Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Informacija visuomenei apie vykdomą rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Informacija visuomenei apie vykdomą rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės
2017-10-11

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, š. m. rugsėjo 22 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradėjo vykdyti rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių).


Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su gyva peroraline vakcina „Lysvulpen“, vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 857 tūkst. jaukų. Jaukai su vakcina bus mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija.


Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus – jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti dideliu kiekiu vandens ir muilu bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.


Laukinių gyvūnų vakcinaciją planuojama baigti š. m. gruodžio mėnesį.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook