Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Darbinis pasitarimas: komunalinis ūkis, sveikata ir socialiniai klausimai

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Darbinis pasitarimas: komunalinis ūkis, sveikata ir socialiniai klausimai
2019-12-02


Šiandien įvykusiame darbiniame Šalčininkų rajono savivaldybės vadovų, seniūnų ir įstaigų vadovų pasitarime aptarti aktualūs veiklos ir organizaciniais klausimais.

Pasitarime dalyvavę Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak ir jo pavaduotojas Gžegož Jurgo kiekvienas iš savo pusės akcentavo svarbias veiklos sritis, kurioms reikia skirti ypatingą dėmesį.Rajono seniūnai, pristatydami planus gruodžio mėnesiui, pastebėjo, kad dėmesys skiriamas ne tik kelių priežiūrai, vandentiekio ir nuotekų tinklų priežiūrai, einamiesiems remonto ir priežiūros darbams, pasiruošimui kelių valymui nuo sniego, bet ir gyvenviečių puošimui šventiniu laikotarpiu. Daugelis šią savaitę pradės eglučių puošimo darbus, planuojama, kad kai kurios bus įžiebtos artimiausią penktadienį.

Pasitarime dalyvavę sveikatos įstaigų vadovai Miroslav Duchnevič ir Zbignev Semenovič apgailestavo dėl jaučiamo gydytojų trūkumo ir pateikė pavyzdžių, kai bendraujant su jaunais specialistai dėl įdarbinimo Šalčininkų rajone pastarieji atsisako vykti toliau nuo sostinės. Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laimutė Sliževska priminė apie pasiruošimą gripo sezonui ir kvietė gyventojus skiepytis. Nemokamai skiepijami vyresni negu 65 metų žmonės, nėščios moterys, rizikos grupės asmenys ir vaikai. Be to, ji priminė, kad poliklinikoje galima pasiskiepyti nelaukiant eilėje pas šeimos gydytoją, tai gali padaryti 205 kabinete dirbanti slaugytoja.Komunalinių įmonių vadovai Stanislav Kazarin ir Danuta Suckel teigė pasiruošę žiemos sezonu, įsigytas smėlio ir druskos mišinys, kuriuo bus barstomos gatvės ir keliai. Be to, UAB „Tvarkyba“ planuoja įsigyti naują barstytuvą, taip pat ir barstytuvą, skirtą mažajam traktoriukui, kuriuo valomi šaligatviai. Anot D. Suckel, kalnuotose kaimo gyvenvietėse palei kelią bus pastatyti konteineriai su smėliu, kad, reikalui esant, galima būtų barstyti nelaukiant, kol atvyks „Tvarkybos“ darbuotojai.

Senelių globos namų direktorius Mečislav Zareckij priminė, kad atlikus renovacijos darbus senajame senelių globos namų pastate, jame planuojami apgyvendinti krizinėse situacijose atsidūrę suaugę žmonės. Šiuo metu patalpose įrengimami baldai, planuojama, kad pirmuosius gyventojus įstaiga priims kitų metų pradžioje.

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič priminė seniūnams atidžiai peržiūrėti rinkliavos mokėtų sąrašus ir nustatyti skolininkus. Anot jo, taip pat būtina nustatyti valdas, kuriose negyvenama ir išspręsti visus klausimus dėl neteisingų priskaičiavimų. Jis taip pat apgailestavo, kad kartais gyventojai nesilaiko mišrių komunalinių atliekų išvežimo grafiko, o išstato konteinerius pamatę nuvažiuojantį šiukšliavežį. Tuomet UAB „VSA Vilnius“ darbuotojai turi grįžti ir aptarnauti pavėluotai išstumtus konteinerius – taip didėja laiko sąnaudos, vėluojama į kitas pagal grafiką aptarnaujamas gatves ir gyvenvietes. Grafikas ateinantiems metams bus paskelbtas gruodį.Susitikimo pabaigoje Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak pabrėžė socialinių klausimų aktualumą, ypač per šventes. Jis apeliavo akylai stebėti rizikos grupės šeimas, kuriose auga mažamečiai vaikai, būti budriems ir atsakingiems. Direktoriaus teigimu, rajono kaimo bendruomenės turėtų sudalyvauti LEADER programos kvietimuose ir gauti finansavimą renginių organizavimui, bendruomeninės veiklos rėmimui arba verslo pradžiai.

Mero Zdzislavo Palevičiaus teigimu, būtina didelį dėmesį skirti rajono komunaliniam ūkiui: kokybiškam šilumos tiekimui, kelių valymui ir priežiūrai, racionaliam elektros naudojimui gatvių apšvietimui. Jo teigimu, taip pat būtina atsižvelgti į ilgesnį apšvietimo laiką švenčių metu. Reagavimą į rizikos grupės šeimose augančių vaikų priežiūrą meras palygino su reagavimu į ekstremalias situacijas ir kvietė traktuoti seniūnijų teritorijose augančius vaikus kaip savo.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook