Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dėl Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos paminėjimo

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Nuorodos

Dėl Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos paminėjimo
2017-04-24

Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva, balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtinos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Tarptautinė darbo organizacija pirmąkart šią dieną minėjo 2001 metais.


Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į nelaimingų atsitikimų darbe bei profesinių susirgimų prevencijos problemas. Balandžio 28 – oji, Tarptautinė darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties bei Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, primena darbdavio pareigą pasirūpinti, kad darbo vietos būtų saugios ir nekenktų sveikatai. Lygiai taip pat svarbu, kad ir darbuotojai suvoktų būtinybę patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų. Visas šias problemas sėkmingai spręsti įmanoma tik bendradarbiaujant socialinės partnerystės principu. Ši diena ragina kurti ir įgyvendinti sistemingą ir visuotiną darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemą, kuri yra efektyvus įrankis valdyti nelaimingus atsitikimus darbe, mažinti susirgimus profesinėmis ligomis bei organizacinio pobūdžio darbo saugos ir sveikatos pažeidimus įmonėje.

Minėdama šią dieną Valstybinė darbo inspekcija rengia Pavasario konsultavimų savaitę. Jos metu visose apskrityse, įvairiose savivaldybėse ir seniūnijose inspektoriai kviečia konsultuotis esamus ir būsimus darbdavius, darbuotojus, visus kitus piliečius.


Valstybinei darbo inspekcijai atstovaus vyriausioji darbo inspektorė Jūratė Paulavičienė ir vyriausiasis darbo inspektorius Rimantas Kerulis.


Š. m. balandžio 26 d.
Šalčininkų rajono savivaldybės salėje (II aukštas, Vilniaus g. 49) 10.00 val. kviečiami esami ir būsimi darbdaviai, darbuotojai, visi kiti piliečiai konsultuotis aktualiomis darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės temomis. Visus norinčius užsiregistruoti (iki 2017-04-25) prašome kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyresnįjį specialistą Ivaną Sviglinskį tel. 8 686 45200, el. p. ivan.sviglinskij@salcininkai.lt. Registracijos metu galima užduoti Jus dominančius klausimus.

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook