Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lenkų teatro dienos vaikams, ir ne tik

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Lenkų teatro dienos vaikams, ir ne tik
2019-11-29


Lenkų teatro dienos Šalčininkuose – tai renginys, kuriuo skatinama lenkų kultūra. Šiomis dienomis Kultūros centras pakvietė vaikus į du renginius: spektaklį „Plastusiowy pamiętnik“ ir susitikimą su rašytoju Lukašu Vežbickiu.

Ketvirtadienį į spektaklį atėję pradinukai laukė pasirodymo, daugelis jų – perskaitę knygą, todėl nekantravo pamatyti, kaip gi iš tiesų atrodo Marijos Kovnackos sukurtas personažas – Plastuś. Mergaitė Tosia nulipdė jį iš plastilino: oranžinis, su didele galva ir didelėmis juokingomis ausimis, labai draugiškas ir ryžtingas personažas. Kartu su juo penale gyveno ir trintukas, plunksnakotis, pieštukas, peiliukas.- Plastuś – įsivaizdavau jį kitaip. Gerai, kad iš pradžių perskaičiau knygą, o spektaklį pamačiau tik dabar. Su klasiokais buvome nulipdę oranžinius žmogeliukus, visiems gavosi skirtingi. Scenoje pamatėme dar vienokį personažą Plastuś, tikriausiai tokį jį atsiminsime. Spektaklis buvo iš tiesų smagus ir linksmas, visa klase puikiai praleidome laiką, - sako ketvirtokas Jakub.

Penktadienį Kultūros centas pakvietė vaikus į susitikimą su rašytoju Lukašu Vežbickiu (Łukasz Wierzbicki). Jo knygos „Dziadek Niedźwiadek“ personažas meškis Voitek draugauja su kareiviais, kartu su jais buvo Irane, Irake, Italijioje, Egipte. Jis padėjo tvarkyti amuniciją, už tai jo atvaizdas buvo perkeltas į artilerijos emblemą. Nuostabus pasakojimas apie meškutį – kareivį yra puiki istorijos pamoka vaikams. Į susitikimą su rašytoju atėjusi ketvirtokė Donata pasakoja, jog yra skaičiusi kelias šio autoriaus istorijas, o dabar perskaitys į šią.

- Ar žinote, kada pradėjau rašyti? Ogi būdamas vos 6 metų parašiau pirmą knygą, - rodydamas vaikiškus piešinius ekrane nuotaikingai pasakoja rašytojas Lukaš Vežbicki. – Buvau keistas. Vieną vakarą negalėjau užmigti, įsivaizdavau, kad riteriai puolą pilį, kosminiai laivai leidžiasi stadione, vikingai, drakonai, meška, gaisrinė. Kas gi darosi? Darželyje pasakojau savo istorijas draugams, o jie, žinoma, manęs nesuprato. Kažką turėjau su tuo daryti, paėmiau sąsiuvinį, sunumeravau puslapius ir parašiau knygą. Supratau, kad man tai patinka, - su užsidegimu pasakoja jis toliau.Susitikimo metu Lukaš Vežbicki pasakojo apie savo knygas, personažus. Šis netradicinis renginys tapo labai gražia ir įtraukiančia pamoka, skatinančia skaityti.

Rytoj ir poryt į spektaklius kviečiami ir suaugusieji. Lapkričio 30 d. 17.00 val. Šalčininkų kultūros centras kviečia į spektaklį „Z piekła do piekła”, gruodžio 1 d. Jašiūnų dvare žiūrovai galės pamatyti spektaklį apie F. Šopeną. Plačiau skaitykite čia.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook