Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Pozityvių projektų įgyvendinimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Pozityvių projektų įgyvendinimas
2018-02-07

2017 metų pabaigoje Šalčininkų rajono savivaldybė pradėjo bendradarbiauti su tarptautinės programos „Active Citizens“ komandos nariais Nerijumi Miginiu ir Aidu Gediminu. Programa „Active Citizens“ yra finansuojama Britų Tarybos, vieno projekto realizavimui yra skiriama 1000 svarų sterlingų arba 1150 Eur. Programos tikslas – įgalinti ir sutelkti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams.Kartu su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore, jaunuoliai surengė mokymus ir sukvietė rajono visuomenę, kuriai rūpi gyvenimo būtis, siekiant išsiaiškinti problemas, bendruomenių poreikius, idėjas, kaip būtų galima prisidėti prie kokybiškesnio gyvenimo visuomenėje. Mokymų metu buvo orientuotasi į:

bendruomenės sutelktumo didinimą;
bendruomenės narių supažindinimą su „Active Citizens“ programa;
vietinės iniciatyvos, sprendžiančios bendruomenės problemas, sukūrimą;
bendruomenės projekto parengimą.Mokymų metu buvo pastebėta iniciatyvų gausa, kurioms reikalinga finansinė pagalba. Tarptautinės programos atstovai paaiškino paraiškų teikimo sąlygas, apibrėžė projekto vykdymo sąlygas, įvykdymo terminus ir atsiskaitymo už projektus eigą. Kupini idėjų ir minčių mokymų dalyviai išvyko rašyti projektus.

Britų Taryba nusprendė skirti finansavimą 6 skirtingiems rajono projektams:

Versekos mokykla – daugiafunkcis centras, projektas „Žingsnis link sveikatos“

Projektu siekiama stiprinti kaimo ir aplinkinių vietovių bendruomenių sveikatą. Jis yra skirtas skirtingo amžiaus, įvairių tautinių grupių, vietos ir aplinkinių bendruomenių nariams. Gauto finansavimo dėka bus įsigytas inventorius, skirtas vietinių kaimų ir centro lankytojų naudojimui.

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, projektas „Jaunimo sodas“

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje bus įkurta miesto gimnazijų jaunimo bendruomenes vienijanti grupė „Jaunimo sodas“, kuri įsikurs Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos Mokinių tarybos patalpose. Už skirtas lėšas bus įsigyta grupės veiklai reikalinga technika, kurios dėka galės rengti įvairius renginius, diskusijas, popietes, konkursus, vakarones, akcijas ir apie jų vykdymą informuos miesto bendruomenę.

Jančiūnų universalus daugiafunkcis centras, projektas „Siuvimo pagrindų kursas pradedantiesiems“

Jančiūnų kaimo projektas apima bendruomenės svajones ir siekius gilinti ir plėsti savo siuvimo amatų žinias. Projekto tikslinė grupė – skirtingo amžiaus kaimo bendruomenė, nuo mokyklinio iki pensinio amžiaus, skirtingos socialinės ir tautinės grupės asmenis. Projekto lėšos bus panaudotos suteikiant palankias sąlygas ugdymuisi inovatyvių technologijų pagalba.

Turgelių seniūnijos bendruomenės centras, projektas „Senolių paveldas“

Projektas yra skirtas įamžinti senolių kultūrinį paveldą. Projekto metu bus siekiama supažindinti jaunimą su bendruomenės tautybių įvairove, suburti visą bendruomenę folkloro vakaronėse ir užrašyti senolių žinomą folklorą. Projekto lėšos bus panaudotos reikiamų priemonių įsigijimui ir leidinio su įrašytomis dainomis, legendomis, pasakėčiomis išleidimui.

Pabarės laisvalaikio salė, projektas „Youth of Pabarė“

Pabarės laisvalaikio salės projektu siekiama pagerinti 2017 m. įsteigtos atviros jaunimo erdvės sąlygas. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija skyrė lėšas atviros jaunimo erdvės įsteigimui, už kurias buvo nupirktas reikiamas inventorius laisvalaikio praleidimui. Veiklos eigoje pastebėjo problemą – jaunimas neturi galimybių pasidaryti karštų gėrimų ar pašildyti maistą, todėl už projekto metu gautas lėšas planuoja įsigyti trūkstamų baldų ir buitinės technikos.

Lopšelis-darželis „Pasaka“, projektas „Pilietiškumo skatinimas sportuojant“

Pagrindinis projekto tikslas – skleisti pilietiškumo ir sveikos gyvensenos idėjas Šalčininkų lopšelyje- darželyje „Pasaka“ ir miesto bendruomenėje. Projektui skirtos lėšos bus panaudotos sporto priemonių, skirtų vaikų plokščiapėdystės bei skoliozės profilaktikai, įsigyti.
Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook