė LR Seimo narys Leonard Talmont.

Po sveikinimų kita šventės dalis vyko neformalioje aplinkoje prie jubiliejinio torto.Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook