Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Atsinaujina Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centras

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Atsinaujina Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centras
2020-01-09


Nuo 2019 m. balandžio Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro remonto darbus, kartu numačiusi realizuoti ir kitas veiklas: gerinti teikiamų paslaugų prieinamumą, atnaujinti medicininę ir kompiuterinę įrangą ir baldus, įsigyti transporto priemonę.

Vienas iš svarbiausių veiksnių, įtakojančių remonto darbų tikslingumą, buvo poliklinikos infrastruktūros pritaikymas neįgaliųjų poreikiams. Pirmame aukšte suremontuotos registratūros patalpos, čia atsirado eilių valdymo terminalas. Šiuo metu ateinantys į Šalčininkų polikliniką pacientai turi prieiti prie terminalo, pasirinkti paslaugą ir gauti eilės numerį. Švieslentėse užsidegęs numeris nurodo pacientui, prie kurio registratūros langelio jis turi prieiti. Ši nauja paslauga užtikrina pacientų srauto paskirstymą.Be to, poliklinikos pirmame aukšte suremontuotos ir įrengtos patalpos dviem paslaugoms teikti: viename kabinete lankysis priklausomybės ligomis sergantys žmonės. Kitoje patalpoje įsikurs DOTS kabinetas, kuriame sveikatos priežiūros specialistas stebės tuberkulioze sergančių pacientų gydymo eigą. Šios paslaugos užtikrins pacientų gydymosi nepertraukiamumą ir paslaugos prieinamumą. EKG kabinetas taip pat perkeliamas į pirmą aukštą. Neįgaliųjų poreikiams pritaikytas sanitarinis mazgas, esantis antrame aukšte.Neatsiejama poliklinikos veiklos dalis – pacientų lankymas namuose. Dažniausiai medikai vyksta lankyti vaikų, važiuoja į medicinos punktus, todėl svarbus projekto objektas – naujas automobilis ŠKODA OCTAVIA, kuriuo šeimos gydytojai naudojasi nuo 2019 m. lapkričio mėn. 

Svarbu pabrėžti, kad poliklinikos vidiniame kiemelyje esanti automobilių stovėjimo aikštelė pažymėta ir pritaikyta neįgaliesiems. Iš šitos vietos judėjimo sunkumų turintiems žmonės gali pasiekti ne tik polikliniką, bet ir ligoninę.Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas numato ir naujos įrangos įsigijimą. Poliklinikoje gydytojai naudosis naujais paros kraujospūdžio matavimo aparatais, elekrokardiografais, defibriliatoriais, gyvybinių funkcijų monitoriais, skaitmeniniu oftolmoskopu, rankine gaivinimo sistema ir kita įranga.

Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, įstaigoje prisiregistravę 21862 pacientai, 3964 iš jų – vaikai. Iš viso čia dirba 25 gydytojai, 12 iš jų – šeimos gydytojai (4 šeimos gydytojai dirba ambulatorijose). Per metus užregistruoti 164 405 pacientų apsilankymai. Šalčininkų poliklinikoje lankosi Šalčininkų, Butrimonių, Gerviškių, Dieveniškių, Poškonių, Akmenynės, Turgelių, Jašiūnų, Baltosios Vokės seniūnijų gyventojai.

Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendinamu projektu siekia ne tik atnaujinti esamą infrastruktūrą, bet ir didinti poliklinikos veiklos efektyvumą, gerinti pirminės sveikatos priežiūros teikiamų paslaugų kokybę.

Realizuojant projektą „Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas“ remonto darbai atlikti Turgelių ir Jašiūnų ambulatorijose, įranga įsigyta Baltosios Vokės, Turgelių, Dieveniškių ir Jašiūnų ambulatorijoms.

Apie Jašiūnų ir Turgelių ambulatorijų pritaikymą neįgaliųjų poreikiams skaitykite čia.

Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook