Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Socialinis verslas žengė į J. Sniadeckio gimnaziją

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Socialinis verslas žengė į J. Sniadeckio gimnaziją
2017-03-20

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija dalyvauja projekte „Socifaction: socialinio verslo plėtra regionuose“. Projekto įgyvendintojai yra Britų taryba, NVO Avilys organizacija Geri Norai LT, kartu su partneriais – Programos „Leader“ žemdirbių mokymo metodikos centru bei Ugdymo plėtotės centru. Prie projekto įgyvendinimo taip pat prisideda tarptautinių finansinių paslaugų grupė Barclays.

„Socifaction“ yra pirmasis socialinio verslo akseleratorius Lietuvoje startavęs 2015 metais, jame dalyvavo verslo iniciatyvos iš Lietuvos ir Latvijos. 2017 m. „Socifaction“ programa toliau plėtojama tik Lietuvoje ir vadinasi kiek kitaip – SOCIFACTION: social entrepreneurship for regions development (socialinio verslo plėtra regionuose). Šios programos tikslas – panaudoti socialinio verslo modelį kaip įrankį bendruomenėms sprendžiant socialines vietos problemas. Dėl šios priežasties programos dėmesys sutelktas į 15 skirtingų Lietuvos vietovių, tarp jų Šalčininkų rajono vietos veiklos grupę (VVG), kuriose vietos bendruomenė kuria socialinio verslo iniciatyvas, galimai nulemsiančias reikšmingus pokyčius vietos bendruomenėse.

Šie metai ypatingi tuo, kad siekiant reikšmingų pokyčių švietimo sferoje „Socifaction“ žengė į gimnaziją. Programoje dalyvauja 10 mokyklų ir mokytojų, tarp jų Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, kuriose remiantis Britų Tarybos parengta ir Lietuvos kontekstui pritaikyta metodika, ekonomikos ir verslo pamokose nuo vasario mėnesio pradėti dėstyti socialinio verslo pagrindai.

Pagal šį projektą vasario 13 - 17 dienomis mūsų gimnazijos ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja, Jelena Latvienė ir Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus vedėja, Šalčininkų rajono vietos veiklos grupės narė, Liana Rybak kartu su kitais ekonomikos mokytojais ir savivaldybės atstovais iš įvairių Lietuvos miestų išvyko vizito į Didžiąją Britaniją, bene didžiausią pažangą socialinio verslo lauke Europoje pasiekusią šalį. Vizito metu dalyviai buvo supažindinti su socialinio verslo veikimo principais Londone: susitiko su socialinio verslo konsultancinės įmonės „Red Ochre“ partneriu Martin Cooper, socialinio verslo asociacijos atstove, Britų tarybos socialinio verslo patarėja, didžiausio Londono baseino, kuriame plaukikė Rūta Meilutytė iškovojo auksą, asociacijos direktoriumi, „Hackney Pirates“ (čia kiekvienas vaikas gali gauti platų spektrą švietimo paslaugų) atstovais, „Southbank Mosaics“ (teikiančia mokymo ir įsidarbinimo galimybes jaunimui/suaugusiems su papildomais poreikiais ir psichikos sveikatos problemomis per meną, kūrybiškumą - sukurta per 300 viešųjų mozaikų, kurios yra centriniame Londone) atstove, Petit Miracle Interiors (senus baldus prikelianti naujam gyvenimui socialinė verslo įmonė), Building Bloqs (socialinis bendruomeninis verslas, atviros prieigos dirbtuvės) savininku, „Qbic“ viešbučio atstove.


Gautą unikalią patirtį gimnazijos ekonomikos vyresnioji mokytoja integruoja į ekonomikos ir verslumo pamokas GI klasėse, kur atkreipiamas mokinių dėmesys į XXI amžiaus socialines ir aplinkosaugines problemas ir ieškoma būdu jas spręsti pritaikant socialinio verslo modelį. Dirbant GIa klasėje mokiniai iškėlė įvairias su jaunimu susijusias problemas: patyčias, tolerancijos trūkumą, žalingų medžiagų vartojimą, smurtą tarp bendraamžių. Dirbdami grupėse jie siūlė įvairias socialinio verslo idėjas, kurias galėtų įgyvendinti mokiniai. Balsuojant už geriausią idėją, paaiškėjo, kad socialinis verslas, sprendžiantis patyčių problemą, laimėjo. Tai sutapo su artėjančia kasmetine akcija „Savaitė be patyčių“. Šiais metais ji vyks kovo 20 - 24 dienomis. Mokiniai, įkvėpti gimnazijos psichologės ir mokinių savivaldos, sugalvojo sukurti šiai akcijai simbolių - katino Leopoldo, kuris animaciniuose filmukuose sako „Vaikai, gyvenkime draugiškai!“, „geltonųjų kaspinėlių“. Šios klasės mokiniai, pasidaliję darbais, per kelias dienas, pagamino virš 500 kaspinėlių. Jų siekis – kiekvienas palaikantis visuotinę akciją turi segėti kaspinėlį ir tokiu būdu atkreipti visų dėmesį į visuomenėje egzistuojančią socialinę problemą. Pagal socialinio verslo modelį mokiniai 50 proc. grynojo pelno skirs patyčių problemai spręsti. Jie jau numatė skirstymo planą. Taip pat jie pasiūlė gimnazijos mokiniams ir mokytojams įsigyti žalios spalvos marškinėlius su užrašu „Be patyčių“.


Šio modeliuojamo verslo nariai kartu su mokytoja maloniai kviečia Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje visus norinčius įsigyti akcijos simbolių.

Vykdydami veiklą mokiniai bendradarbiauja su Šalčininkų rajono savivaldybe, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetu, Balstogės universiteto filialu Vilniuje, Mykolo Romerio universitetu, AB Telia.


Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos
ekonomikos ir verslumo vyresnioji mokytoja Jelena Latvienė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook